Stock ROM ROM atılmış telefonun garantisi geçerli olur mu?

ShadoW31

Centipat
Daha fazla  
Reis şimdi androd 11 Samsung telefona Android 10 stock ROM attım garantisi halen geçerli midir?

Telefon hakkında bölümünde garantı sekmesinde.
Samsung electronıcs ıst. Paz. Tıc. LTD. Garantısı yazıyor. Garantisi halen geçerli demek mi?

Stock ROM'u SamMobile sitesinden indirdim

Ayrıca garantisi bozulmadı ise PUBG'de çok donuyor diye garantiye gönderebilir miyim?

@Gamers_Xion

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Odin ile mi attınız? Çok eskiden Samsung kullanırken defalarca Custom room atılmış telefonumu garantiye göndermem gerektiğinde stock roma dönüp göndermiştim. Bir problem olmamıştı...

Eve Odin'le attım 5.5 saat surdu ama yapacak bir şey yok sonunda oldu Allah'a şükür Odin'in tüm sürümlerinin denedim nerdeyde

Reis şimdi androd 11 Samsung telefona Android 10 stock ROM attım garantisi halen geçerli midir?

Telefon hakkında bölümünde garantı sekmesinde.
Samsung electronıcs ıst. Paz. Tıc. LTD. Garantısı yazıyor. Garantisi halen geçerli demek mi?

Stock ROM'u SamMobile sitesinden indirdim.

Ayrıca garantisi bozulmadı ise PUBG'de çok donuyor diye garantiye gönderebilir miyim?

@Gamers_Xion

Hocam stock ROM attığınız için Knox sayacı artmaz dolayısıyla garanti geçerlidir.
Lakin Custom ROM atmak isterseniz Bootloader kilidini açmak zorunda kalırız ve Bootloader kilidi açık kalırsa garanti pasif hale gelir :)
Hocam Odin ile mi attınız? Çok eskiden Samsung kullanırken defalarca Custom room atılmış telefonumu garantiye göndermem gerektiğinde stock roma dönüp göndermiştim. Bir problem olmamıştı...

Hocam o eskide kalan bir şey.
Samsung One UI arayüzü ile birlikte Knox sayacı denilen bir güvenlik önlemi aldı.
Yani bu telefona Custom ROM kurup tekrar stock ROM kursak bile garanti pasif hale gelecektir.

Hocam stock ROM attığınız için Knox sayacı artmaz dolayısıyla garanti geçerlidir.
Lakin Custom ROM atmak isterseniz Bootloader kilidini açmak zorunda kalırız ve Bootloader kilidi açık kalırsa garanti pasif hale gelir :)

Samsung One UI arayüzü ile birlikte Knox sayacı denilen bir güvenlik önlemi aldı.
Yani bu telefona Custom ROM kurup tekrar stock ROM kursak bile garanti pasif hale gelecektir.

Allah razı olsun peki PUBG'de çok donuyor diye garantiye verebilir miyim?

Allah razı olsun peki PUBG'de çok donuyor diye garantiye verebilir miyim

Oyunun istediği sistem gereksinimleri belli, telefonun donanımı belli. Pubg’de çok donuyor diye telefonu garantiye gönderirseniz fabrika ayarlarına geri döndürmekten başka bir şey yapmazlar hocam.

Biraz konu dışı ancak burada sormak istedim.

Stock ROM atıldıktan sonra güncelleme alır mı telefon?

Ayrıntılı anlatayım. S20 FE cihazda Android 12 yüklendi. Şimdi Stock ROM ile 11 sürümüne dönüş yapılırsa güncelleme alır mı?

Teşekkürler.

Biraz konu dışı ancak burada sormak istedim.

Stock ROM atıldıktan sonra güncelleme alır mı telefon?

Ayrıntılı anlatayım. S20 FE cihazda Android 12 yüklendi. Şimdi stock ROM ile 11 sürümüne dönüş yapılırsa güncelleme alır mı?

Teşekkürler.

Hocam şu şekilde;
Eğer Bootloader kilidini açıp stock ROM atarsanız güncelleme almaz lakin Bootloader kilidi kapalı halde stock ROM atarsanız güncelleme alır..
Samsung telefonlarda açılan Bootloader kilidi geri kapatılamaz.
Eğer cihazınızın Knox sayacı 0 ise stock ROM'u kurup güncellemeleri alabilirsiniz :)

Geri
Yukarı