İnceleme SteelSeries Arctis 1 Wirelees incelemesi

Hocam kulaklık bana geçen cuma geldi. 9 günlük deneyimlerimi sizlere aktaracağım. Normal Arctis 1 Wirelees 2.5K olduğu için PS versiyonunu aldım PC ile de uıyumlu. Öncelikle kutu içeriğinden bahsedeceğim. İçinen kulaklık dışında USB-C Dongle, USB şarj Kablosu, USB-C to USB-A çevirici ve 3.5mm ses kablosu çıkıyor. Kulaklık PlayStation, Nintendo Switch, PC ve Android ile uyumlu.

87c76160-ca19-47e2-bddc-f36e57ae86e4.jpg

Öncelikle hocam bende otobüs kulaklığı vardı. İlk başta biraz değişik geldi kulağımı sarması. Başta rahattı sonradan tek bende mi oldu biliyorum daha bugün kulağımın etrafına baskı yapmaya başladı. Başımı ağrıtmaya başladı ufaktan. Ya da bende boyun ağrısı var ondan da olabilir tam bilmiyorum. Ama kulaklık genel olarak rahat. Zaten inceleme sonunda puan vereceğim. Şarjı 20 saat değil de 15-18 saat gidiyor gibi geldi bana. Çok hızlı şarj oluyor ama. 1.5 saat içinde tek çizgiden 4. çizgiye gelmişti. Hiç oyun oynamadım. Müzik için gayet yeterli. Rahatlık açısından pedler çok sert değil çok da yumuşak değil. Çok terletmiyor. Uzun kullanımda kulağımın etrafı çok az nemlenmiş oluyor zaten kullanırken hissedersiniz. O da sıkıntı değil hiçbir şekilde rahatsız etmedi beni. Orta sertlikte bir şey yapmışlar çok yormuyor. Uzun kullanımda çok fazla sıkıntı yaşamadım kafanızda çok ağır bir yük varmış gibi olmuyor. Sadece kulağımın ucu içindeki plastiğe çok az temas ediyor orası sıkıntı. Kulaklığın yükseklik ayarını yükseltip kullanıyorum öyle daha rahat oluyor. Yükseltine kafamı sağa sola veya öne ve arkaya hareket ettirince sallanıyor ve düşecek gibi oluyor. Ama ayarını azaltınca öyle bir şey çok olmuyor. Ama ben yüksekte kullanıyorum daha rahat. Boynum ağrıyınca hareket ettirmek istediğimde kulaklığı çıkarıp hareket ettiriyorum. Üst tarafındaki ped 6. günde çıkmaya başladı elimle geri itiyorum orayı. O kısım biraz canımı sıktı daha 1 hafta olmadan oranın öyle olması. Fotoğrafları aşağıya bırakacağım zaten. Mikrofonu Discord sertifikalı. Sesinizi temiz bir şekilde karşıya iletiyor o yüzden memnunum. 1915TL'ye aldım kargo ile birlikte. Yani bu fiyata değer mi bilmem ama bence değeri 1500 falan.
Müzik: 8.5/10
Rahatlık: 8/10
Mikrofon: 8.8/10

87c76160-ca19-47e2-bddc-f36e57ae86e4.jpg 3bffabc6-4b3d-42c2-bd7f-c1b662855aff.jpg 5b2b2e49-3a7e-4e42-b3c6-da7cdd2f70e5.jpg 07d1ffe4-c592-402b-9d8a-b0a27dfc37de.jpg 33eef16c-c4fc-4869-b0a4-256fd56851c0.jpg 33eef16c-c4fc-4869-b0a4-256fd56851c0.jpg 33eef16c-c4fc-4869-b0a4-256fd56851c0.jpg 16ec88f8-d034-4679-9fc4-13444f6685ba.jpg 081517e7-ddc9-4653-a3b9-ede1f4560a95.jpg a6d148a0-515e-4b2a-8a56-b4f5f5383c3a.jpg Screenshot_4.jpg

Edit: Hocam başıma baskı yapıyor yazmıştım ya o zaman kulaklıktan değil benim gerçekten başım ağrıyormuş :D. Ağrı kesici içtim geçti. Kulaklık baş ağrısı yapmıyor.

Son düzenleme:
Oyun oynamadım kısmına kadar iyi gidiyorduk. Gayet güzel inceleme olacakmış ama tek bir kusuru var. O da "gaming" kulaklığı oyun oynamadan incelemek.

Oyun oynamadım kısmına kadar iyi gidiyorduk. Gayet güzel inceleme olacakmış ama tek bir kusuru var. O da "Gaming" kulaklığı oyun oynamadan incelemek.

Hocam PC'de oyun yüklü değil. Yüklediğim zaman geri dönüş yaparım hocam. Bir nedenden dolayı oyun yok PC'de. Yüklediğimde dönüş yaparım :D.

Bu tip kulaklıklar bana gelmiyor, uzun kullanımda terletme olayı ve kafaya baskı yapma sıkıntıları çıkıyor. Arctis 9 modelini uzun zamandır listemde tutuyorum halen almadım, ama incelemeyi görünce hatırladım, şimdi tekrardan bir bakınacağım.

Eline sağlık bu arada.

Hocam kulaklık bana geçen cuma geldi. 9 günlük deneyimlerimi sizlere aktaracağım. Normal Arctis 1 Wirelees 2.5K olduğu için PS versiyonunu aldım PC ile de uıyumlu. Öncelikle kutu içeriğinden bahsedeceğim. İçinen kulaklık dışında USB-C Dongle, USB şarj Kablosu, USB-C to USB-A çevirici ve 3.5mm ses kablosu çıkıyor. Kulaklık PlayStation, Nintendo Switch, PC ve Android ile uyumlu.

Eki Görüntüle 1882650

Öncelikle hocam bende otobüs kulaklığı vardı. İlk başta biraz değişik geldi kulağımı sarması. Başta rahattı sonradan tek bende mi oldu biliyorum daha bugün kulağımın etrafına baskı yapmaya başladı. Başımı ağrıtmaya başladı ufaktan. Ya da bende boyun ağrısı var ondan da olabilir tam bilmiyorum. Ama kulaklık genel olarak rahat. Zaten inceleme sonunda puan vereceğim. Şarjı 20 saat değil de 15-18 saat gidiyor gibi geldi bana. Çok hızlı şarj oluyor ama. 1.5 saat içinde tek çizgiden 4. çizgiye gelmişti. Hiç oyun oynamadım. Müzik için gayet yeterli. Rahatlık açısından pedler çok sert değil çok da yumuşak değil. Çok terletmiyor. Uzun kullanımda kulağımın etrafı çok az nemlenmiş oluyor zaten kullanırken hissedersiniz. O da sıkıntı değil hiçbir şekilde rahatsız etmedi beni. Orta sertlikte bir şey yapmışlar çok yormuyor. Uzun kullanımda çok fazla sıkıntı yaşamadım kafanızda çok ağır bir yük varmış gibi olmuyor. Sadece kulağımın ucu içindeki plastiğe çok az temas ediyor orası sıkıntı. Kulaklığın yükseklik ayarını yükseltip kullanıyorum öyle daha rahat oluyor. Yükseltine kafamı sağa sola veya öne ve arkaya hareket ettirince sallanıyor ve düşecek gibi oluyor. Ama ayarını azaltınca öyle bir şey çok olmuyor. Ama ben yüksekte kullanıyorum daha rahat. Boynum ağrıyınca hareket ettirmek istediğimde kulaklığı çıkarıp hareket ettiriyorum. Üst tarafındaki ped 6. günde çıkmaya başladı elimle geri itiyorum orayı. O kısım biraz canımı sıktı daha 1 hafta olmadan oranın öyle olması. Fotoğrafları aşağıya bırakacağım zaten. Mikrofonu Discord sertifikalı. Sesinizi temiz bir şekilde karşıya iletiyor o yüzden memnunum. 1915TL'ye aldım kargo ile birlikte. Yani bu fiyata değer mi bilmem ama bence değeri 1500 falan.
Müzik: 8.5/10
Rahatlık: 8/10
Mikrofon: 8.8/10

Eki Görüntüle 1882650 Eki Görüntüle 1882675 Eki Görüntüle 1882676 Eki Görüntüle 1882678 Eki Görüntüle 1882679 Eki Görüntüle 1882679 Eki Görüntüle 1882679 Eki Görüntüle 1882680 Eki Görüntüle 1882681 Eki Görüntüle 1882682 Eki Görüntüle 1882688

Edit: Hocam başıma baskı yapıyor yazmıştım ya o zaman kulaklıktan değil benim gerçekten başım ağrıyormuş :D. Ağrı kesici içtim geçti. Kulaklık baş ağrısı yapmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

9 dakika 10 saniyeyi izlerseniz kulaklik bostayken sol kulakliktan bir cizirti sesi geliyormus.
Hatta youtube yorumlardada aynisi vardi, bir baska kullanici yazmis

o yorumuda ekleyim youtube yorumlarda da vardi
Kulaklık boşta iken sol taraftan gelen cızırtı beni deli etti, sağ tarafta hiçbir problem yok. keşke video nu daha önce izleseydim. Ürünü Bu durumdan dolayı iade edeceğim sanırım kimsenin bu problemden bahsetmemesi büyük ayıp bence

sizde boyle bir sorun varmi efendim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

9 dakika 10 saniyeyi izlerseniz kulaklık bostayken sol kulakliktan bir cizirti sesi geliyormus.
Hatta YouTube yorumlardada aynisi vardi, bir baska kullanici yazmis

O yorumuda ekleyim YouTube yorumlarda da vardi

Sizde boyle bir sorun var mı efendim

Hayır hocam bende öyle sorun yok. Kulaklık şu an boşta ve hiçbir yerden cızırtı vs gelmiyor. Onun kulaklığında bir sorun olabilir.

Yarın 2. haftası dolmuş oluyor benim. Arkadaş 5-6 ay kullanmış. O yüzden şimdiden bir şey demeyeyim.

Hayır hocam bende öyle sorun yok. Kulaklık şu an boşta ve hiçbir yerden cızırtı vs gelmiyor. Onun kulaklığında bir sorun olabilir.

Yarın 2. haftası dolmuş oluyor benim. Arkadaş 5-6 ay kullanmış. O yüzden şimdiden bir şey demeyeyim.

Hangi magazadan almistiniz? Su an en uygun Trendyol satiyor baska magazadada fiyatlar cok yuksek.

Ben aslinda jbl quantum 50 kulak ici kulaklik almayi dusunuydum. Birde laptop icin harici ses kartlari var 300 400e 192000 ve 24 bite kadar sesi cikartiyor. Ikisi 1000 lira bu cihazi 1900 almak daha mantikli gibi geldi. 7.1 yok. Oyun icin almayi dusunuyorum kararsizim.

Evet hocam Trendyol satıcısından aldım. Hocam ona 1K yerine bence bunu alın. Bende şu anlık sıkıntı yok ilerisini bilemem. Hocam isterseniz Amazon'dan Cloud 2 de alabilirsiniz. Forumda açılan konulara bakın Arctis 1 Wirelees vs Cloud 2 konularına bakın. Eğer kafanıza yatmazsa konu açın orada yazarlar zaten.

Ve bir mağazada ikisini de deneyin. Hangisinie içiniz sinerse onu alın. Mağazada denemek en mantıklısı. Rahatlık açısından ya da kulağınıza takınca uzun vaadede ne olur az çok tahmin edebilirsiniz. Mağazayta gidin ikisini de deneyin.

Evet hocam Trendyol satıcısından aldım. Hocam ona 1K yerine bence bunu alın. Bende şu anlık sıkıntı yok ilerisini bilemem. Hocam isterseniz Amazon'dan Cloud 2 de alabilirsiniz. Forumda açılan konulara bakın Arctis 1 Wirelees vs Cloud 2 konularına bakın. Eğer kafanıza yatmazsa konu açın orada yazarlar zaten.

Ve bir mağazada ikisini de deneyin. Hangisinie içiniz sinerse onu alın. Mağazada denemek en mantıklısı. Rahatlık açısından ya da kulağınıza takınca uzun vaadede ne olur az çok tahmin edebilirsiniz. Mağazayta gidin ikisini de deneyin.

cok tesekkur ederim.
Cloud 2 dusunuyordum ama HP Hyper aldiktan sonra kalite cok dustu

su konuya bakin gri orjinal dis bombe kisim aluminyum ic metal ama yeni uretimler full plastik.
Soyle bir algi vardi kulaklikta Kington yaziyorsa sol icte eski HP yazarsa yeni surum.

Ancak kingston yazanlar bile yeni uretim diyebilirim.
Plastik.

Normalde disi firza izli alumunyum olurdu ic aksam metal hepsi degismis hocam. 1998 verilmez bu konuda cok yorum gormustum se skaliteside dusmus. Eski paket acilmamis bir urun bulunursa belki alinabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı