Çözüldü SteelSeries Arctis Nova 1 mikrofonu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GhostOfJustice

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar bugün MediaMarkt'tan SteelSeries Arctis Nova 1 kulaklık aldım. Eve geldim kutusunu açtım ve bilgisayarıma taktım. Kulaklıktan ses geliyor fakat mikrofonu çıkartıp denediğimde ses gelmiyordu. İnternetten çözümüne baktım anakartımın ses driverini güncelledim ve SteelSeries GG'yi indirdim. Hiçbir türlü düzelme olmadı. Daha önce bu kulaklığı kullanmış birileri yardımcı olabilir mi bana?

Not: Kulaklığın üstündeki mute tuşu hep unmute idi.

Çözüm
Hocam ilk olarak jak kısmını kontrol edin (tamamen takılı mı diye bazen çok az bir bölümü dışarıda kalabiliyor) olmazsa GG üzerinden sonar yazılımına girin. Mixer'de mikrofonun sesinin Full oldugundan emin olun. Input kısmında sizde ne var bilmiyorum fakat bende bu kurulu. Eğer varsa onu kullanın bence. Hemen ardından yine olmazsa attığım ayarları yapın. Ben en iyi verimi bu şekilde aldım. Siz ileride kendinize göre ayar yaparsınız zaten. Bir de hocam son olarak ses testini nerede yaptınız? Discord üzerinden falansa ayar kısmından girdi ve çıktı cihazını ayarlayın.
Hocam ilk olarak jak kısmını kontrol edin (tamamen takılı mı diye bazen çok az bir bölümü dışarıda kalabiliyor) olmazsa GG üzerinden sonar yazılımına girin. Mixer'de mikrofonun sesinin Full oldugundan emin olun. Input kısmında sizde ne var bilmiyorum fakat bende bu kurulu. Eğer varsa onu kullanın bence. Hemen ardından yine olmazsa attığım ayarları yapın. Ben en iyi verimi bu şekilde aldım. Siz ileride kendinize göre ayar yaparsınız zaten. Bir de hocam son olarak ses testini nerede yaptınız? Discord üzerinden falansa ayar kısmından girdi ve çıktı cihazını ayarlayın.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-18_195214741.png
    resim_2024-04-18_195214741.png
    3,7 KB · Görüntüleme: 16
  • resim_2024-04-18_195333308.png
    resim_2024-04-18_195333308.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 8
Çözüm
Hocam ilk olarak jak kısmını kontrol edin (tamamen takılı mı diye bazen çok az bir bölümü dışarıda kalabiliyor) olmazsa gg üzerinden sonar yazılımına girin. Mixer'de mikrofonun sesinin Full oldugundan emin olun. Input kısmında sizde ne var bilmiyorum fakat bende bu kurulu. Eğer varsa onu kullanın bence. Hemen ardından yine olmazsa attığım ayarları yapın. Ben en iyi verimi bu şekilde aldım. Siz ileride kendinize göre ayar yaparsınız zaten. Bir de hocam son olarak ses testini nerede yaptınız? Discord üzerinden falansa ayar kısmından girdi ve çıktı cihazını ayarlayın.

Eyvallah hocam.
Sorun fix.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı