İnceleme SteelSeries Aerox 3 Snow Oyuncu Faresi

Selam arkadaşlar, bu fareyi yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve görüşlerimi sizinle paylaşacağım. Öncelikle ben 1.000 TL'ye satın aldım.
Bundan önce Logitech G300s kullandım uzun süre ve gerçekten bunun kalitesi başka. Bendeki kablolu modeli, aynısının kablosuz modeli de var biraz daha pahalı ancak insanlar ondan da memnun kalmış;

steelseries-aerox-3-wireless-snow-optik-oyuncu.jpg

steelseries-aerox-3-snow-optik-kablolu-oyuncu.jpg

51o4cXyeMqL.jpg

steelseries-aerox-3-rgb-optik-kablolu-oyuncu.jpg

Fare 1000Hz / 1 ms ve 8500 DPI'ya kadar çıkarabiliyorsunuz. Üst 2, orta 2 ve alt 2 olmak üzere tam 6 adet LED ışığı var. Parlaklığı bayağı yüksek. Geceleri gece lambası gibi görev görüyor resmen. Ayrıca fare gerçekten çok hafif. Alırken de standında dünyanın en hafif faresi yazıyordu ama güncel bilgi mi emin değilim. Tam olarak 68 gram. Gerçekten elinizin içinde kayboluyor. Ayrıca ben sağlağım ve elim ortalama uzunlukta. Elime çok güzel oturuyor. Yüksek ihtimal sizin elinize de güzel oturur.
SteelSeries GG adlı programdan DPI, ms, RGB ve diğer birçok özelliğini kişiselleştirebiliyorsunuz. Ayrıca makro da ayarlanabiliyor;

Ekran Görüntüsü (1).png

Ekran Görüntüsü (2).png

Ayrıca SteelSeries GG programı oyunları kastırmadan önemli anları otomatik olarak yakalayabiliyor. Çalışmadığı oyun yok diyebilirim. Çok güzel;

Ekran Görüntüsü (3).png

Ayrıca programın Sonar adında ses ayarı özelliği var. Ben şu anda kullanmıyorum fakat CS:GO'daki ayak sesi kasmanızı aşırı kolaylaştırıyor. Ayrıca tek bir kulaklığınızı 4-5 ayrı kulaklık gibi göstermenizi ve bu sayede çok daha ince ayar yapmanızı sağlıyor. Örneğin Spotify'a sonar - Media ayarlayıp oyuna sonar - Gaming ayarlayabiliyorsunuz.
Farenin gerçek hayatta nasıl durduğunu merak edenlere fotoğraf paylaşıyorum şu an gündüz olduğu için fazla anlaşılmıyor ama gerçekten güçlü bir ışık;

IMG_0011.JPEG

IMG_0012.JPEG

IMG_0013.JPEG

Eksileri;

İskeleti açık tasarım içinin biraz tozlanmasına maalesef sebep oluyor ama gerçekten lüks bir fare görünümü veriyor.

SteelSeries GG programına kaydolmadan bütün işlevlerini kullanamıyorsunuz.

Artıları;

Kablosu örgülü kablo uzunluğu gayet güzel ve kabloyu fareden çıkarabiliyorsunuz. Farenin içine gömülü değil.

İskeletli yapısı ve güçlü ışıkları sayesinde gece odanızı güzel bir ortama dönüştürüyor.

Tepkime hızı ciddi anlamda düşük olduğu için oyunlarda farkını hissedebiliyorsunuz.

Elinizi yormuyor, resmen elinizin içinde kayboluyor.

El terletmiyor.

Özet;

Muadillerine göre tercih edilebilir, şık ve kaliteli bir oyuncu faresi. Almanızı öneririm.

Düzenleme; @Charles Bronson hocamın belirttiği üzere dünyanın en hafifi değilmiş. Fareleri ölçebilen profesyonel bir terazi sahibiyseniz biraz sıkıntı yaratabilir :)

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar, bu fareyi yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve görüşlerimi sizinle paylaşacağım. Öncelikle ben 1.000 TL'ye satın aldım.
Bundan önce Logitech G300s kullandım uzun süre ve gerçekten bunun kalitesi başka. Bendeki kablolu modeli, aynısının kablosuz modeli de var biraz daha pahalı ancak insanlar ondan da memnun kalmış;

Eki Görüntüle 1685015

Eki Görüntüle 1685014

Eki Görüntüle 1685012

Eki Görüntüle 1685013

Fare 1000Hz / 1 ms ve 8500 DPI'ya kadar çıkarabiliyorsunuz. üst 2, orta 2 ve alt 2 olmak üzere tam 6 adet LED ışığı var. Parlaklığı bayağı yüksek. Geceleri gece lambası gibi görev görüyor resmen. Ayrıca fare gerçekten çok hafif. Alırken de standında dünyanın en hafif faresi yazıyordu ama güncel bilgi mi emin değilim. Tam olarak 68 gram. Gerçekten elinizin içinde kayboluyor. Ayrıca ben sağlağım ve elim ortalama uzunlukta. Elime çok güzel oturuyor. Yüksek ihtimal sizin elinize de güzel oturur.
SteelSeries GG adlı programdan DPI, ms, RGB ve diğer birçok özelliğini kişiselleştirebiliyorsunuz. Ayrıca makro da ayarlanabiliyor;

Eki Görüntüle 1685018

Eki Görüntüle 1685019

Ayrıca SteelSeries GG programı oyunları kastırmadan önemli anları otomatik olarak yakalayabiliyor. Çalışmadığı oyun yok diyebilirim. Çok güzel;

Eki Görüntüle 1685020

Ayrıca programın sonar adında ses ayarı özelliği var. Ben şu anda kullanmıyorum fakat CS:GO'daki ayak sesi kasmanızı aşırı kolaylaştırıyor. Ayrıca tek bir kulaklığınızı 4-5 ayrı kulaklık gibi göstermenizi ve bu sayede çok daha ince ayar yapmanızı sağlıyor. Örneğin Spotify'a sonar - Media ayarlayıp oyuna sonar - Gaming ayarlayabiliyorsunuz.
Farenin gerçek hayatta nasıl durduğunu merak edenlere fotoğraf paylaşıyorum şu an gündüz olduğu için fazla anlaşılmıyor ama gerçekten güçlü bir ışık;

Eki Görüntüle 1685023

Eki Görüntüle 1685024

Eki Görüntüle 1685025

eksileri;

İskeleti açık tasarım içinin biraz tozlanmasına maalesef sebep oluyor ama gerçekten lüks bir fare görünümü veriyor.

artıları;

Kablosu örgülü kablo uzunluğu gayet güzel ve kabloyu fareden çıkarabiliyorsunuz. Farenin içine gömülü değil.

İskeletli yapısı ve güçlü ışıkları sayesinde gece odanızı güzel bir ortama dönüştürüyor.

Tepkime hızı ciddi anlamda düşük olduğu için oyunlarda farkını hissedebiliyorsunuz.

Dünyanın en hafif faresi olmakla birlikte elinizi yormuyor, resmen elinizin içinde kayboluyor.

El terletmiyor.

Özet;

Muadillerine göre tercih edilebilir, şık ve kaliteli bir oyuncu faresi. Almanızı öneririm.

İçi tozlandığında en ufak üfleme veya soğuk saç kurutma makinesiyle halledilebilir gayet güzel mouse inceleme için teşekkürler hocam.

Dünyanın en hafif faresi Aerox 3 değil maalesef incelemenizi düzeltmenizi öneririm.

Glorious PC Gaming Race adlı markanın geliştirdiği bir fare varmış ve 67 grammış. Bu ise 68 gram. Aradaki 1 gram farkı anlayabilecek terazi elleriniz varsa onu alın hocam. Teşekkürler yine de.

Glorious PC Gaming Race adlı markanın geliştirdiği bir fare varmış ve 67 grammış. Bu ise 68 gram. Aradaki 1 gram farkı anlayabilecek terazi elleriniz varsa onu alın hocam. Teşekkürler yine de.
Finalmouse var 44.7 gram.

Eki Görüntüle 1685015

Eki Görüntüle 1685014

Eki Görüntüle 1685012

Eki Görüntüle 1685013

Fare 1000Hz / 1 ms ve 8500 DPI'ya kadar çıkarabiliyorsunuz. Üst 2, orta 2 ve alt 2 olmak üzere tam 6 adet LED ışığı var. Parlaklığı bayağı yüksek. Geceleri gece lambası gibi görev görüyor resmen. Ayrıca fare gerçekten çok hafif. Alırken de standında dünyanın en hafif faresi yazıyordu ama güncel bilgi mi emin değilim. Tam olarak 68 gram. Gerçekten elinizin içinde kayboluyor. Ayrıca ben sağlağım ve elim ortalama uzunlukta. Elime çok güzel oturuyor. Yüksek ihtimal sizin elinize de güzel oturur.

Eki Görüntüle 1685018

Eki Görüntüle 1685019

Eki Görüntüle 1685020

Ayrıca programın Sonar adında ses ayarı özelliği var. Ben şu anda kullanmıyorum fakat CS:GO'daki ayak sesi kasmanızı aşırı kolaylaştırıyor. Ayrıca tek bir kulaklığınızı 4-5 ayrı kulaklık gibi göstermenizi ve bu sayede çok daha ince ayar yapmanızı sağlıyor. Örneğin Spotify'a sonar - Media ayarlayıp oyuna sonar - Gaming ayarlayabiliyorsunuz.

Eki Görüntüle 1685023

Eki Görüntüle 1685024

Eki Görüntüle 1685025

Eksileri;

Artıları;

Elinizi yormuyor, resmen elinizin içinde kayboluyor.

El terletmiyor.

Özet;

Düzenleme; @Charles Bronson hocamın belirttiği üzere dünyanın en hafifi değilmiş. Fareleri ölçebilen profesyonel bir terazi sahibiyseniz biraz sıkıntı yaratabilir :)

Bir şey demedim kızma kardeşim, güle güle kullan :)

Finalmouse var 44.7 gram.

Bir şey demedim kızma kardeşim, güle güle kullan :)

Hocam ciddi algılamayın eğleniyoruz şurada :)

Yeni konular

Geri
Yukarı