Steam'de yayımlamak üzere bir oyun kodlamaya başladım!

Başarılarının devamını diliyorum ustam iyi iş. Bende pixel art 2D hikaye temalı bir oyuna kalkıştım ama Steam'a oyun koymanın 800TL üstü olduğunu gördüğüm an oyunu şu an sadece kendim oynuyorum. Ama oyunu yayınlarsan almayı düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin ^^

Steam'de oyun yayımlamak için $100dolar ve her satış sonrası %30pay öderken Epic Games'te ücretsiz bir şekilde ve sadece %17civarında pay ödüyorsun ve telif gibi bir sorunda seni koruyor diye duydum.

Hocam çıktığı an ilk alıcılardan olucağım beni de etiketlerseniz sevinirim.

Hocam madem konu hortladı nasıl gidiyor? @oynozan
Dediğim gibi hocam çizimleri yapıyorum. Normalde kodlamaya devam edecektim ama oyunun masraflarını çıkarmak için istemeye istemeye freelance Web programlama işi almak zorunda kaldım, istediğim kadar param olunca eski kod düzenime geri döneceğim.

Oyun çıktığında etiketlememi isteyen herkesin kullanıcı adını kaydediyorum bu arada, şüpheniz olmasın.

Steam'de oyun yayımlamak için $100dolar ve her satış sonrası %30pay öderken Epic Games'te ücretsiz bir şekilde ve sadece %17civarında pay ödüyorsun ve telif gibi bir sorunda seni koruyor diye duydum.

Steam'de yayımlamak Türkiye için sabit Direct fee ücreti 480₺. Us şirketi olduğu ve biz us vatandaşı olmadığımız için kanunlar gereği %30 komisyon var. Avantajı 480₺ ödersen direk oyun koyabilirsin. (mağaza ve derleme 1 kere denetleniyor)

Epic Games sadece başvuru usulü ile oyun alıyor ve aşırı fazla başvuru olduğu için şu an başvuru alımını durdurdular.(benim de başvurum var) Form doldurabiliyorsun ama gönderince çok başvuru var şu an bakamıyoruz diyorlar. Ayrıca seçilen oyunların %90 oranında zaten önceden başarılı olmuş bir ekibin yeni oyunu ya da başarılı olmuş ses getirmiş oyunlar listeleniyor.

GOG gibi pazarları anlatmayacağım konu özelinde olmadığı için o yüzden Steam'den devam. :)

Edit: Telif olayına değinmeyi unutmuşum oyunda telif konuları çok esnektir. Kod ve görsel doğrudan kullanılmadığı sürece benzer tür oyun yapılabilir. Telif işe yarasaydı birden fazla match3 oyunu olmazdı maalesef. (Benimde dert yandığım bir konu)

Geri
Yukarı