Steelseries Arctis 3 2019 Edition 7.1 nasıl açılır?

YEmreK

Hectopat
Merhabalar. 2019 Edition'da Steelseries Engine 3 desteği kalktığı için nasıl açacağımı tam anlayamadım. Asus Realtek HD Audio kısmında 7.1 hoparlör seçebiliyorum. Ama adından da anladığım kadarıyla o hoparlörler için kulaklıklar için değil. Ayrıca öyle yaptığımda mikrofonu algılamıyor. Resim:

asusrealtek.PNG

Kulaklıklar için Windows Sonic seçeneğini seçtiğimde ise Asus Realtek HD Audio kulaklığı otomatik Stereo yapıyor ama Sanal Surround açık vaziyette oluyor. Resim:

windowssonic.png

asusrealtekstereo.PNG

Ses efekti kısmına geldiğimde de 7.1 açık olarak gözüküyor. Resim:

ozellikler.PNG

Sanırım doğru ayarlar bunlar sizler de belirtirseniz sevinirim ama merak ettiğim bir şey var. Bu Windows Sonic nasıl bir şey? Bir arayüzü falan yok sanırsam. Seçtiğinizde otomatik ayar yapan bir sistem mi? Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Teşekkürler yardım için.

Konu kilitlenebilir.
@Xlusives
Hocam bu kulaklıkta Aktif Gürültü Engelleme tarzı bir özellik yok değil mi? Veya bunu sağlayabilir miyim?

Son düzenleme:
@xavierre Kesinlikle öneririm. Hepsiburada'da 400 TL'ye mevcut şuanda. Ben 380 TL'ye almıştım. Uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. Bu Logitech G230-231-430 modellerine yönelirseniz doğru bir karar olmayacağını düşünüyorum. Media Markt ve benzeri yerlerde ürünleri kulağıma takıp test etme fırsatım oldu. SS Arctis 3 alırken çok arada kalmıştım, mağazalarda taktığımda rahatladım çünkü logitech modellerinin sağladığı konfor SS Arctis 3'ün yanından bile geçemiyor. Gün içinde uzun süre bilgisayar başında vakit geçiren birisiyim ve kulaklık da sürekli kulağımda. Çok fazla terleyen biri olmama rağmen kulaklıkta terleme sıkıntısı benim için neredeyse hiç yok. Süngerler yeterince kalın ve geniş kulağınızın tamamını içine alıyor ve kalın olması sebebiyle rahat hissettiriyor.Yumuşaklık olarak da gayet iyi. Kesinlikle almanızı öneririm zaten memnun kalmamanız durumunda 14 gün içinde iade edebilirsiniz Hepsiburada'nın iade adımları çok basit. Zaten öyle bir şey olmayacağını size temin edebilirim. Mikrofon kalitesi çok güzel, gürültü engelleme özelliği sayesinde çevredeki sesler mikrofona gitmiyor. Bizzat test ettim bağrışmaların olduğu bir ortamda sesiniz çok net bir şekilde gidiyor. Kulaklıkta Aktif Gürültü Engelleme özelliği yok fakat gerek de yok. O özellik portable olan kulaklıklarda olur genelde, oyun kulaklıklarında ihtiyaç duyulmaz.

Özet olarak alırsanız memnun kalacağınızı belirtiyorum.

@xavierre Kesinlikle öneririm. Hepsiburada'da 400 TL'ye mevcut şuanda. Ben 380 TL'ye almıştım. Uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. Bu Logitech G230-231-430 modellerine yönelirseniz doğru bir karar olmayacağını düşünüyorum. Media Markt ve benzeri yerlerde ürünleri kulağıma takıp test etme fırsatım oldu. SS Arctis 3 alırken çok arada kalmıştım, mağazalarda taktığımda rahatladım çünkü logitech modellerinin sağladığı konfor SS Arctis 3'ün yanından bile geçemiyor. Gün içinde uzun süre bilgisayar başında vakit geçiren birisiyim ve kulaklık da sürekli kulağımda. Çok fazla terleyen biri olmama rağmen kulaklıkta terleme sıkıntısı benim için neredeyse hiç yok. Süngerler yeterince kalın ve geniş kulağınızın tamamını içine alıyor ve kalın olması sebebiyle rahat hissettiriyor.Yumuşaklık olarak da gayet iyi. Kesinlikle almanızı öneririm zaten memnun kalmamanız durumunda 14 gün içinde iade edebilirsiniz Hepsiburada'nın iade adımları çok basit. Zaten öyle bir şey olmayacağını size temin edebilirim. Mikrofon kalitesi çok güzel, gürültü engelleme özelliği sayesinde çevredeki sesler mikrofona gitmiyor. Bizzat test ettim bağrışmaların olduğu bir ortamda sesiniz çok net bir şekilde gidiyor. Kulaklıkta Aktif Gürültü Engelleme özelliği yok fakat gerek de yok. O özellik portable olan kulaklıklarda olur genelde, oyun kulaklıklarında ihtiyaç duyulmaz.

Özet olarak alırsanız memnun kalacağınızı belirtiyorum.
2019dan bahsediyoruz değil mi yarın siparişini vereceğim

Merhabalar biraz geç oldu ama Arctis 3'ü kullanan arkadaşa sorum olacak kulaklık olarak bunu almayı düşünüyorum da. Acaba gerçekten 7.1 mi ve jak girişi olduğunu gördüm nasıl oluyor? Eğer 7.1 değilse Arctis 1 den farkı yok.

Merhabalar biraz geç oldu ama Arctis 3'ü kullanan arkadaşa sorum olacak kulaklık olarak bunu almayı düşünüyorum da. Acaba gerçekten 7.1 mi ve jak girişi olduğunu gördüm nasıl oluyor? Eğer 7.1 değilse Arctis 1'den farkı yok.

Evet sanal 7.1 özelliğine sahip. Bazı şeyler görmüştüm USB olmadan güç besleyemez diye o dedikleri şey fiziksel 7.1 dediğimiz kulaklıklarda geçerli olur. Sanal 7.1 2 sürücüden 8 sürücü varmış gibi ses almaktır. Gerçek 7.1 kulaklıklarda ise sağ ve solda 7+1 sürücüler bulunur. Yani aslında güç beslemesi stereo bir kulaklıkla aynı oluyor ve jak kablosu beslemeye yetiyor. Ben kulaklıktan gayet memnunum. Sadece kablosuz kulaklık sevdamdan dolayı Arctis 7 almayı düşünüyorum. Alırsam Arctis 3'ü de kuzenime vereceğim. Hala takır takır çalışıyor herhangi bir şikayetim olmadı.

Evet sanal 7.1 özelliğine sahip. Bazı şeyler görmüştüm USB olmadan güç besleyemez diye o dedikleri şey fiziksel 7.1 dediğimiz kulaklıklarda geçerli olur. Sanal 7.1 2 sürücüden 8 sürücü varmış gibi ses almaktır. Gerçek 7.1 kulaklıklarda ise sağ ve solda 7+1 sürücüler bulunur. Yani aslında güç beslemesi stereo bir kulaklıkla aynı oluyor ve jak kablosu beslemeye yetiyor. Ben kulaklıktan gayet memnunum. Sadece kablosuz kulaklık sevdamdan dolayı Arctis 7 almayı düşünüyorum. Alırsam Arctis 3'ü de kuzenime vereceğim. Hala takır takır çalışıyor herhangi bir şikayetim olmadı.

Merhaba benim de bir sorum olacak. Windows Sonic’i etkinleştiriyorum fakat sizin resminizdeki gibi 7.1 saran sesi etkinleştir diye bir şey çıkmıyor Windows Sonic’i etkinleştir çıkıyor sadece. Ben de Artics 3 almayı düşünüyorum da bu sorunu nasıl çözerim acaba?

Geri
Yukarı