İnceleme SteelSeries Arctis Nova 1 incelemesi

SteelSeries kulaklık almayı düşnüyordum uzun araştırmalar sonucu 2 model arasında kaldım. Ve Amazon'dan 2 ürünü de sipariş ettim. Beğendiğimi kullanacak diğerini iade edecektim. Bu modeller Arctis Prime ve Arctis Nova 1 idi fiyatları hemen hemen aynıydı. Fakat ürünler arasında büyük farklar var sizlere bunlardan ve Arctis Prime'dan bahsedeceğim.

İki ürünü de 3 gün içinde denedim. Nova 1 dayanıksızdı plastik tamamen hafif olduğuna aldanmayın kulaklara çok fazla baskı yapıyor. En büyük sorun buydu bence. Ayrıca benim ürünümün ses sürücüleri mi bozuktu bilmiyorum ama tiz sesler kelimenin tam anlamıyla kulağımı tırmalıyordu. Bu 2 sebep bu ürünü iade etmeme yeterliydi 1 saatten fazla kullanımda kulaklarım ağrıyordu. Arctis Prime'dan ise yüksek Hz aralığı ile oldukça kaliteli ses alabiliyordum tizlerde sorun yok basslar iyi oyunda da novadan bir farkı yoktu. Malzeme kalitesi sağlam metal oldukça beğendim. Bence 2 ürünün birbirinden alakası yok. Prime fiyatını hak ediyor. Nova kesinlikle çok daha alt seviyede (Prime 1550TL, nova 1 1450TL idi ben alırken). Prime da tek kötü diyebileceğim yanı biraz büyük olması kulağa oturuyor sıkıntı yok sadece kaba duruyor ayrıca kulak pedleri suni deri.

Kısaca nova 1 alıncak bir ürün değil.

Güncelleme :

2 sini de önermiyorum kulaiçi jbl aldı. İkisinide iade ettim

Son düzenleme:
Nova 7 sahibiyim bu ürünlerin 3 kat fazla fiyatında ve en üst modellerden biri olduğu halde arkadaşın yazdıklarından hiç aşağı kalır yanı yok, berbat bir kulaklık .

Geri
Yukarı