Steam'de yersiz VAC ban

Umutcengz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün arkadaşım mesaj attı. Dedi ki; "Steam hesabının hali ne? Bilerek mi yaptın?" falan. Ben de bir girdim, profil fotoğrafımda kocaman VAC yazılı logo var ve ismim random rakamlardan oluşuyor (7891231658273) gibi ve Steam biyografimde linki şimdi bulamadım. Tuhaf bir şekilde yazılmış bir Steam'ın linki var. İşte mavi renkle VAC falan yazıyor. Site İngilizce idi ama Steam'ın kendi sitesiydi. Yani hatta o siteyi bulursanız bana atarsanız, evet, oydu deyip doğrulayabilirim. Neyse, ben şoka girdim. 1-2 senedir oynadığım takım arkadaşlarım falan bana hayırdır demeye çalışıyordu. Girdim oyuna, DM'ye soktu beni. Oyun az oynayıp çıktım. Sonradan anladım zaten o linkin biyografimde olduğunu, sildim fotoğrafı falan. Her şeyi düzelttim. Şifre falan değiştirdim. Steam hesabım korumalı, kendi PC'mde bile her gün çıkış yaparım. Sabah giriş yaparım kodu girip. Bu nasıl mümkün olabilir? Evde kız kardeşim var bir tek. PC'ye oturan oda 13 yaşında bir kız yani. Ona sorduğumda direkt ağlamaya başladı; yapmadım, nasıl böyle düşünürsün falan diye. Çok korktum hesapta 1000TL'lik envanter vardı. Bu nasıl olabilir? Şifre değişilmemiş skinlerim duruyor hesaptaki para duruyor her şey yerli yerinde. E, evimden başkası girse, ki kimsede şifrem yok ya, şifreyi buldular diyelim. GUARD kodu olmadan nasıl girebilirler? Hadi girdile, r şifrem bile aynı yani. Nasıl oluyor bu? Çok endişeliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu API anahtarı ne işe yarıyor ilk kez duydum ve benim API Key'ım var mı yok mu nasıl öğrenebilirim?
API Key Steam'ın 3. parti sitelere bağlanmak için yaptığı bir uygulama. Linke girin, eğer API Key varsa ''Steam Web API anahtarımı iptal et.'' diye bir seçenek olacak. Yazmıyorsa problem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı