SteelSeries Arctis 1 kulaklığın mikrofonu çalışmıyor

DACKGOLD

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller, 2-3 haftaya yakındır mikrofon tarafında problem yaşıyorum. Kulaklığım SteelSeries Arctis 1 kablolu modeli. Kulaklıkta, mikrofonunda, uzatma kablosunda hiçbir problem yok. Hepsini ayrı ayrı test ettiğimde sorunsuz çalıştıklarını gördüm. Masaüstü PC kullanıyorum. MSI B450M-A Pro Max anakart modelini kullanıyorum. Windows güncel, sürücülerim güncel, arka jak girişlerim sağlam. Kulaklığımın uzatma kablosunu dandik bir kulak içi kulaklık ile denediğimde mikrofondan ses alıyor. Format denedim, eski tarihli driver denedim hala çözüme ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    20 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    69,9 KB · Görüntüleme: 21
Kulaklığın sol arkasındaki mikrofon kilidi bozulmuş olabilir. Ben de aynı kulaklığı kullanıyorum ve benimkisi çok dayanmadı, artık işlevini görmüyor.

SteelSeries GG uygulamasını indirip sonardan giriş çıkışları kulaklığınızı seçip ayarlamayı denediniz mi?
Evet, denedim olmadı. Çeşitli dts, dolby gibi uygulamaları indirdiğimde de kulaklığım bağlı olmasına rağmen kulaklığın bağlantısını yapınız uyarısı alıyorum. Kafayı yemek üzereyim.

Evet, denedim olmadı. Çeşitli dts, dolby gibi uygulamaları indirdiğimde de kulaklığım bağlı olmasına rağmen kulaklığın bağlantısını yapınız uyarısı alıyorum. Kafayı yemek üzereyim.
Kulaklığı farklı bir yerde test edin, çalışıyorsa sorun ya anakart yada giriş çıkışları doğru seçmiyorsunuz.

Kulaklığı farklı bir yerde test edin, çalışıyorsa sorun ya anakart yada giriş çıkışları doğru seçmiyorsunuz.
Kulaklığın herhangi bir problemi yok test ettim çalışıyor. Uzatma kablosu mikrofon dahil çalışmakta. Jak girişleri doğru yerlerde. Ek olarak, kasanın üst kısmında bulunan jaklara bağlantı yaptığımda da aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Mikrofonu kulaklıktan çıkarıp kasaya direkt olarak bağladığımda mikrofon algılıyor.

Bilgisayarı güvenli modda çalışıtırıp mikrofon çalışıyor mu diye kontrol edin eğer çalışıyorsa sıfırdan driver kurduğunuzda çözülecektir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı