SteelSeries Arctis Nova 7 deneyimim

Hocam, Logitech G733 için ne diyorusunuz?
G535 daha iyi diye biliyorum , alacaksanız G535 alın ama ikisinde de bluetooth yok mobilde kullanmak için usb alıcıyı takmanız lazım yani şarj ederken aynı anda kulaklığı kullanamazsınız, bence siz de Razer Barracuda bir araştırın imkan varsa mağazada deneyin bazı mağazalar deneme standı koyuyor. Barracuda hem bluetooth hem kablo hem usb alıcı ,üç bağlantıyı da destekliyor bu fiyata bence şuan alınabilecek en mantıklı kulaklık ve malzeme kalitesi Blackshark'ten iyi .
Ayrıca Barracuda ile Arctis 9 arasında çok net ses kalitesi farkı var, Barracuda testlerde ezmiş geçmiş Arctis 9u, Nova 7 ile kafa kafaya gibi görünüyor testlerde ,tabi bu testler robotik ortamda yapılıyor grafiksel yorumlanıyor ama yine de deneysel olarak Barracuda çok önde, son kullanıcı gerçek ses deneyimini yaşar ama Arctis 9dan çok önde olduğu ortada, Nova 7 ile kıyaslanabilir. Ki Nova 7 varken Arctis 9 veya 7 bakmak mantıksızdır, Arctis Pro alırsınız o fiyata o zaman düşünülebilir. Eski modellere o parayı vermeyin.

Hocam, deneme durumum maalesef yok. Yaşadığım yerden dolayı. O zaman sadece Nova 7 ve Barracuda'yı araştıracağım. Teşekkürler.

Hocam, Razer Barracuda; normal, X ve Pro farkları neler tam olarak acaba?

Son düzenleme:
Hocam, deneme durumum maalesef yok. Yaşadığım yerden dolayı. O zaman sadece Nova 7 ve Barracuda'yı araştıracağım. Teşekkürler.

Hocam, Razer Barracuda; normal, X ve Pro farkları neler tam olarak acaba?
Barracuda ile Barracuda pro arasında ,pro kasa ile satılıyor ,kablolu kullanım yok, az da olsa bluetooth daha iyi , ses olarak birebir aynı deniliyordu ben ikisini de araştırmıştm ve aradaki fiyata değecek hiç bir fark yok aksine kablolu kullanım yok proda, o yüzden pro düşünmenize gerek yok. X olan ise kırpılmış model ve normalden çok aşağıda bir kulaklık, para vermeden surround özelliğini kullandırmıyor falan kırpılmış versiyon yani alınmaz, 3ü arasında hiç düşünmeden düz Barracuda wireless alınır
Barracuda ile Nova arasında ise benim yaptığım hatayı yapma Barracuda al derim ve şimdi tekrar baktım kıyaslamalarda ses kalitesi olarak kafa kafaya bu cihazlar, alıp kullanınca hangisinin sesi daha yüksekse o kazanır bana göre. Sürücülerine bakınca Barracuda 50 mm, Nova 40 mm teorik olarak Barracuda zaten daha çok ses vermeli sesi daha güçlü olmalı , kıyaslamada ise bass olarak Nova, orta seslerde Nova, diğer tüm noktalarda Barracuda daha iyi.Zaten ses seviyesi kulaklığın kendisinde yüksekse(yazılım desteği olmadan) bu da bluetooth ile de yüksek ses verebilmesi demektir ki bu büyük nimet Nova'nın bluetooth ile verdiği düşük sesi hatırlayınca benim için çok büyük bir artı olurdu. Çünkü bluetooth ile kulaklığın gücünü tam kullanamıyorsun ses çok geride kalıyor az geliyor , Barracuda burada da öne çıkıyor çünkü yazılımı İos ve Android üzerinde de mevcut, SS Sonar sadece Pc için geçerli. Xbox için sattıkları Nova 7x cihazda dahi yazılımdan faydalanamıyorsunuz o derece şişirme ve saçma bir ürün

Hocam kutusunu açsanızda iade edebiliyodunuz keske thh gitseydiniz. Şuanda hangi kulaklığı kullanıyorsunuz.

Hocam, o zaman 4-5 bin tl civarında alınabilecek en iyi kulaklıklardan birisi Barracuda. Sanırım onu tercih edeceğim, nolur nolmaz diye Amazon üzerinden sipariş vermeyi düşünüyorum. Birde şu anki kulaklığınız nedir?

Hazır, sormuşken hocam SS PRO nasıldır sizce?

Son düzenleme:
Hocam kutusunu açsanızda iade edebiliyodunuz keske thh gitseydiniz. Şuanda hangi kulaklığı kullanıyorsunuz.
Şuan bir kulaklığım sattıktan sonra almaya fırsat bulamadım iş sebebiyle , kulakiçi aldım 2 tane birini başkasına hediye ettim diğerini iade ettim(Jabra Elite 3 ) şimdi de işe gider gelirken kullanmalık kulaklığım dahi yok o yüzden kulakiçi arıyorum. Alırsam kulaküstü de Barracuda alacağım.
Ben Nova 7 ,2 hafta içinde sattım , sonrasında sattığım arkadaş (yakın arkadaşımdı ) bir süre kullanamayacağı için bana bıraktı kullanmam için, 2 ay kullandım Novayı, yalan yok kulaklık 2 ayda değişti sesi falan açıldı ama yine bluetooth ile kullanımda sıradan bir kulaklıktan farkı yoktu ,yalnız şunu da fark ettim kulaklığı kulağın memesinin üstüne gelecek şekilde takarsanız bassları falan hissettiriyor müzik kalitesi artıyor . Yine de ben 2 aylık kullanımda kulaklıktan hiç memnun kalmadım özellikle tabletle kullanırken. Ve 2 ayda genişleme yaptı, bandı kaymaya başladı , pedler kulaktan uzaklaştı boşluk yaptı.
Alırsam Barracuda alacağım dediğim gibi. Blackshark şaka gibi kırılınca biraz daha sağlam yapılı birşey bakıyorum ve Barracuda malzeme olarak blacksharktan iyi , sesi de aynı ise gayet yeterli gelir.
SS pro olarak ben Arctis Pro denemiştim sesi güzeldi , ben ona kanıp Nova almıştım Nova alakası bile yok, gerçi Pro ayarlı haldeydi ekolayzır ayarı falan yapılmış şekildeydi ama yine de sesleri çok daha net boğukluk yoktu ve ses yüksekliği iyiydi, detaylar anlaşılıyordu. Novada sesi yükselteyim bass falan yükselteyim derseniz orta sesler kayboluyor dengesi yok. Yine de 10 bin gibi fiyatlar verilecekse daha iyi markalara bakmak lazım SteelSeries benim gözümde beş para etmez kalitesiz bir marka. Gidip Nova pro için 10 15 bin verilmez mantıksızdır ki satışı da düşük o ürünün çünkü o fiyatlarda müzikte coşturacak ve aynı zamanda oyunda da iş yapacak kulaklıklar var Sennheiser ve Audeze marka gibi

Peki, Barrucuda alacağım o zaman.

Hocam, kusura bakmayın durmadan yeni soru soruyorum ama Razer BlackShark V2 Pro 2023 model nasıldır?

Son düzenleme:
Peki, Barrucuda alacağım o zaman.

Hocam, kusura bakmayın durmadan yeni soru soruyorum ama Razer BlackShark V2 Pro 2023 model nasıldır?
O paraya alınmaz, Pro kulaklık fiyatlarına şişirmişler normalde olması gereken fiyatı 4 ile 4.5 arası, o fiyat şişirme şuan
Ses kalitesi iyiydi, sesler yüksek ,yalıtım fena değil ,bass kötü Nova'da duyulan bass aynı müzikte Blackshark'te yok , şarkıdaki çalgı sesleri ,sözler falan daha net Nova'ya göre , yüksek seste bozulma yok , oyunda çok deneyemeden kırıldığından oyun için birşey diyemiyorum
Malzeme kalitesi ise tam bir rezalet , oyuncak kulaklık gibi . Mikrofonu da öyle
Barracuda malzeme kalitesi daha iyi, mikrofon olarak daha geride çünkü dahili mikrofonu var ,ses kalitesi , netliği falan Blacksharkten daha iyi, dediğim gibi ses yüksekliği de Blackshark gibi ise Barracuda şuan en alınır kulaklık bu fiyatlarda ve üzmez kullanıcıyı, donanımı da çok, kablo+bluetooth+wireless bu fiyata yok artık hepsi şişirilmiş. Gecikmesi de çok düşük .

Hocam Razer Kraken V3 Pro nasıldır Barracuda ile onun arasında kaldım.

Bi 5-10 dk kadar denemiştim acaba mı demiştim haklıymışım bu arada g735 kullanıyorum daha iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…