Çözüldü Steam'den oyun hediye edemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mutlu pide

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Mars
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer AN515-55 / RTX 3050 / 16 GB 2933 MHz RAM / i3 10300H
Beklenmedik bir hata meydana geldi. Ödeme işleminiz tamamlanmadı.
Lütfen birkaç dakika bekledikten sonra tekrar deneyin.
Hatayı görmeye devam ediyorsanız lütfen Steam Destek ile irtibata geçin.

Hatası alıyorum. Yan hesabıma 100 TL kod almıştım kısıtlamaları kalksın diye. Sonra da o 100 TL'yle ana hesabıma oyun atacaktım ama atamıyorum. Neden atamıyorum?

Çözüm
Steam Desteğe yazın sorununuzu çözecektir.
Hesabımı güncellemişlerdi öyle sorunum çözülmüştü.
Ne kadar sürede dönerler? Çünkü Dying Light alacağım ve oyun her an 250 TL'ye fırlayacakmış gibi duruyor.

Papara kart ile deneyin.
Steam cüzdanıyla alacağım kartla değil.

Aynısını ben de yapmıştım ve bende de aynı hatayı vermişti. Destekle uzun konuşmalarım sonrasında bana kendim için harcadığım miktardan daha fazlasını başkası için harcayamayacağımı söylemişti. Yani kendi hesabıma 10 TL'ye oyun aldıktan sonra 10 TL'ye kadar oyun hediye edebilirmişim. Ben de onun yerine ana hesabımdan pazarda bir şeyi 100 TL'ye satışa koyup diğer hesaptan almıştım.
Yan hesabıma oyun almamıştım. Ayrıca tam anlayamadım şimdi ana hesabıma minimum 100 TL'lik oyun mu hediye edebiliyorum?

Tamamdır Steam desteğe yazdıktan sonra cevap olarak yetkili arkadaş Steam hesabınızı güncelledim dedi ne yaptı bilmiyorum ama sorun çözüldü.
Aynısını ben de yapmıştım ve bende de aynı hatayı vermişti. Destekle uzun konuşmalarım sonrasında bana kendim için harcadığım miktardan daha fazlasını başkası için harcayamayacağımı söylemişti. Yani kendi hesabıma 10 TL'ye oyun aldıktan sonra 10 TL'ye kadar oyun hediye edebilirmişim. Ben de onun yerine ana hesabımdan pazarda bir şeyi 100 TL'ye satışa koyup diğer hesaptan almıştım.

Beklenmedik bir hata meydana geldi. Ödeme işleminiz tamamlanmadı.
Lütfen birkaç dakika bekledikten sonra tekrar deneyin.
Hatayı görmeye devam ediyorsanız lütfen Steam Destek ile irtibata geçin.

Hatası alıyorum. Yan hesabıma 100 TL kod almıştım kısıtlamaları kalksın diye. Sonra da o 100 TL'yle ana hesabıma oyun atacaktım ama atamıyorum. Neden atamıyorum?

Ne kadar sürede dönerler? Çünkü Dying Light alacağım ve oyun her an 250 TL'ye fırlayacakmış gibi duruyor.

Papara kart ile deneyin.

Yan hesabıma oyun almamıştım. Ayrıca tam anlayamadım şimdi ana hesabıma minimum 100 TL'lik oyun mu hediye edebiliyorum?

Tamamdır Steam desteğe yazdıktan sonra cevap olarak yetkili arkadaş Steam hesabınızı güncelledim dedi ne yaptı bilmiyorum ama sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geçmiş olsun hocam.
Dediğim gibi hesap güncellemesi sonrası çözülüyor bu sorun.

MERHABA,
Tekrar sorun yaşadığınızı duyduğuma üzüldüm.
Hesabınıza baktım ve genel bir hediye satın alma kısıtlamanız olduğunu gördüm.
Hediyeyi satın almak için Cüzdan paranız yerine doğrudan bir ödeme yöntemi kullanırsanız yine de hediye satın alabilir ve bunları arkadaşlarınızdan herhangi birine gönderebilirsiniz. Cüzdan paranızı kendi hesabınız için alışveriş yapmak amacıyla kullanmakta özgürsünüz.
Steam Destek bu kısıtlamayı kaldıramaz.
Bu hediye satın alma kısıtlaması hakkında sağlayabileceğimiz tüm bilgiler bu olduğundan, bu bileti kapatacağım. Steam ile ilgili başka bir sorununuz varsa yeni bir bilet açabilirsiniz.
Bu konuyla ilgili gelecekteki biletler yanıt verilmeden kapatılacaktır.

Steam Desteği
Rey

Artık takmıyorlar bile...

Yeni konular

Geri
Yukarı