İnceleme Arctis Nova 4 incelemesi

GİRİŞ

Merhaba bugün SteelSeries Arctis Nova 4 kulaklığın incelemesini yapacağım.
Kutu içeriği
- Arctis Nova 4
- dongle
- şarj kablosu.
- USB-C to USB-a dönüştürücü.
- birkaç adet çıkartma

Rahatlık
Öncelikle kulaklığın çok rahat ve hafif (268 gr) olduğunu söyleyebilirim. Uzun kullanımda kulak ağrısı yaşamadım. Kulaklık tamamen içeriye, hafif dışarıya ve yukarı-aşağı çevrilebildiği için kulağı tamamen sarıyor, kafa bandını da istediğiniz yüksekliğe ayarlayabiliyorsunuz ve çıkartabiliyorsunuz. Pedler kumaştan yapılmış ve yumuşak bir yapıya sahip, ayrıca çıkarıp takılabiliyor.

Malzeme kalitesi
Kulaklık mat plastikten oluşuyor, kötü bir hissiyatı yok kesinlikle güzel ama malzeme kalitesi bir tık daha iyi olabilirmiş. Dayanıklılık olarak orta diyebilirim ne bir bükülmede kırılacak düzeyde ne de taş gibi sağlam. Orta düzeyde. Ancak Yan taraflardaki steelseries logolu kısımlar çizilmeye yatkın gibi.

Tuşlar
kulaklıkta ses tekeri, kulaklığı kapama, mikrofon açma-kapama olmak üzere 3 adet tuş bulunduruyor.
ses tekeri

Kulaklığın sesini kısıp yükseltmeye yarıyor.
kapatma tuşu
Kapatma tuşuna bir kere basınca medyayı oynatma-durdurma, basılı tutunca kulaklığı kapatmaya yarıyor.
mikrofon kapama
Mikrofon kapanınca mikrofonda kırmızı bir ışık yanıyor açınca sönüyor.

Ses kalitesi
ses kalitesi başarılı bir kulaklık. Baslar orta, tizler süper diyebilirim. Rekabetçi oyunlar için uygun. Müzik dinlemek için de yeterli.

Mikrofon
Kullanmadığımız zamanlarda mikrofonu içeri sokabilmemiz güzel bir özellik. Arkadaşlarım genel olarak sesimi beğendi, süper olmasa da Discord için kesinlikle yeterli bir mikrofonu var. Mikrofonun Mic sidetone adlı güzel bir özelliği daha var, ve bu özellik çevre seslerini kulaklığa iletiyor. Örneğin kapı çalınca duymama gibi bir duruma engel oluyor kullanmadığım ama güzel bir özellik.

Batarya
bu kulaklık bize 36 saatlik bir şarj süresi sunuyor. 15 dakikalık şarj ile 6 saat kullanılabildiğini söylüyor SteelSeries.

Uyumlu platformar
ürün; PC, Mac, PlayStation 4/5, Nintendo Switch. Xbox için nova 4X modeline sahip olmanız gerekiyor.

Kablosuz
2.4 GHz USB-C dongle ile bağlanan bu kulaklıkta kablosuz deneyimim hoştu, seste herhangi bir kesilme meydana gelmedi ve uzak mesafede de üzmedi. Diğer odalarda da ses kesilmesi yaşamadım sadece mutfağın köşesinde seste robotlaşma oldu.

Yazılım
Bu kulaklık SteelSeries GG yazılımı ile çalışıyor ve bu yazılımın içinde Engine ve sonar adlı kulaklığı özelleştirebileceğimiz iki adet program bulunuyor.
Engine
burada kulaklığa ekolayzer ayarı, mikrofon testi, Mic sidetone açma-kapama, sesin fazla detaylarını azaltan volume limiter özelliği bulunuyor.

1699899589182.png

Settings kısmında da kulaklığın boştayken kaç dakika sonra kapanacağını ayarlayabiliyoruz istersek bunu da kapatabiliyoruz. Bir de mikrofonu kapatınca yanan kırmızı ışığın parlaklığını ayarlayabiliyoruz.

1699899641881.png

sonar
bu yazılım Engine'den biraz daha detaylı, oynadığınız oyuna göre hazır ekolayzer ayarları var, ses yetersiz geldiyse volume Boost ile arttırabiliyorsunuz ve spatial Audio denilen bir özellik ile detaylı şekilde 7.1 ayarı yapabiliyorsunuz.

1699900062397.png

1699900080305.png

Eksi
Malzeme kalitesi biraz daha iyi olabilirmiş. Kulaklığı ilk aldığımda yandaki steelseries logosu olan kısımda ben mi yaptım kendisi mi öyleydi bilmiyorum bir çizik vardı.
Son Söz
Ve burada incelememin sonuna geldiniz. Umarım faydalı olmuştur ve beğenmişsinizdir, saygılar.

Dosya Ekleri

• IMG_20231113_215304.jpg
    IMG_20231113_215304.jpg
    174,6 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_20231113_215358.jpg
    IMG_20231113_215358.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 101
  • IMG_20231113_215146.jpg
    IMG_20231113_215146.jpg
    156,2 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleme:
İnceleme değil ,övüp şişirme konusu olmuş . Bir de sesin yetmeme şansı yok yazmış , Nova 7 bile yetersiz kalıyor diğer kulaklıklara göre ses seviyesi anlamında :=)

Geri
Yukarı