SteelSeries Rival 5 vs SteelSeries Prime+

Bazıları skatezleri için de PTFE değil diyordu. Yok bir sorunu farenin. Alabilirsiniz.

Teşekkür ederim, ben genel görüş için yeni bir konu açarım ki PTFEymiş.
Ama anladığım kadarıyla tasarım ve şıklıktan ziyade tamamen profesyonelliğe yönelik tasarlanmış.
Tasarımı sade ve RGB yok ama özellikler iyi.
RGB için Rival 5 seçecektim ama fazla kalabalık geldi.
Ve Technopat İncelemesinde beni etkiledi.

Teşekkür ederim, ben genel görüş için yeni bir konu açarım ki PTFEymiş.
Ama anladığım kadarıyla tasarım ve şıklıktan ziyade tamamen profesyonelliğe yönelik tasarlanmış.
Tasarımı sade ve RGB yok ama özellikler iyi.
RGB için Rival 5 seçecektim ama fazla kalabalık geldi.
Ve Technopat İncelemesinde beni etkiledi.
Ağır mouse alma gerek yok 80 gr ve altına bak.

Ağır mouse alma gerek yok 80 gr ve altına bak.

Evet, tam istediğim gibi ergonomik ama biraz simetrik.
Performans ve ağırlık da iyi.

@TheAny hocam fark ettim ki Prime+ da asimetrik ama iyi yanı DAv2 veya Rival 5 kadar değil.
Simetri hastasıyım eğer asimetri üstteki ikisi kadar fazla olsaydı almazdım bunu :D

Neyse ki asimetrisi az (Fark etmek için 5X Zoom yaptım, diger ikisi hemen belli oldu.) Ve özellikleri guzel. Bu sefer üstün teknoloji icin RGB yok ama buna deger :)

Hayırlıysa inşallah alacagım Ramazan'da.
Size de yardım için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
@TheAny hocam fark ettim ki Prime+ da asimetrik ama iyi yanı DAv2 veya Rival 5 kadar değil.
Simetri hastasıyım eğer asimetri üstteki ikisi kadar fazla olsaydı almazdım bunu
Aerox 3'te alabilirsin. Wireless olmayan modeli 400-500 arasına bulunuyor. Simetrik bir fare. Rival 3'e benziyor yapısı.

Anladıgim kadarıyla herhangi bir kronik sorunu da yok, almaya engel bir durum da yok.

@hadwiger
@CBum
@Xeonayp

Rahatsız ettim SS Prime+'da almaya engel herhangi bir kronik sorun, herhangi bir sorun var mı?
Aerox 3'te alabilirsin. Wireless olmayan modeli 400-500 arasına bulunuyor. Simetrik bir fare. Rival 3'e benziyor yapısı.
Evet o da var ama 2022 versiyon ile bu ayni fiyata ve onun sensoru daha kotu.
Sizce bu hafif asimetri almaya engel mi?
Çok çok az var asimetri.
Her ne kadar wireless daha rahat da olsa bazen gereksiz pahalı ve pil sorunları var.

Anladıgim kadarıyla herhangi bir kronik sorunu da yok, almaya engel bir durum da yok.

@hadwiger
@CBum
@Xeonayp

Rahatsız ettim SS Prime+'da almaya engel herhangi bir kronik sorun, herhangi bir sorun var mı?

Çok çok az var asimetri.
Her ne kadar wireless daha rahat da olsa bazen gereksiz pahalı ve pil sorunları var.
Prime+ bildiğim kadarıyla sorunu yok kablosu biraz kötü galiba.

Prime+ bildiğim kadarıyla sorunu yok kablosu biraz kötü galiba.
O bana pek dert değil, örgü kabloymuş.
Hocam önden asimetri yok farenin ortasında bir taraf biraz daha yüksekte sizce bu sorun yaratır mı?
Almaya engel mi?

Aerox 3 alarak daha kötü sensöre aynı parayı vermek istemiyorum.

Çok çok az var asimetri.
Benim asimetriyle derdim yok. Yani rahatsızsanız dediğim gibi Aerox'ta alınabilir ama bence bir sorun değil.

Aerox 3'ün pil sorunu olduğunu ilk defa duyuyorum. Fareyi 10 dakika şarj edip bir hafta full RGB gitmesini bekleyenlerde bence sorun. Farede batarya göstergesi 3 çizgiyle. 3 çizgi haline geldiğinde şarj olduğunu sanan olabiliyor. Bunlardan biri de benim. İlk aldığımda 3 çizgi olunca dedim ki şarj oldu herhalde çekeyim. 10-15 saat civarı kullandım. RGB'leri yarı parlaklıkta kullanıyorum ben. 10 dakikada ulaştı bu değere. 10-15 saat sonra kırmızı yanıp sönmeye başladı. Yaklaşık 15 dakika sonrada kapandı fare. Sonra kullanma kılavuzunu okudum, dedim hani 80 saatti bu. Meğer fare 45 dakikada tam şarj oluyormuş. Yarı yolda şarjı biterse 10 dakikalık şarjla saatleri çıkartsın diye yapmışlar onu. Şimdiye kadar oyundayken şarjım bir kere bitti. Onda da taktım 2 round oynadım çıkarttım. Maç bitti, sonraki maça girdim çıktım. Sonra bir daha girmeyecek olunca taktım şarja. Çok az şarjı kala takmış oldum yine.

Aerox 3'ün pil sorunu olduğunu ilk defa duyuyorum.
Evet onda yok, ama gereksiz pahalı 2022 modeli.
@TheAny hocam o sitede gördüm ben sadece orta tarafda bir taraf biraz daha yüksek.
Göze anormal geliyor sanki rahat edemezmişin gibi.
Ama okuyunca ergonomik yazıyor.
Sizce ortadaki hafif yükselti almaya engel mi?
Aerox 2022 Wireless iyi ama gereksiz pahalı, ve en profosyonel mouse bu SS tarafında. Bu özelliklerden hafif bombe için vazgecmek mantıklı olur mu?

Kronik sorun, almaya engel sorun olmadıgına eminim şu bombeliye de kendimi ikna etsem okeyim.

Geri
Yukarı