SteelSeries Sensei Ten vs Zowie EC2-B

batuhandnd

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu anda kullandığım mouse Zowie EC2-B. Fakat kullanmaya başladığımdan bugüne kadar yaklaşık 7 ay geçti ve şu anda sensöründen kaynaklı sorundan dolayı kullanamıyorum. İlk başlarda problem olmamasına karşın ileri ki zamanlarda hızlı dönüşlerde ya 2-3 saniyelik takılmalar ve bu takılmalar bilgisayardan aygıtı çıkması gibi değil direkt bilgisayardan hiçbir ses çıkmadan takılmalar ya da farenin bir anda aşağıya veya yukarıya kendiliğinden kayması gibi sorunlarla karşılaştım. Şu anda da artık herhangi bir harekette donmalar yaşıyor farem. Gerek yabancı forumlarda gerek Youtube incelemelerine baktığımda Zowie'nin sensör bakımdan birçok eleştirisi ve hatası olduğunun söylendiği görmeme rağmen almıştım ve benim de başıma geldi. 7. ayını yeni doldurmak üzere ve neredeyse kullanılamaz durumda şu anda. Özellikle CS-GO gibi oyunda adını çıkarmış bir markanın gerçekten böyle büyük bir eksiğimi var yoksa bana denk gelmiş bir hata mı sizce? Kullanan, tecrübesi olan varsa benimle fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Asıl konum mecbur şu anda yeni bir fare almak zorundayım. O kadar para verip 7.ayında kullanılamaz hale gelen bir fareyle karşılaştığım için açıkcası tedirginim. Sensei serisine oldum olalı hayranım. Bildiğim kadarıyla SteelSeries'in en yeni ve güncel faresi sanırım Sensei Ten. Sizce 450TL gibi bir ücreti bu fareye mi vermelim yoksa başka kaliteli benim bilmediğim önereceğiniz bir fare var mı? Sensei Ten'i kullanan varsa onlar da fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Teşekkürler.

Uzun süre EC2-B kullandım, şimdi S serisine geçiş yaptım. EC2-B'de herhangi bir problem yaşamadım. Fakat coil whine problemi vardı bir ara bazı serilerde, onu da toplattılar diye biliyorum. Sensor'den ses geliyordu takılı olduğu zaman ama performans ile alakalı bir problem değildi.

Eğer 7 ay olduysa firmayla iletişime geçip değişim isteyebilirsin.

Yani kronik bir sensor problemi yok. yüzlerce CS:GO prosu Zowie kullanıyor. Söylediğin gibi takılmalar ya da kaymalar olsa milyon dolarlık turnuvalarda bu modelleri kullanmazlar :)

Eğer kavrama, tutuş ve genel anlamda konforu tatmin ettiyse sana tavsiyem teknik servisleriyle görüşüp durumu anlatman. Garanti süresi geçmediği için ya tamir ya da değişim yapılır diye tahmin ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı