SteelSeries Arctis 7 Ses Ayarları

Bu arkadaşın attıgı ayarlar Rainbow'da da işe yarar mı acaba illa 7.1'i kapamamız mı gerek? Yazan arkadaş herhallde Technopat hesabını kaapamış var mı konuya hala bakan biri?

Bu arkadaşın attıgı ayarlar Rainbow'da da işe yarar mı acaba illa 7.1'i kapamamız mı gerek? Yazan arkadaş herhallde Technopat hesabını kaapamış var mı konuya hala bakan biri?
Selam dostum. Pek sık girmiyorum aslında. Mail bildirimleri yeni geldiği için daha yeni haberim oldu.

Rainbow'da da etkili oldu.
Pubg
CoD Warzone
CsGo
Oyunlarında ses kasma, ayak sesleri noktasal olarak gayet net şekilde anlaşılır hale geldi.
hocam yardımınıza ihtiyacım var.steelseries arctis pro wireless satın aldım ancak ayarlarını yapamadım.bu konudaki gibi fps oyunlarında sesin nerden geldigini anlamiyorum. ayrıca altta linkini verdiğim konumda can sungurun kulaklıgı incelerken bi ayarın kapatılmasından bahsediyor.engine programında bulamadım. lutfen yardımcı olurmusun? saygılar

konum bu.
Selam hocam.
Öncelikle program üzerinde çok bir ayar yok. Bir kaç klasik ön ayar var ve equalizer ayarını zevkine göre yapabilirsin. Onun dışında videoda noise cancellation diye bahsettiği ayar arctis 7 pro ya özel olsa gerek ki arctis 7 için programda bu isimde bir ayar veya yapılandırma görünmüyor. Fakat dynamic range compression aslında arkadaşın videoda anlattığı olaya denk. Kapalı konumda kullanmanda fayda var.

Bahsettiğim stereo ayarları yaparsan oyun için çok iyi sonuçlar alabilirsin. Onun dışında film ve müzik için 7.1 özelliğinin açık olması iyi yönde çok şey değiştiriyor diyebilirim.
Bu ayarlar call of duty warzone için de geçerli olabilirmi?
Bu ayarı harfiyen yaptim fakat ayak sesini hiç duyamıyorum. Onun haricinde her ses mükemmel.çok

Bu ayarlar call of duty warzone için de geçerli olabilirmi?
Bu ayarı harfiyen yaptim fakat ayak sesini hiç duyamıyorum. Onun haricinde her ses mükemmel.
Çok sık warzone oynuyorum. Kulaklıkta bir problem yok çünkü warzone çok gürültülü bir oyun. Ama yaklaşık 15-20 mt mesafeden ayak sesleri net şekilde geliyor. Windows ses seviyesini kontrol et. Pc nin arada kafasına göre discord ya da oyunun sesine müdahale ettiğine bizzat şahit oldum. Onun dışında kulaklığın sağ tarafında bulunan chat volume tekerleğini kontrol et. Ortada durmasındafayda var. Ayak sesi için özellikle pubg de bir arkadaşının yardımıyla test yap. Sen sabit kal arkadaşın etrafında dönsün ya da sana doğru koşular yapsın. Warzone daha çok deathmatch tarzı bir oyun olduğu için çok hareketli bir akışa sahip. Düşman dibine gelene kadar çoğu zaman ayak sesini duyamayabilirsin.
ses az geliyor diyolar engine ile sınır olan 83 desibeli kaldırabilip daha yüksek ses alabilirsiniz diyolar. Doğru mu ?
Bunu aslında küçük programcıklarla halledebiliyorsunuz. Program adı hatırlamıyorum ama eski bir notebook um için bu tarz bir program kullanıp oldukça yarar görmüştüm.
ses az geliyor diyolar engine ile sınır olan 83 desibeli kaldırabilip daha yüksek ses alabilirsiniz diyolar. Doğru mu ?
Bunu aslında küçük programcıklarla halledebiliyorsunuz. Program adı hatırlamıyorum ama eski bir notebook um için bu tarz bir program kullanıp oldukça yarar görmüştüm.
Arkadaşın dediği gibi kullanmak daha iyi sonuç veriyor gerçekten. 7.1 gerçekten iyi değil yada ben iyi bir ayar yapamadım call of duty warzone için.
Sağol hocam. Şu an gerçek 7.1 e en yakın kulaklığı Asus Rog yaptı. Yanlış hatırlamıyorsam 7 adet sürücü var içerisinde. Diğer tüm kulaklıklar 7.1 i sanal verdiği için oyunlarda çok ta birşey beklememek lazım :)

Son düzenleme:
Aynen hocam yazmayı unuttum konuyu unutmuşum Rainbow'da çooook yardımcı oldu bu ayarlar ama sanki sallama ayarlar gibi neye dayanarak yaptın bu ayarları.
Ama şöyle bir durum var Rainbow'da 7.1 kapatınca Game mode a alamadıgım için sesler abuk subuk geliyordu mesela adam üstümde ama sasdece sol kulagımdan ses geliyor o yüzden 7.1 açtım.

Aynen hocam yazmayı unuttum konuyu unutmuşum Rainbow'da çooook yardımcı oldu bu ayarlar ama sanki sallama ayarlar gibi neye dayanarak yaptın bu ayarları.
Ama şöyle bir durum var Rainbow'da 7.1 kapatınca Game mode a alamadıgım için sesler abuk subuk geliyordu mesela adam üstümde ama sasdece sol kulagımdan ses geliyor o yüzden 7.1 açtım.
Kendime göre yaptım tabi ki :) 7.1 kapanınca sadece kaliteli bir stereo kulaklık elde ediyorsun. O da benim için oldukça yeterli oluyor. Çünkü 7.1 açılınca sağından gelen sesin çok daha az bir kısmı -sanallaştırmadan dolayı- soldan da geliyor. Bu da bazen kafa karışıklığı yaratabiliyor.

Evet dedigin doğru sağdan gelen ses sodlan da geliyor fakat diyorum ya adam üst sağımda sanki ben sağımda aynı katta gibi duyuyorum 7.1 kapalı iken napıcam :( ses kasmak için güzel ayarlar ama kullanıyorum su an bayağı iyi.

Evet dedigin doğru sağdan gelen ses sodlan da geliyor fakat diyorum ya adam üst sağımda sanki ben sağımda aynı katta gibi duyuyorum 7.1 kapalı iken napıcam :( ses kasmak için güzel ayarlar ama kullanıyorum su an bayağı iyi.
7.1 kapatınca yani sadece stereo şekliyle ben hiçbir sıkıntı yaşamadım. CsGo da da bir dene derim. Equalizer ayarlarını da kişiselleştirebilirsin.

CS:GO oynamıyorum ya bana Rainbow için lazım simdi 7.1 kapayıp tekrar uzun bir oyun oynayıp yazacagım buraya 7.1 açık Game modda iken gayet iyi alıyorum sesleri
YouTube'da da 7.1 kapayın demişler ama onlarda ilginç. Bir şekilde 7.1 kapalıyken Game mode açılabiliyor su an 7.1 kapayınca Game mode a alamıyorum hiçbir şekilde Game mode da olması önemli sanırım

Selam dostum. Biraz geç bir cevap olsa da yardımcı olmak isterim.
Sanırım önceki konuyu da görmüş ve cevap yazamamıştım üye olmadığım için :)

Öncelikle belirtmeliyim ki Arctis 7 2019 kullanıcısıyım ve çok çok iyi bir kulaklık. İlk başta seslerin geliş yönünü tam olarak ben de anlayamıyordum. Bu sorunun sebebinin 7.1 sanal surround sistemi olduğu düşüncesindeydim ve bilgilerime dayanarak öyle olduğunu da anlamış oldum.

Burada sanal bir 7.1 sistemden bahsedildiği için bazı oyunlarda bir takım sıkıntılar çıkabiliyor. Özellikle Pubg. Ayak seslerini ve çatışma seslerini noktasal olarak alabilmek çok önemli. Hal böyle olunca sanal 7.1 işleri bazen çok zorlaştırıyor. Soldan gelmesi gereken sesi farklı bir noktadan geliyormuş gibi algılayabiliyoruz. Çünkü her iki kulaklığı aynı anda kullanıp sesi sanallaştıran bir yapı söz konusu.

Her ne kadar Engine 3 yazılımından 7.1 i kapatmış olsan da sorunun devam ettiğini sende biliyorsun. Bunun nedeni şu.

Windows ses ayarlarında (ekte görseli mevcut) 1 kanaldan "yani mono bir yapıdan" 7.1 sanal surround üretiliyor. İlk olarak burada yer alan ayarı 2 kanal yani stereo olarak değiştirmelisin. Yanılmıyorsam tam olarak şu olabilir 2 kanal stereo dvd kalitesi 48000HZ. Kulaklığın ses düzeyinin arttığına ve tüm bu karışıklığın sonlandığına şahit olacaksın :)

Film, dizi, müzik ve bir çok oyunda etkileyici bir 7.1 performansı sunsa da, özellikle Pubg ve CS de 7.1 yapısını Engine 3 üzerinden kapatmanı tavsiye ederim.
Selamlar hocam,
2020 Nisan ayında bu kulakligi aldigimda sesler tiz ve boguk cikiyordu. Daha sonra bi sekilde duzeldi ama nasıl duzeldigini hiç mi hiç hatırlamıyorum. Şimdi bilgisayarı formatladım ve en başa döndük. Yine sesler aşırı tiz ve boğuk, sesin geldiği yönler de çok fazla anlaşılmıyor. 2 kanal dvd kalitesi ve engineden ayarları da yaptım ama nafile. Nasıl çözeceğim bu sorunu kafayı yemek üzereyim :(

Son düzenleme:
Selamlar hocam,
2020 Nisan ayında bu kulakligi aldigimda sesler tiz ve boguk cikiyordu. Daha sonra bi sekilde duzeldi ama nasıl duzeldigini hiç mi hiç hatırlamıyorum. Şimdi bilgisayarı formatladım ve en başa döndük. Yine sesler aşırı tiz ve boğuk, sesin geldiği yönler de çok fazla anlaşılmıyor. 2 kanal dvd kalitesi ve engineden ayarları da yaptım ama nafile. Nasıl çözeceğim bu sorunu kafayı yemek üzereyim :(
Selam.
Engine yazılımını pc açıldığında başlayacak şekilde ayarla. Bunun nedeni şu, kulaklığa yapılan ayarlar program çalışmıyorken etkin olmuyor. Bunu çözdüğümde şaşırmıştım. Benzer bir deneyim yaşadım. Ve programı açtığımda sesler büyük ölçüde değişiyordu. Denemende fayda var. Bir de 7.1 i kapatmayı unutma. Bazen gözden kaçabiliyor. Üst düzey bir kulaklık fakat 7.1 olayı gerçekten kötü. Farklı bir deneyim için satıp rog mi alsam noktasındayım şu an :)

Yeni konular

Geri
Yukarı