SteelSeries Arctis 7 ( 2019 Edition )

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sırf bu konuyu açabilmek adına üyelik oluşturdum ve sizleri bilgilendirmek istedim. CS-Go ve Pubg oyuncusuyum bunun içinde ses kasabilmek adına ilanda belirtmiş olduğum Arctis 7 (2019 edition) serisi kulaklığı TeknoSa adlı mağazadan 1099 TL vererek 19.01.2019 tarihinde satın aldım. Alana kadar yaptığım genel araştırmalar sonrası kulaklığın 2019 yılının en iyi Oyuncu Kulaklığı ilan edildiğini ve aynı zamanda birçok inceleme yapan arkadaşın fazlasıyla tavsiye ettiğini gördüm.
Uzatmadan devamını okumayacak kullanıcılar için yorumum uzak durun almayın güzel kardeşim.

Daha önce kaç paraya aldığımı hatırlamadığım ancak uzun zamandır kullandığım Rampage Sn-R5 modeli vardı ve işin kısası değişiklik istedim almışken de kablosuz olsun dedim. Aldığım günden beri lanet olası kulaklığın ses ayarlarını yapmaya çalışıyorum ancak başarılı olamadım. Kendi Engine 3 programı kullanımı basit gözükmekle birlikte hiçbir işe yaramadığını düşünüyorum. 7.1 surround sound rezalet yada ben beceremiyorum ayarlamayı yada kulaklığım bozuk. Mikrofon muazzam kaliteli, kulaklık çok rahat ağrı sızı yapmıyor ve şarjı çok iyi 2 günde 1 şarj ediyorum az kullanmıyorum akşam saat 20-22 sularında oturup bilgisayar başına sabah 7-8 sularında bilgisayarı terk ediyorum (8-10 saat kullanım ile sabit) .

Ancak ses konusuna tekrar gelirsek rezalet. Peace ve Equalizer Apo programı ile çok iyi müzik sesi tonları yakaladım. İyi ama ne gerek var kardeşim ayrıca 2 program yükleyip bu kadar uğraşmaya kendi programı niye yetersiz bu konuda? ( oyun sesleri hala çok kötü sadece müzikte iyi ses aldım ) Adamlar oyuncu kulaklığı yapmışlar Engine Ayarlarında Game modu var herhangi bir ayar yüklü değil şaka gibi. Oynanan oyunlar genel hatları ile belli mi? Belli. Kulaklığın alınış amacı belli mi? O da belli. Yükle güzel kardeşim ayarlarını oyunlara göre Pubg Cs-go, Battlefield gibi değiştirmek isteyen kendine göre daha iyi ayarları yapabilen yapsın.

7.1 surround sound konusuna tekrar girecek olursak ayak sesi duyuluyor eski kulaklığıma göre çok çok iyi evet fakat bir yanlış var ortada adam soldan yaklaştığında ne kadar yakın olduğunu idrak edemiyorsun. Sadece ayak sesi var gerisi yok.
Daha önce kullandığım kulaklığı yazmıştım. Bundan farklı bir kulaklıkta kullanmadım yani bu konuları anladığımı iddia etmiyorum fakat benzeri ürünlerde mi bu kadar kötü? Yani benim mi beklentilerim çok yüksekti de bu kadar beğenmedim bu kulaklığı yada diğer marka model ürünler bundan da mı kötü de millet bu kadar video çekip '' Kullandık denedik, efsanevi güzel çok çok mükemmel çok iyi ses kasarsınız '' şu bu diyorlar? Sesin rezalet olduğuna dikkat çeken sadece 2 yorum buldum Türkçe olarak. Yabancı forumlarda daha çok yoruma denk geldim tabi her şey için çok geçti çünkü kulaklığı satın aldıktan sonra buldum. İade etmek için bugün TeknoSa'yı aradığımda ise hijyen açısından mümkün olmadığı için iade yapamayacağımı öğrendim. Tekrar işin kısa ve özü TAVSİYE ETMİYORUM. Almayın pişman olursunuz.

Not: İlk konum olduğu için genel olarak bir hata varsa şimdiden kusura bakmayın.

Kulaklığıma karşı oldukça antipatik olduğumdan olsa gerek aklımda vardı ancak içimden gelmedi desem daha iyi olur :) resimler en kısa sürede eklenecek (y)

Başlığı ben de şimdi hortlayınca gördüm.

Kulaklığı bizzat denemedim ancak ödülleri kenellikle kablosuz şarj süresi, malzeme kalitesi gibi şeylerden alıyor.

Engine 3 uygulaması ise, sitelerinde de özellikle belirttikleri gibi, EqualizerAPO ile çalışmıyor. Ya o kurulu olacak ya da öbürü. Ikisinin birden kurulu olması bile sorun.

Bir diğer konu da; hem CS:Go hem de PUBG kendi 3 boyutlu ses yazılımlarına sahipler. CS'te 3B ses diye geçer, PUBG'de de HRTF diye. Bunlar aktifken 7.1 kullanamazsınız. Yoksa ses hep ön - yan arası bir bölgede kaymış/kaybolmuş olur.

Kulaklığı Rainbow 6 gibi, tam ve klasik 7.1 ses desteği sunan bir oyunda denerseniz sorun olup olmadığını oradan tayin edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Benim bildiğim bir çok kişi kulaklığın ana yazılımını silip, temel sürücü üzerine EqualizerAPO + HeSuVi ile kullanıyor. Böylece piyasadaki bütün 7.1 seçeneklerini de kullanabiliyorlar, istedikleri ince ayarı da yapabiliyorlar.

Hocam şuan memnun musunuz ?

Ne yalan söyleyeyim memnunum ama şöyle bir durum var daha önce belki cloud 2 kulaklık kullanmış olsam gereksiz görebilirdim. Memnun bırakan yönleri şarjı gerçekten çok iyi bu bir. Malzeme yine gerçekten kaliteli hani güvensizlik vermiyor kulaklık emanet durmuyor. Kablosuz olmasından dolayı ses gecikmesi ne bileyim bir kopma söz konusu değil. 2 yan odaya geçince sadece bağlantı kopması yaşıyorum müzik dinlerken. Program konusunda hala verim almış değilim birazda uğraşmadığım için sanırım bu problemi halledemedim. Size tavsiyem en azından başka daha uygun bir ürünle karşılaştırmasını yapmadan almayın (tamamen deneyip kullanıp öyle almanız yönünde). Ses kalitesi olarak maalesef kıyaslayamıyorum..

Ne yalan söyleyeyim memnunum ama şöyle bir durum var daha önce belki cloud 2 kulaklık kullanmış olsam gereksiz görebilirdim. Memnun bırakan yönleri şarjı gerçekten çok iyi bu bir. Malzeme yine gerçekten kaliteli hani güvensizlik vermiyor kulaklık emanet durmuyor. Kablosuz olmasından dolayı ses gecikmesi ne bileyim bir kopma söz konusu değil. 2 yan odaya geçince sadece bağlantı kopması yaşıyorum müzik dinlerken. Program konusunda hala verim almış değilim birazda uğraşmadığım için sanırım bu problemi halledemedim. Size tavsiyem en azından başka daha uygun bir ürünle karşılaştırmasını yapmadan almayın (tamamen deneyip kullanıp öyle almanız yönünde). Ses kalitesi olarak maalesef kıyaslayamıyorum..
Ses kalitesi için böyle bir ürünü almak pek kârlı olmaz yani ?
Cloud 2'ye göre mesela yani.

Cloud 2'ye göre mesela yani.
Denemediğim için yorum yapamıyorum maalesef söylemeye çalıştığım şey bu :) yani elimde atıyorum Logitech G933 olsaydı onunla kıyaslama yapıp söyleyebilirdim kalite olarak. Bu yüzden size de tavsiyem karşılaştırmanız başka bir model ile. Yani ağzı olan konuştuğu için bilip bilmeden sadece modeli kullanmadan bilmeden övenlere göre hareket etmeyin demek istiyorum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı