Steelseries Arctis 3 Alınır mı?

Melille

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Yakın zamanda bir kulaklık alacağım fakat tam karar veremedim. Şimdi aklımda Arctis 3 var, Trendyol'da 350TL'ye indirim ile. Sizce alırsam pişman olur muyum yoksa başka bir model mi almalıyım? Not: 7.1 benim için çok önemli ve mikrofon da aynı şekilde önem taşıyor benim için.

Çözüm
7.1 güzel bir özellik değil bana göre, ses sanki bir tünelden geliyormuş gibi tuhaf oluyor. Steelseries Engine 3 yazılımı Realtek ses sürücüsünü güncellediğinizde iki yazılım arasında çakışma oluşabiliyor ve kulaklığın ses kalitesi 50 TL'lik kulaklıktan daha kötü oluyor.

Bu yüzden eski versiyonu alanlar Engine 3 yazılımını hiç yüklemesinler. Bu şekilde kulaklığın ses kalitesi gayet iyi oluyor ancak kulaklığın yastıkları yeterince yoğun bir süngerden yapılmadığı için sesin bir kısmı dışarı sızıyor. Ayrıca kulaklıktaki ses düzeyini ayarladığımız kısım sağlam gözükmüyor. Bazen sesi ayarlarken hafif bir cızırtı olabiliyor veya belli bir yerde sol kulağa hafif az ses gidiyor, o zaman da ses düzeyi ile oynamanız gerekiyor.

Bir de kulaklığın siyah rengini kullanıyorum ve kulaklığın üstünde Steelseries yazısı bulunan elips kısmın malzemesi oldukça değişik bir hissiyata sahip ve kaliteli gibi. Ama malzemenin yapısından dolayı Steelseries yazısı biraz silinmeye başladı. Kulaklığın eski versiyonunda gri, kırmızı, mavi gibi renklerinde bu kısımdaki malzeme değiştirilmiş, daha sert ve yazısı silinmeyecek malzeme kullanılmış. 2019 versiyonunda bunu kökten çözdüler mi bilmiyorum.

Sonuç olarak 2019 versiyonu kullanıcıların geri bildirimlerine göre düzeltilmiş, daha stabil bir model olmuş. Yukarıda yazdığım çoğu soruna 2019 modelinde bir çözüm getirmişler.
Trendyol'dan aldım bende dün elime ulaştı ürün. 2019 Edition aldım ben. Engine 3 yazılımını kullanamıyosun ama Windows ayarları yeterli. Şu an gayet memnunum kulaklıktan. PUBG performansını beğendim. Müzik konusunda bana göre yeterli ama siz yetersiz bulabilirsiniz.

Trendyol'dan aldım bende dün elime ulaştı ürün. 2019 Edition aldım ben. Engine 3 yazılımını kullanamıyosun ama Windows ayarları yeterli. Şu an gayet memnunum kulaklıktan. PUBG performansını beğendim. Müzik konusunda bana göre yeterli ama siz yetersiz bulabilirsiniz.
Müziği canim cok sıkılınca dinlerim, yeterlidir benim için de. Neticede oyun için tasarlanmış.
Arkadaşlar nihayet aldım, normal olanı aldım ama 2019 Edition yazıyor, herhalde aynı gözüküyor sistemde geldiği zaman tekrar buraya yazacağım.

Son düzenleme:
Müziği canim cok sıkılınca dinlerim, yeterlidir benim için de. Neticede oyun için tasarlanmış.
Arkadaşlar nihayet aldım, normal olanı aldım ama 2019 Edition yazıyor, herhalde aynı gözüküyor sistemde geldiği zaman tekrar buraya yazacağım.
Aldınız mı hocam ? 2019 edition mı aldınız ? Nasıl ses yeterlimi ? Oyunda 7.1 ses çok fazla bi etken ediyor mu ?

Aldınız mı hocam ? 2019 edition mı aldınız ? Nasıl ses yeterlimi ? Oyunda 7.1 ses çok fazla bi etken ediyor mu ?
Ses olarak fena değil hakkını veriyor diyebilirim, seviye olarak da bence sesi az değil ki zaten. çeşitli yazılımlar ile ses yükseltilebiliyor (ihtiyaç duymazsın bile). Ek olarak 2019 Edition geldi ben eskisini sipariş etmeme rağmen. 7.1 aşırı bir etki sağlamadı sonuçta sanal sistem. Sorun olursa buradayım.

Engine 3 yazılımının ciddi sorunları var. Yazılım çok sık devre dışı kalıyor. Sürekli tekrar aktif etmek insanı bir noktadan sonra usandırdığı için alternatif modellere bakmanızı tavsiye ederim. Yazılımsız ses kalitesi hiç iyi değil.

Ürünü iade etmenizi tavsiye ederim. Uzun süreçte sizi üzecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı