Stock Recovery Yedeği Nasıl Alınır?

• Konuyu başlatan No44
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 6B
Android açık kaynak olabilir ama tam android yedeği için TWRP şart, hiç bir firma stok recovery e bu özelliği koymuyor. Aslında root ve custom rom konusuna hakimseniz az çok bunu kestirebiliyor olmanız lazım.

Samsung telefonu olup "tam root atıp garanti de bozulmasın istiyorum nasıl yaparım" diye bir soru soran arkadaşıma da kimse yardımcı olamaz mesela.
Peki TWRP ne yerine Stock Recovery i yüklemek istediğim zaman nasıl dosyayı bulacağım.

Telefonun stok romunun içinden çıkartabilirsiniz. Siz TWRP app ile recovery yedekleme yı denedinizmi? Custom recovery yüklemeden root yapabiliyorsaniz stok recovery TWRP app veya flashify uygulaması ile yedekleniyor.
Mtk işlemcili telefonlarda root yapmak genelde çok basit oluyordu hatırladığım.

Son düzenleme:
Telefonun stok romunun içinden çıkartabilirsiniz. Siz TWRP app ile recovery yedekleme yı denedinizmi? Custom recovery yüklemeden root yapabiliyorsaniz stok recovery TWRP app veya flashify uygulaması ile yedekleniyor.

Teşekkür ederim istediğim cevap buydu yani flashify uygulaması ile Stock Recovery i yedekleyebilirim.
Bir sorum daha var benim telefonum için Custom Rom yok bende özellikleri aynı olan başka bir telefon için yapılmış Custom Rom u benim telefonuma flaşlayacağım. HardBrick olma durumu olduğu için Stock Rom uda yedeklemek istiyorum. (İnternetten indiremem telefon sözde Türk Malı diye geçiyor ama Stock Rom yok) Nasıl yedekleyebilirim. Daha sonradan yüklemek istediğim zaman sıkıntı çıkarmasın diye ROOTSUZ bir şekilde yedeklemeliyim. Sizce Rootlu yedek alsamda sıkıntı olur mu? Bide ROOTSUZ olarak yedekleyebileceğim program var mı?

Rootsuz olarak yedekleyebilecek program yok. Çünkü recovery kök dizin içinde root izni olmayan uygulama oraya erişemiyor.
Donanım olarak aynı telefonun romu yerine bu telefonun orjinalinin romunu yükleyebilirsiniz. Mesela bu general mobile discovery için "blu elife" idi sanıyorum. Sizin telefonun muadil veya orijinalini yukarıda bir arkadaş yazmıştı bir kontrol edin dış görünüş ve donanım bileşenleri birebir aynı ise o telefon için olan stok ve custom rom lari kullanabilirsiniz.

Rootsuz olarak yedekleyebilecek program yok. Çünkü recovery kök dizin içinde root izni olmayan uygulama oraya erişemiyor.
Donanım olarak aynı telefonun romu yerine bu telefonun orjinalinin romunu yükleyebilirsiniz. Mesela bu general mobile discovery için "blu elife" idi sanıyorum. Sizin telefonun muadil veya orijinalini yukarıda bir arkadaş yazmıştı bir kontrol edin dış görünüş ve donanım bileşenleri birebir aynı ise o telefon için olan stok ve custom rom lari kullanabilirsiniz.

Yok hocam arkadaşın gösterdiği telefon tamamen farklı benim cihaz Türk Malı diye geçiyor. Yedeklemeyide PC den yapmak istiyorum. Öyle olunca ROOT a gerek kalmaz diye düşünüyorum.
Benim cihazın özelliklerinide resim olarak attım.
Screenshot_20190112-194726.jpeg

Ben Samsung Tab S3 T827 tabletime TWRP Recovery yüklemesini yapıyorum ancak bu seferde sistem açılmıyor, TWRP Recovery biçimlendirme yapıyorum haliyle bu seferde sistem dahil her şey siliniyor. Ben sadece sistemin orijinal Recovery'ni nasıl yükleyebilirim?

Ben Samsung Tab S3 T827 tabletime TWRP Recovery yüklemesini yapıyorum ancak bu seferde sistem açılmıyor, TWRP Recovery biçimlendirme yapıyorum haliyle bu seferde sistem dahil her şey siliniyor. Ben sadece sistemin orijinal Recovery'ni nasıl yükleyebilirim?

Odin'e giriş yapabiliyor musunuz? Yapabiliyorsanız stock Firmware'nin yanında stock Recovery'de veriliyor.

Geri
Yukarı