SteelSeries Rival 600 vs Rival 650

Zamanında g300s de kullandım g102 de deneyimledim. G modellerinin çoğuna ya sahip oldum ya deneyimledim. Steelseries en iyi markalardan biridir. Logitech sadece bir şekilde isim yapmış fiyatını çoğu zaman hak etmeyen ürünler çıkarıyor. Bunu Mouse'ları için söylüyorum bu arada.

Rival 600 veya 650 almayi dusunuyorum. Ne alsam SS'den uzak dur demissin de ne yapsam bilemedim ya.
Rival 600 ve 650 serisinin birden çok kronik sıkıntısı mevcut. Logitech G703 lerde de orta tekerlek sorunu vardı ama yeni serilerinde sanırım çözdüler bu sıkıntıyı. Onun dışında gayet güzel. Ek olarak Gladius 2 wireless yine güzel bir fare daha bu fareyle alakalı bir sorun, olumsuz yorum okumadım. Bende elimdeki Rival 600 ü satabilirsem bu ikisinden birini alacağım.

Ben Rival 600 kullanan arkadaşlarımda bu soruna rastlamadım. Kullanıcı ile alakalı bence. Gladius 2 Wireless güzel bence de. Gayet alınabilir.

Ben Rival 600 kullanan arkadaşlarımda bu soruna rastlamadım. Kullanıcı ile alakalı bence. Gladius 2 Wireless güzel bence de. Gayet alınabilir.
Kullanıcı ile ne gibi bir alakası olabilir ki :) Kauçuk kaydırmaz yüzeyin altındaki yapıştırıcı akışkanlaşıyor. Arkadaşların şanslı olabilir ya da henüz başlarına gelmedi.

Sensei 310 mouse almıştım, aldıktan hemen sonra Rival 600 un varlığından haberdar olup keşke bunu alsaydın dedim. İade edemedim vs derken aldığım mouse sıvı teması sonucu telef olunca Rival 600 aldim, sensör algilamama sorunu yaşayıp iade edip başka firmadan tekrar aldim.
Olay su, çift sensörü olup, mouse imleci oynamıyor gibi extrem şeylerin pek geçerliliği yok üründe. Bu özelliği kullanmak için yapılan ayar ile mouse un yüzeyi algılamasında sorunlar olabiliyor. Dolayısı ile ben bu ayarı kullanmamaya karar verdim. Rival 650 de de durum farklı olmayacak. Ürün görsel olarak çok güzel olduğu için sorun etmemeye çalışıyorum bunu. Fakat arada büyük fiyat farkı varsa benim büyük haksızlık yaptığım Sensei 310 da gayet alınabilir bir mouse. Fiyat farkı yok denecek kadar azsa tabi ki durum değişir.
Duzeltme: Meşhur kauçuk sorununu şu ana kadar yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı