Steam'e 21 Ekim'de Türk Lirası Geliyor!

Biraz önce Steam'den bir mail geldi, 21 Ekim'de cüzdandaki para Türk Lirasına çevirilecek diye. Oyunlar da o tarihte dönüşür diye tahmin ediyorum. Düzgün bir kur belirlenirse çok iyi olur. Mail'in bir kısmı:

Steam yakında Türk Lirasi ile fiyatlandırılacaktır!

Eğer 21 Ekim 2014 tarihinde Steam cüzdanınızda para bulunuyorsa, ABD Doları olan bakiyeniz, bu tarihte piyasa değeri tarafından dikte edilen bir dönüşüm oranıyla Türk Lirasına dönüştürülecektir.

@MF konu açmış ben yazarken. Sıkıntı olursa silebilirsiniz.

Benim merak ettiğim bir konu var. Zenmate uygulaması ile steamin sitesine Almanya üzerinden girince onlar euro kullandığı için fiyatlar euro olarak gösteriliyor. Ama fiyatlar aynı, yani 30 dolar olan oyun 30 euro gösteriliyor. Şimdi bizim dolarlarda direk TL olarak dönmesin ?

Benim merak ettiğim bir konu var. Zenmate uygulaması ile steamin sitesine Almanya üzerinden girince onlar euro kullandığı için fiyatlar euro olarak gösteriliyor. Ama fiyatlar aynı, yani 30 dolar olan oyun 30 euro gösteriliyor. Şimdi bizim dolarlarda direk TL olarak dönmesin ?

Boş hayallere gerek yok :D

Aslında hayal olmuyor, hayal kırıklığı oluyor. Dostum sen öyle 3. parti yazılım kullanırsan o tip sorunlarla karşılaşabilirsin. Normal kullanıcılarda sorun olmayacak.

Aslında hayal olmuyor, hayal kırıklığı oluyor. Dostum sen öyle 3. parti yazılım kullanırsan o tip sorunlarla karşılaşabilirsin. Normal kullanıcılarda sorun olmayacak.
Bende tam diyecektim neresi hayal bunun diye hislerime tercüman olmuşsunuz. Yani bu sorun uygulamadan kaynaklanıyor. Steamda 30 dolar olan bir oyunu bir Almanya'daki bir adam 30 euro'ya almıyor ? Son olarakta maalesef ülkemizdeki internet sansürü bizi böyle 3. parti yazılımlar kullanmaya mecbur bırakıyor. Yoksa bende isterim istediğim siteye özgürce girebileyim.

Şahsen benim de çok çok merak ettiğim bir konu bu. Oyun fiyatlarını nasıl kullanacakları ama dolar-euro eşitliği gibi bir şey beklemek hayal olur bence de. Bunu da Euro-Dolar paritesinin uluslararası piyasada 1.2 civarı bir yerde olmasına bağlıyorum. Şu anda hali hazırda TL ile satış yapan bildiğim kadarıyla büyük oyun platformu sadece Ttnet'in Playstore'u var, onların fiyatları da inanılmaz yüksek bildiğimiz gibi. Hatta o kadar yüksek ki bir çok oyun Steam'den ( Steam dolar kullanmasına rağmen) daha pahalı. Beklentim 1 dolar=2 TL olması yönünde ama bir ihtimal diyorum ki belki 1.8 civarı bir fiyata çekip bizi sevindirirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz önce Steam'den bir mail geldi, 21 Ekim'de cüzdandaki para Türk Lirasına çevirilecek diye. Oyunlar da o tarihte dönüşür diye tahmin ediyorum. Düzgün bir kur belirlenirse çok iyi olur. Mail'in bir kısmı:

Steam yakında Türk Lirasi ile fiyatlandırılacaktır!

Eğer 21 Ekim 2014 tarihinde Steam cüzdanınızda para bulunuyorsa, ABD Doları olan bakiyeniz, bu tarihte piyasa değeri tarafından dikte edilen bir dönüşüm oranıyla Türk Lirasına dönüştürülecektir.

@MF konu açmış ben yazarken. Sıkıntı olursa silebilirsiniz.

Ah be konuyu gördüm duygulandım. 😞 Şimdi ise Steam'den Türk Lirası gidiyor adlı konular. 😖

Geri
Yukarı