Çözüldü Steam'den beni şikayet ettiğini söyleyen kişi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BigDixy

Picopat
Daha fazla  
Merhaba hocalarım.
Ben sıradan bir CS:GO, TF2, Valorant oyuncusuyum. Ara sıra kafa dağıtmak için oyun oynuyorum ve kozmetik satın almayı çok seviyorum. Özellikle TF2. Fakat bugün çok garip bir olay yaşandı. Bir kullanıcı topluluk pazarından 1.5k dolarlık bayonet doppler aldığımı ve kendisine o paranın geçmediğini iddia etti ve hesabımı toplu şikayet ettimiş. Daha sonra bunun ben olamayacağımı düşünmüş ve Steam desteğe yazmış şikayeti kaldırmak için. Steam destek de şikayet ettirdiği kullanıcının [email protected] bu epostaya mail atmasını söylemiş. Fakat ben hiçbir şey satın almadım ve benim kopyam olabilecek bir hesabın olmadığını da buldum. Şöyle düşündüm bu arkadaş benim bu postaya mail atmamı sağlayarak e postamı öğrenmeye çalışıyor olabilir mi? Bu yeni bir dolandırıcılık yöntemi mi yoksa gerçekten hesabım tehlikede mi?
Bu benim pazar geçmişim:

1687814511320.png

Bu arkadaşın M9 bayonet "satın aldığımı" iddia ettiği ekran görüntüsü.

1687814377153.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kullanıcı topluluk pazarından 1.5k dolarlık bayonet doppler aldığımı ve kendisine o paranın geçmediğini iddia etti ve hesabımı toplu şikayet ettimiş. Daha sonra bunun ben olamayacağımı düşünmüş ve Steam desteğe yazmış şikayeti kaldırmak için.
Dolandırıcı mesajıdır hocam kafaya takmayın bile, zaten Dolar olarak satılan bir şeyi TL ile alamazsınız Dolar olarak gözükmezdi.

Merhaba hocalarım.
Ben sıradan bir CS:GO, TF2, Valorant oyuncusuyum. Ara sıra kafa dağıtmak için oyun oynuyorum ve kozmetik satın almayı çok seviyorum. Özellikle TF2. Fakat bugün çok garip bir olay yaşandı. Bir kullanıcı topluluk pazarından 1.5k dolarlık bayonet doppler aldığımı ve kendisine o paranın geçmediğini iddia etti ve hesabımı toplu şikayet ettimiş. Daha sonra bunun ben olamayacağımı düşünmüş ve Steam desteğe yazmış şikayeti kaldırmak için. Steam destek de şikayet ettirdiği kullanıcının [email protected] bu epostaya mail atmasını söylemiş. Fakat ben hiçbir şey satın almadım ve benim kopyam olabilecek bir hesabın olmadığını da buldum. Şöyle düşündüm bu arkadaş benim bu postaya mail atmamı sağlayarak e postamı öğrenmeye çalışıyor olabilir mi? Bu yeni bir dolandırıcılık yöntemi mi yoksa gerçekten hesabım tehlikede mi?
Bu benim pazar geçmişim:

Eki Görüntüle 1837750

Bu arkadaşın M9 bayonet "satın aldığımı" iddia ettiği ekran görüntüsü.

Eki Görüntüle 1837741

Steam destek maili bu: [email protected]
Arkadaş seni dolandırmaya çalışmış.

Hocam inanın Valve kendi mail domainini alabilecek kadar büyük bir firma (zaten herkes alır ama değinmeye çalıştığım nokta gerçek değil kanmayın), salak bir dolandırıcı boş verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolandırıcılık.

1. Profil şikayetlerin, gerçekten bir şey yapmadıysan hiçbir etkisi olmaz. Instagram ya da YouTube'daki gibi spamlama olayı yok. İstersen tüm Steam kullanıcıları şikayet edebilir seni, hiçbir sorun olmaz.
2. Steam Destek, şikayetler ve sonuçları hakkında bilgi vermez.
3. Steam'in e-posta adresleri [email protected] ve [email protected] adresleridir. Kullanıcılardan da hiçbir zaman kendisinin ya da bir başkasının e-posta adresleri üzerinden ulaşmalarını istemezler, her zaman Steam Destek sayfasına yönlendirirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı