Steelseries Arctis 7+ Plus vs Arctis 9

Popüler oyunların EQ modlarını deneyimleyip bilgi paylaşabilir misiniz? Belki de bu EQ modları DTS den daha iyi bir deneyim sunuyor olabilir.
Hocam kusura bakmayın geç dönüş yapabildim. Modlar arasında güncel olarak Warzone oynuyorum.
Ekran görüntüsü 2022-02-27 052622.png

7.1 kapalı şekilde oynadığım için kendi EQ ayarlarım bu şekilde. FPS için geçerli.
Ekran görüntüsü 2022-02-27 052904.png

Sonar EQ ayarlarını SS'de belirtiğim 2 ayar harici alt kısımda kalan diğer özellikleri kapalı şekilde ayarladım.
Ekran görüntüsü 2022-02-27 054542.png

Kendi oyun deneyimim olarak ses kasma konusunda Sonar'ı çok beğendim. Doğru bir örnek mi bilmiyorum ama TV'de standart renk modundan, dinamik renk moduna geçtiğinizde gözle görülür fark yarattığı gibi seslerde de açık ara farklılık var. Eski EQ ayarım ile karşılaştırınca Sonar daha sert sesler veriyor. Warzone haritasının en yüksek bölgesinde (Peak) patlayan bombalar ve uçak sesleri arasında altımızda dolaşan oyuncuları çok rahat takip edebildim. Sonar'n 7.1 ayarı Virtual surround yine ses kasmada şaşırtıyor. Hatta uygulamanın ses demosu ile en az 10 kez ayarları değiştirerek denememe rağmen tatmin etmedi. Ses demosu sonunda uçak soldan, sağa geçişi net şekilde duyulurken, 7.1'de ses düzeyi artınca ses yönlerinin belirginleşmesi azalıyor. Belki diğer FPS oyunlarında başarılı olabilir. Şimdilik Sonar'a şans vermeye devam edeceğim. 🙃

Hocam kusura bakmayın geç dönüş yapabildim. Modlar arasında güncel olarak Warzone oynuyorum.
Eki Görüntüle 1317359
7.1 kapalı şekilde oynadığım için kendi EQ ayarlarım bu şekilde. FPS için geçerli.
Eki Görüntüle 1317361
Sonar EQ ayarlarını SS'de belirtiğim 2 ayar harici alt kısımda kalan diğer özellikleri kapalı şekilde ayarladım.
Eki Görüntüle 1317362
Kendi oyun deneyimim olarak ses kasma konusunda Sonar'ı çok beğendim. Doğru bir örnek mi bilmiyorum ama TV'de standart renk modundan, dinamik renk moduna geçtiğinizde gözle görülür fark yarattığı gibi seslerde de açık ara farklılık var. Eski EQ ayarım ile karşılaştırınca Sonar daha sert sesler veriyor. Warzone haritasının en yüksek bölgesinde (Peak) patlayan bombalar ve uçak sesleri arasında altımızda dolaşan oyuncuları çok rahat takip edebildim. Sonar'n 7.1 ayarı Virtual surround yine ses kasmada şaşırtıyor. Hatta uygulamanın ses demosu ile en az 10 kez ayarları değiştirerek denememe rağmen tatmin etmedi. Ses demosu sonunda uçak soldan, sağa geçişi net şekilde duyulurken, 7.1'de ses düzeyi artınca ses yönlerinin belirginleşmesi azalıyor. Belki diğer FPS oyunlarında başarılı olabilir. Şimdilik Sonar'a şans vermeye devam edeceğim. 🙃
Hocam siz Arctis 7+ değil de Arctis 7 modelini kullanıyorsunuz sanırım, değil mi?

Daha onceden Arctis 5 2019 Edition kulakliga sahiptim. Ona kiyasla muazzam bir kalite artisi var. Valorant gibi FPS oyunlari oynarken adamin nerede oldugunu Arctis 5'e kiyasla daha iyi anliyorum. Şu an benim kulakligimin sol kisminda bir citirti ve oynama gibi bir problem var. Her ne kadar onemli gibi durmasa da beni biraz rahatsiz etti ve ürün degisimi talep etmeyi dusunuyorum.

Aynı sorun bende de vardı değişim talep ettim yine olursa gerçekten can sıkıcı bir durum.

Aynı sorun bende de vardı değişim talep ettim yine olursa gerçekten can sıkıcı bir durum.
Gecen gun arkadasim aldi ayni kulakligi 1-2 gun gectikten sonra onda da olmaya basladi. Kronik bir problem mi anlamadim ancak bir sure almayi dusunmuyorum. Kulaklik gercekten hos ancak bu kadar para veriyorsam en dibine kadar hakkini almak isterim acikcasi.

Onun kulakliginda az oluyordu ve o pek dert etmedi. Benimkinde bildiginiz kapi gibi gicirdiyor ve oynuyordu. Iade ettim. Ileride bakacagim.

Arkadaşlar bugün bu kulaklığı aldım, bir soru sormak istiyorum kullanan arkadaşlara. Kulaklığı kablolu olarak kullanmak istiyorum bunun için usb-c girişli usb-a çıkışlı kabloyu bilgisayara takıyorum ancak bilgisayar tanımıyor kulaklığı. Kablolu kullanmak içinde Wireless cihazını yine bilgisayara bağlamak mı gerekiyor?

Geri
Yukarı