SteelSeries Apex 7 ürün iadesi

Kidogan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yaklaşık 2 sene önce SteelSeries Apex 7 klavye aldım. Geçtiğimiz günlerde arıza oldu tuşlarda double Click sıkıntıları vs oldu. Neyse garantisi devam ediyor diye ürünü gönderdik tamir edilir vs umuduyla tabii ki. Despec'in ürünü iade ettiğini duydum. Tamir edememişler ve İncehesap'ın da bana muadil olarak sunduğu ürünlere bakın. Üstüne üstelik bir de fiyat farkı talep ediyorlar. Afedersiniz de nereden tutsan elinde kalan bir süreç. Zamanında bin TL'ye almışım o zamanlar 5bin TL'ye Tofaş alıyordunuz. Şimdi bana bin TL'yi iade etme peşindeler. Kendilerine hakem heyetine başvuracağımı söyledim. Onlar bile bunu destekledi kendi müşteri temsilcisi bile daha mantıklı çünkü sunulan ürünler daha alt segment ve fiyat farkı olduğunu söyledi. Yani gerçekten İncehesap'tan vs bundan sonra ürün almam. İlk sıkıntıda direkt mağdur edilmiş oldum. Önerileri de ekleyeyim.

Talebime istinaden yapılmış bir öneriymiş :)

Dosya Ekleri

• CA2D2321-D866-4E8C-AFE7-CECB7F3EDBE8.png
    CA2D2321-D866-4E8C-AFE7-CECB7F3EDBE8.png
    154,2 KB · Görüntüleme: 60
Bu problemi Türkiye'deki herhangi bir e-ticaret sitesinde yaşamanız mümkün. Sadece incehesap ile sınırlı değil maalesef. Yaptıkları önerilerin muadil olmaması daha vahim. Hakem heyeti genelde para iadesi ile sonuçlandırıyor. Ancak aldığınız zamanki değeri ile bugünkü değerini göz önünde bulundurmalarını sağlayabilirseniz durum lehinize sonuçlanabilir. Geçmiş olsun.

Steelseries kendisi zaten başlı başına sıkıntılı bu tür süreçlerde. Kendileri maillere çok kısa sürede dönüş yapmalarına rağmen icraat konusunda pek etkili değiller. Yedek parça temini yok en başında. Kulaklığın kafa bandı esnedi, websiteleri Türkçe, satış var, herşey tamam. Alma işlemine geçince Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar. Başka bir arkadaşım için iletişime geçtim Arctis 7 alıcısı bozulduğu için yenisini temin etmek üzere, aynı şekilde orda da sonuç hüsran.

Bu problemi Türkiye'deki herhangi bir e-ticaret sitesinde yaşamanız mümkün. Sadece incehesap ile sınırlı değil maalesef. Yaptıkları önerilerin muadil olmaması daha vahim. Hakem heyeti genelde para iadesi ile sonuçlandırıyor. Ancak aldığınız zamanki değeri ile bugünkü değerini göz önünde bulundurmalarını sağlayabilirseniz durum lehinize sonuçlanabilir. Geçmiş olsun.

Steelseries kendisi zaten başlı başına sıkıntılı bu tür süreçlerde. Kendileri maillere çok kısa sürede dönüş yapmalarına rağmen icraat konusunda pek etkili değiller. Yedek parça temini yok en başında. Kulaklığın kafa bandı esnedi, websiteleri Türkçe, satış var, herşey tamam. Alma işlemine geçince Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar. Başka bir arkadaşım için iletişime geçtim Arctis 7 alıcısı bozulduğu için yenisini temin etmek üzere, aynı şekilde orda da sonuç hüsran.
Yani gerçekten anlayamadım. Ürüne garanti veriyor ama tamir edilemiyor diyip ücret iadesi yapmayı denemek ne kadar saçma bir şey. Gerçekten Türkiye kökenli hiçbir elektronik siteden bir şey almamak lazım. Bunu amazondan almış olsaydım. Şimdiye 20 kere sıfırını göndermişlerdi bana gerçekten. Ürün bedelini bana tam hakkıyla verseler. Şu an piyasada 2600-2700 TL civarı sanırım. Ona razıyım ama aldığım fiyat 1000 TL. O zaman da çok güzel paraydı. Ama şimdi 1000 TL’ye alacağın klavye apex 3 falan işte membran anca. Nerden nereye. Bakalım mailleşmeler devam ediyor hala ama. Nasıl sonuçlanır bilemedim gerçekten.

Yani gerçekten anlayamadım. Ürüne garanti veriyor ama tamir edilemiyor diyip ücret iadesi yapmayı denemek ne kadar saçma bir şey. Gerçekten Türkiye kökenli hiçbir elektronik siteden bir şey almamak lazım. Bunu amazondan almış olsaydım. Şimdiye 20 kere sıfırını göndermişlerdi bana gerçekten. Ürün bedelini bana tam hakkıyla verseler. Şu an piyasada 2600-2700 TL civarı sanırım. Ona razıyım ama aldığım fiyat 1000 TL. O zaman da çok güzel paraydı. Ama şimdi 1000 TL’ye alacağın klavye apex 3 falan işte membran anca. Nerden nereye. Bakalım mailleşmeler devam ediyor hala ama. Nasıl sonuçlanır bilemedim gerçekten.
Yani normal koşullarda ürününüz verilen garanti süresi içerisinde sizden bağımsız bir şekilde arıza vermiş. Ayıplı. Onarılamıyorsa bildiğim kadarıyla birebir değişim yapmaları gerekiyor. Eski, raflardan kaldırılmış bir ürün de değil. Yerine Rog, XPG falan önermek nedir anlamak mümkün değil. Süreç hakkında olumlu olumsuz bir gelişme olursa takipteyim hocam. Lütfen bizi de bilgilendirin :)

Yani normal koşullarda ürününüz verilen garanti süresi içerisinde sizden bağımsız bir şekilde arıza vermiş. Ayıplı. Onarılamıyorsa bildiğim kadarıyla birebir değişim yapmaları gerekiyor. Eski, raflardan kaldırılmış bir ürün de değil. Yerine Rog, XPG falan önermek nedir anlamak mümkün değil. Süreç hakkında olumlu olumsuz bir gelişme olursa takipteyim hocam. Lütfen bizi de bilgilendirin :)
Tabii ki hocam. Bilgilendirme yapacağım. Başına gelen olursa tekrardan sıkıntı çekmemesi için. Referans alması için bilgilendireceğim. Şu an en son olarak şikayetvar.com’a da bildirdim. Muadil yahut üst bir ürünle değişim için bakalım nasıl sonuçlanacak sabırsızlıkla bekliyorum. :)
Arkadaşlar merhaba, süreci kayıp mı kazanç mı olarak görürsünüz bilemem ama bugün yaklaşık bir yarım saat önce incehesap tarafından Gökhan Bey aradı şikayetimle bizzat kendisinin ilgileneceğini söyledi ve benden talep ettiğim ürün modelini söylememi istedi. Ben de daha önce burda da belirttiğim gibi gerçekten de belki muadili olmayan bir ürün fakat corsair k70 talep ettim. Gökhan bey de buna istinaden gerekli görüşmeleri yaptı ve K70 için onayı aldı. Muhtemelen yarın gün içerisinden kargoya verilmiş olacaktır. Yani sonuca gelirsek arkadaşlar. He he diyip geçmiş olsaydık elimde hiçbir klavye alamayacağım bir 1000 TL olacaktı hakkımı savundum ve en azından muadil olmasa bile istediğim ürünü aldım. He diyeceksiniz ki saçma olmuş alt segment vs almışsın. Sıkıntı yok mükemmel derecede oyun bağımlısı bir insan da değilim. Benim açımdan güzel bir sonuç oldu. Teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleme:
Sonuç sizi tatmin ettiyse ne mutlu, tekrardan geçmiş olsun. Fakat Gökhan Bey'e neden birebir aynısını veremeyeceğini sorsaydınız keşke. Hakikaten merak konusu çünkü. Çok da fiyatından ötürü gibi gelmiyor K70 de çok ucuz bir klavye değil bugün.

Sonuç sizi tatmin ettiyse ne mutlu, tekrardan geçmiş olsun. Fakat Gökhan Bey'e neden birebir aynısını veremeyeceğini sorsaydınız keşke. Hakikaten merak konusu çünkü. Çok da fiyatından ötürü gibi gelmiyor K70 de çok ucuz bir klavye değil bugün.
Tabii ki sordum. Ürünün üretimi yok dediler. Ve gerçekten baktım bendeki TR versiyonuydu hiçbir yerde de göremedim TR versiyonunu. Ya da sanırım artık bize gönderirken ürünleri tek tük gönderiyolar anlayamadım tam bunu. Zira Nike Airforce bile geçen diyolardı 6-7 aydır yok ülkede diye.

Muadili Corsair K95 plat olurdu ancak keşke onu talep etseydiniz. Kesinlikle K70'de muhteşem bir ürün ama apex pro seviyesinde K95 plat serisi olabilir corsair kanadında. Ama tabii hiç yoktan iyi midir, kesinlikle iyidir. Dediğim gibi ben olsam daha üstünü kovalardım, olmadığı takdirde buna düşerdim ama yapacak bir şey yok. Hayırlı olsun.
Pardon SS 7 imiş sizin ürününüz. Bence güzel bir değişim olmuş zorlamaya da gerek yokmuş :D

Muadili Corsair K95 plat olurdu ancak keşke onu talep etseydiniz. Kesinlikle K70'de muhteşem bir ürün ama apex pro seviyesinde K95 plat serisi olabilir corsair kanadında. Ama tabii hiç yoktan iyi midir, kesinlikle iyidir. Dediğim gibi ben olsam daha üstünü kovalardım, olmadığı takdirde buna düşerdim ama yapacak bir şey yok. Hayırlı olsun.
Pardon SS 7 imiş sizin ürününüz. Bence güzel bir değişim olmuş zorlamaya da gerek yokmuş :D
Evet evet. Hem işleri çok da zora sokmak istemedim. İki taraf da uğraşmaması için corsair k70 talep ettim. Yoksa dediğiniz gibi K95 tabii ki daha iyiydi. Ama zorlamaya da gerek yoktu dediğiniz gibi. Güzel ve hızlı bir süreç oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı