Steam'den link atan kişi

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Merhaba, CS:GO oynarken bir tane Rus bana arkadaşlık isteği attı ve ben de kabul ettim. Ama arkadaş bana tuhaf linkler atıyor, güvenemediğim için verdiği siteye kayıt olmadım ama ısrar ediyor. Ne yapmam lazım?

dadfdafasf saa fs gdf gfs gfd.PNG

Ben de eskiden oynarken yabancılar ya da Türkler arkadaş ekleyip, "Şu siteye girip, kaydol. Sana kod gelecek ve skin/kasa kazanacaksın." gibi şeyler söylerlerdi. Hiçbirine itibar etmeyin.

Aynı şekilde League of Legends oyununda da arada bazı insanlar arkadaş ekleyip, oyunun kendi sitesi gibi birebir tasarlanmış bir site verirdi. Hatta o kadar çok tıpatıp aynı yapmışlar ki, sitenin adı bile, oyunun adı gibi oluyor. Oraya kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi istiyorlar ve kod geleceğini söylüyorlar, aynı CS:GO oyunundaki gibi. O verdikleri siteler her ne kadar oyunun kendi resmi sitesi gibi gözükse de değil. Dolandırıcılıktan ibaret. Ki bu devirde hiç kimse bedavaya mal dağıtmaz.
Arkadaşla biraz uğraşmak istiyorum olur mu? Sıkıntı çıkar mı?

Bunu bilemeyiz. Direkt bilgilerinizi yazmadan siteye girdiğiniz gibi bilgisayara da virüs bulaştırabilirler. En iyisi irtibatı kesmek.

Son düzenleme:
Bu şu dolandırıcılardan sanırım. "Şu"yu açıklayayım. Size bir site atıyor, siz steam girişinizi yapıyorsunuz ve hesabınız elinizden gidiyor bu kadar basit.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı