Stock Recovery Yedeği Nasıl Alınır?

• Konuyu başlatan No44
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 6B
Belki, Titanium Backup ile yedekleyebilirsiniz, ama onun için de root gerekiyor. İngilizceniz varsa, xda-developers foruma bakın, az tercih edilen bir modelse, orada bulabilirsiniz belki.
Eğer Titanium ile Stock Rom ve Recovery i yedekleyebileceksem root atıp daha sonra ise Stock ROM u yeniden kurarım. Öyle yaparsam sıkıntı olur mu?
Bide yabancı siteleri beğenmiyorum onun yerine bizim forumda bilenler illaki vardır.

Root atarsan, o rom, resmi rom olmaktan çıkar.

Yedek aldığını varsayalım, nasıl twrp yükleyeceksin, nasıl root edeceksin, nasıl rom yükleyeceksin? Rehber lazım sana.

TWRP olmadan android yedeği almanız imkansız. Titanium backup sadece uygulamaları yedekler. TWRP gibi tam yedek almaz. Stok recovery flaslanabilir rom dosyası içinden çıkartılabilir. Rom içinden yedeklemek için TWRP Yazılımı Kullanılabilir ama yine root gerekebilir. TWRP uygulamasını bir deneyin stok recovery yedeği için root şart olmayabilir.

Telefon bu
Hiking Blade X9 32GB Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al
Yine beğeneyim ama soruma çözüm bulamadım.

Android açık kaynak olabilir ama tam android yedeği için TWRP şart, hiç bir firma stok recovery e bu özelliği koymuyor. Aslında root ve custom rom konusuna hakimseniz az çok bunu kestirebiliyor olmanız lazım.

Samsung telefonu olup "tam root atıp garanti de bozulmasın istiyorum nasıl yaparım" diye bir soru soran arkadaşıma da kimse yardımcı olamaz mesela.

Geri
Yukarı