Steam'e dolar geldi

Benim tahminimce AAA oyunlar pek etkilenmeyecek ama 500 lira altı her oyunun dengesi bozuldu. Indie yapımcılar TR'de hayatta para kazanamaz artık. Zaten Torrent kullanımı tepeye çıkacak bundan sonra. Pahalı oyunları TL gibi düşürürlerse 60'dan 45 gibi o zaman iyi olur.

En büyük sorun GTA 6'da. Yerel fiyatlandırma ile yaparlarsa o kadar etkilenmeyiz. Bilmem neyin pısırık korku oyununu zaten almıyordum ben.

Yapmazlar hocam. Bu olayın bütün sebebi kur oynaklığı vs değil. Ülkemizdeki fiyatları gören yabancıların bizim ülkeden alt hesap açmaya başlamaları. GOW satışlarında avrupa birincisiydi TR pazarı. Adamlar bilmiyor mu bu ülke vatandaşlarının alım yapma potansiyelini. Kim nereden ne şekilde buraya geldi belli oluyor. Haliyle bu yabancılar da bu heriflerin asıl parayı kazandıkları alıcılar. Onları da kaybederlerse hoş olmaz onlar için. Şu an TR hesabı devam eden yabancılar var. Sadece GTA 6 gibi yıllarca oynanacak bir oyun için hesap açanlar olacaktır. Adam zaten saat başına ücret alalım gibi laflar ediyor. Para yetmiyor bir türlü gözlerini doyurmaya o yüzden direk ABD fiyatından gelecektir çok büyük ihtimalle. Rockstartın ve bir çok AAA oyun üreticisinin durumu bu olacak gibi duruyor.

MENA USD haberleri.

F_agF5-XMAAgJ_7.jpg

Kendi ayaklarina siktilar gelin hep birlikte boykot edelim. Geri TL'ye cevireceklerdir.

Boykot etmenin anlamı yok adamlar bizim için bu oynak kura yeteri kadar dayandılar en sonunda yapacakları şey buydu boykot edeceksen Steam'i değil başka şeyleri boykot et.

Bende de güncellenmiş. Az önce baktım, cüzdan değişmemiş ama.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı