Steam'deki oyunumun reklamını nasıl yapabilirim?

yigidyum

Kilopat
Makaleler
1
Selam dostlar. Bazılarınız biliyor, Steam'de "Rounded" isimli bir oyunum var. Sizin büyük destekleriniz sayesinde umduğumdan daha başarılı oldu sonuç :) Fakat son günlerde pek etkileşimi yok. Reklamcılıktan pek anlamadığım için konu açmak istedim.

En az parayı harcayarak en fazla verimi nasıl alabilirim reklam konusunda? Instagram vs. üzerinden reklam vermeyi düşündüm, fakat bir mobil oyun olmadığı için saçma geldi. Var mıdır başka yolu?

Oyuna bakmak isteyenler buradan bakabilir: Rounded Steam'de

Selam dostlar. Bazılarınız biliyor, Steam'de "Rounded" isimli bir oyunum var. Sizin büyük destekleriniz sayesinde umduğumdan daha başarılı oldu sonuç :) Fakat son günlerde pek etkileşimi yok. Reklamcılıktan pek anlamadığım için konu açmak istedim.

En az parayı harcayarak en fazla verimi nasıl alabilirim reklam konusunda? Instagram vs. üzerinden reklam vermeyi düşündüm, fakat bir mobil oyun olmadığı için saçma geldi. Var mıdır başka yolu?

Hocam izlenen yayıncılardan birine acces key atın 1 2 dakika oynasa bile kafi olur size.

@clay camel Dostum Sosyal çok büyük, tanımayanlar illaki olacaktır. Ama benim zaten sormak istediğim şey, başka platformlarda ya da bilmediğim başka şekillerde insanlara oyunumu nasıl tanıtabilirim üzerine. Belki reklam sektöründen arkadaşlar vs .de yol gösterebilir diye düşündüm. Cidden hiç bilgim yok çünkü :)

Hocam, merhabalar. Benim sizin çıkardığınız oyundan haberim yoktu. Bu konuyu görünce haberim oldu. Hatta birazdan satın alıp oynayacağım.

Technopat'ta bu özellik var mı bilmiyorum ama Technopat'a reklam verebilirsiniz. Aslında teknoloji sitesi oyun reklamı yapar mı bilmem ama mesela siteye girenler direkt en üstte sizin oyun konunuzu ya da direkt Steam bağlantınızı görebilir.

Başka bir tavsiye olarak da YouTube'a oyununuzun tanıtım videosunu çekip o videoya bir miktar para ödeyerek öne çıkmasını ve reklam olarak gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı