Steelseries Arctis 5 2019 Edition Alınır mı?

Arkadaşınızın müzik sesini duyup duymadığını değil, sizin duyup duymadığınızı soruyorum hocam :) Arkada yüksek sesle müzik dinleniyor, siz de kulaklık takılı şekilde arkadaşınızla konuşuyorsunuz. Evdeki müziği duyuyor musunuz?
Özür dilerim yol yorgunluğu anlayamamışım :) Kulaklık %100 ses seviyesinde dış ortamla ilişkinizi kesiyor fakat kulaklıkta ses yokkenki performansı çok iyi değil. Taktığınız an soyutlanmıyorsunuz yani. Yine de discord ile biriyle görüşürken, çok sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Öyle bir atmosfere çok yakalanmadım ve dikkat etmedim. Eğer çok takıntılıysanız bu konuda, piyasadaki çoğu kulaklık zaten sizi üzebilir.

Özür dilerim yol yorgunluğu anlayamamışım :) kulaklık %100 ses seviyesinde dış ortamla ilişkinizi kesiyor fakat kulaklıkta ses yokkenki performansı çok iyi değil. Taktığınız an soyutlanmıyorsunuz yani. Yine de Discord ile biriyle görüşürken, çok sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Öyle bir atmosfere çok yakalanmadım ve dikkat etmedim. Eğer çok takıntılıysanız bu konuda, piyasadaki çoğu kulaklık zaten sizi üzebilir.

Hocam parmak izi umrumda değil işini görsün yeter :) .
Size sormak istediğim şeyler:
1- Dip ses cızırtı sesi var mı?
2- Arkadaşlarla oyundayken kulaklık yüzünden oyun sesi diğer insanlara gidip rahatsız ediyor mu?
3- Nefes alıp verirken nefes sesi gidiyor mu?
Benim için önemli olan bunlar YouTube için mikrofonlu kulaklık bakıyordum hangi modele baksam iyi diyen de var kötü de kararsız kaldım bu fiyatlarda pek bir şey bulamadım. Arctis 5 2019 buldum başka Cloud 2'de eskidi gibi. Siz ne düşünüyorsunuz ne almalıyım?

Hocam parmak izi umrumda değil işini görsün yeter :) .
Size sormak istediğim şeyler:
1- Dip ses cızırtı sesi var mı?
2- Arkadaşlarla oyundayken kulaklık yüzünden oyun sesi diğer insanlara gidip rahatsız ediyor mu?
3- Nefes alıp verirken nefes sesi gidiyor mu?
Benim için önemli olan bunlar YouTube için mikrofonlu kulaklık bakıyordum hangi modele baksam iyi diyen de var kötü de kararsız kaldım bu fiyatlarda pek bir şey bulamadım. Arctis 5 2019 buldum başka Cloud 2'de eskidi gibi. Siz ne düşünüyorsunuz ne almalıyım?
1-Bu dip ses sorununu bazı kullanıcılarda duydum fakat ben yaşamadım. Yalan söylemek istemediğim için kesin bir şey de söylemek istemiyorum. Detaylı araştırınız.
2-Hayır. Çünkü kulaklık son ses seviyesinde dışarıya neredeyse hiç ses vermiyor. Üstüne üstün çok iyi bir gürültü engelleyicisi var.
3- Bu durumu bazen yaşadım bazen yaşamadım. Örneğin AMD Adrenalin üzerinden ses kaydı ile birlikte video kaydı alırken, nefes alış verişimle birlikte kayıt alıyordu. Fakat sesim o kadar berraktı ki anlatamam. Oyunlarda otomatik mikrafon açıkken eğer ağzıma çok yakınsa, gidiyor, biraz uzaklaştırırsam düzeliyordu. Yayınlarda ise, çok sık yaşadım. Devamlı orta yakınlıkta tutmak zorunda kaldım. Sanırım bu sorunu çözmek için sünger şart. Bir şeyler uydurmak gerekiyor. Daha anlaşılır olması için nefes alış-veriş kalitesini 10 üzerinden puanlayacak olursam;
Adrenalin kayıt için 10/3
Oyun içinde 10/8
Yayın için ise 10/5 puan verirdim. Bu durumlarda farklılık gösterme sebebini bilmiyorum. Bilen birileri varsa, öğrenmek isterim. Örneğin Adrenalin üzerinden aldığım kayıtta sesim bu kadar saf ve berrak iken, neden oyunlarda bu kadar temiz değil? Veya neden nefes alış-veriş sesim farklılık gösteriyor?

1-Bu dip ses sorununu bazı kullanıcılarda duydum fakat ben yaşamadım. Yalan söylemek istemediğim için kesin bir şey de söylemek istemiyorum. Detaylı araştırınız.
2-Hayır. Çünkü kulaklık son ses seviyesinde dışarıya neredeyse hiç ses vermiyor. Üstüne üstün çok iyi bir gürültü engelleyicisi var.
3- Bu durumu bazen yaşadım bazen yaşamadım. Örneğin AMD Adrenalin üzerinden ses kaydı ile birlikte video kaydı alırken, nefes alış verişimle birlikte kayıt alıyordu. Fakat sesim o kadar berraktı ki anlatamam. Oyunlarda otomatik mikrafon açıkken eğer ağzıma çok yakınsa, gidiyor, biraz uzaklaştırırsam düzeliyordu. Yayınlarda ise, çok sık yaşadım. Devamlı orta yakınlıkta tutmak zorunda kaldım. Sanırım bu sorunu çözmek için sünger şart. Bir şeyler uydurmak gerekiyor. Daha anlaşılır olması için nefes alış-veriş kalitesini 10 üzerinden puanlayacak olursam;
Adrenalin kayıt için 10/3
Oyun içinde 10/8
Yayın için ise 10/5 puan verirdim. Bu durumlarda farklılık gösterme sebebini bilmiyorum. Bilen birileri varsa, öğrenmek isterim. Örneğin Adrenalin üzerinden aldığım kayıtta sesim bu kadar saf ve berrak iken, neden oyunlarda bu kadar temiz değil? Veya neden nefes alış-veriş sesim farklılık gösteriyor?

Hocam detaylı yazdığınız için çok teşekkür ederim. Bayram indirimlerini bekledim 800 küsüre kadar bütçem var bu modeli buldum başka bir şey gelmiyor aklıma. Ben de Youtube'a içerik üretmek için alıyorum bu yüzden mikrofonu benim için çok önemli. İtopya'da indirime girdi 700 liraya kullanıcı olarak değerlendirmeniz nedir alınır mı ?

İtopya'da indirime girdi 700 liraya kullanıcı olarak değerlendirmeniz nedir alınır mı ?
Hocam benim nazarımda hiçbir oyuncu kulaklığı 700-800 etmez. Fakat günümüz ekonomisinde eğlencenin, dolayısıyla teknolojinin lüks olmasından ötürü göz yummak zorunda kalıyoruz. Ben 500 liraya almıştım. Çoğu arkadaşım absürt tepkiler vermişti fiyatı konusunda.( Haklılar da ama nabıcan) Her neyse, eğer söylediklerimi anladıysanız, sizin tercihlerinize kalmış. Kaliteli kulaklık mı? Kesinlikle. Aldığınıza pişman oluyor musunuz? Hayır. Aldığınızda uzun süreli kullanım şansı tanıyor mu? Kesinlikle. Alınır mı? İşte bu kısmı anlattığım kriterlere göre sizin seçmeniz çok daha iyi olucaktır. Benim şahsi görüşüm gerçekten istiyorsanız alın gitsin.

@ugr999 hocam merhabalar konuyu hortlamış oluyorum ama kusura bakmayın lütfen. Arctis 5'i kullanmaya devam ediyor musunuz, bir sorun yaşadınız mı? Ben de satın almayı düşünüyorum bugünlerde, fiyatları bayağı artmış dolar nedeniyle, artmaya da devam edecek gibi görünüyor ve stoklarda siyah renk kalmamış beyaz var yalnızca, tavsiye eder misiniz acaba, hala alınabilecek bir ürün mü?

@ugr999 hocam merhabalar konuyu hortlamış oluyorum ama kusura bakmayın lütfen. Arctis 5'i kullanmaya devam ediyor musunuz, bir sorun yaşadınız mı? Ben de satın almayı düşünüyorum bugünlerde, fiyatları bayağı artmış dolar nedeniyle, artmaya da devam edecek gibi görünüyor ve stoklarda siyah renk kalmamış beyaz var yalnızca, tavsiye eder misiniz acaba, hala alınabilecek bir ürün mü?

Merhaba ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 3 ay öncesine kadar sorunsuz gayet memnun bir şekilde kullanıyordum ancak sol kulağımdan bazen cızırtılar gelmeye başladı. Coronadan dolayı garantiye ancak verebildim, şu an kargoda. Benim sorunum gibi sorunla karşılaşanı pek göremedim sanırım biraz istisna. Onun dışında tavsiye ederim. Unutmazsam garantiden geldikten sonra tekrar bilgilendireyim.

Merhaba ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 3 ay öncesine kadar sorunsuz gayet memnun bir şekilde kullanıyordum ancak sol kulağımdan bazen cızırtılar gelmeye başladı. Coronadan dolayı garantiye ancak verebildim, şu an kargoda. Benim sorunum gibi sorunla karşılaşanı pek göremedim sanırım biraz istisna. Onun dışında tavsiye ederim. Unutmazsam garantiden geldikten sonra tekrar bilgilendireyim.

Teşekkür ederim hocam. Bir de şunu sorayım şu an stoklarda siyah yok, Kasım ayında gelecekmiş ama beyaz rengi mevcut, beyaz alsam leke vs. Sorun yaşatır mı bana yoksa siyahı mı beklemeliyim? Fiyatı 950 ₺ bu arada dolar kuru sağ olsun..

Yeni konular

Geri
Yukarı