Steam'de yayımlamak üzere bir oyun kodlamaya başladım!

Selam herkese. Aylar önce üniversite sınavı var diye kodlamaya ara vermiştim, geçen süre zarfında kodlama yapmadan geçen her günümün ne kadar boş ve saçma olduğunu fark ettim. O yüzden birkaç gün önce kodlamaya tekrar başladım ve bu sefer farklı bir alana yöneleceğim. Normalde Web programcısıyım ama zamanında oyun yapmak için birkaç girişimim olmuştu. Hiçbirinde yeterli motivasyonu bulamamıştım, bulduğumda da araya sürekli işler girmişti. Bu sefer bir oyun yapıp bunu Steam'de yayınlamakta kararlıyım. Hatta iş o kadar ciddi ki, sprite çizimleri için çizim tableti alacağım.

Önce "Visual Novel" tipi bir oyun yapacaktım ama bu tür oyunlar çok üst seviye dil bilgisi ve kurgu yeteneği istiyor. Ben de sahip olduğum yeteneğe -yani programlamaya- ağırlık vererek 2D Platformer oyunu yapmaya karar verdim.
Oyunum için düşündüğüm ismi şu an söylemeyeceğim ki sürprizi kaçmasın. Unity'i neredeyse hiç bilmediğim için yavaş ilerliyorum ama bu kararlılıkla yeterli zamanda bir şeyler ortaya çıkarırım umarım.
Oyunun şu anki tüm Asset'leri Unity mağazasından hazır alınmış halde, o yüzden ben çizim tabletini alana kadar grafik açısından bir şey beklemeyin. Ben yine de birkaç tane ekran görüntüsü bırakmak istiyorum:

Eki Görüntüle 1260869

Eki Görüntüle 1260870

Bu konuyu oyunumda önemli gelişmeleri yayımlamak için kullanacağım. Hepinize iyi forumlar 😎
Wishlist eyleriz.

Böyle bir konu açabilecek seviyedeyse projen ve bütçende varsa steam sayfası açman senin faydana olacaktır.

Böyle bir konu açabilecek seviyedeyse projen ve bütçende varsa steam sayfası açman senin faydana olacaktır.
Bütçe konusunda artık sıkıntım yok, konuyu açalı 1 seneden fazla oluyor zaten. Steam mağazasını oyunun yarısını bitirince açmayı düşünüyorum.

Bütçe konusunda artık sıkıntım yok, konuyu açalı 1 seneden fazla oluyor zaten. Steam mağazasını oyunun yarısını bitirince açmayı düşünüyorum.
Nedeni var mı? Neden yarısı? Ne kadar erken açarsan senin için o kadar iyi, oyundan oynanış videosu çekebiliyor durumdaysan ve açarsan hiç bir zararın olmaz hatta yararına olur wishlist toplarsın, oyun daha fazla insana ulaşır.

Nedeni var mı? Neden yarısı? Ne kadar erken açarsan senin için o kadar iyi, oyundan oynanış videosu çekebiliyor durumdaysan ve açarsan hiç bir zararın olmaz hatta yararına olur wishlist toplarsın, oyun daha fazla insana ulaşır.
Daha fazla kişiye ulaşmak için güzel bir mağaza tasarımına ihtiyacım var, onun için de oyunun asset'lerinin birçoğu bitmiş olmalı ve en azından oyunu oynadığım birkaç video koymalıyım. Bu da oyunun yarısına yakın bir kısımda bunu yapabileceğim anlamına geliyor.

Geri
Yukarı