Stok fan çentiğinin kırılması

karavana03

Decapat
Yer
İstanbul
İşlemci fanını takarken yanlışlıkla 1 tane çentiğin küçük bir tarafını kırdım. Diğer çentikler tam oturdu kırık çentik de oturdu biraz ama tam değildi. Sıkıntı çıkartma ihtimali ne kadar ? Bilgisayar gene normal ısı değerlerinde çalışıyor.

Son düzenleme:
Soğutucu yerine sorunsuz şekilde oturduysa, bir şey olmaz. Çok fazla sarsmayın kasayı. Ayrı şekilde o parçalar satılıyor, sizinki nasıl kırıldı bilmiyorum ama, onlardan alıp değiştirebilirsiniz.

Tam ve sıkı yerine oturtabiliyorsan altta centik deligin icine kitleniyorsa sorun yok ama bosluk kalırsa temas bozulabileceği icin yenisini temin etmeniz iyi olacaktir.

Tam ve sıkı yerine oturtabiliyorsan altta centik deligin icine kitleniyorsa sorun yok ama bosluk kalırsa temas bozulabileceği icin yenisini temin etmeniz iyi olacaktir.
Bakıyorum şuanda da bir sorun gözükmüyor herhangi boşluk yok. Fan da sallanmıyor. Sanırım sadece diğer 3 çentik kadar takılı değil çıt sesi gelmedi takarken çünkü.
İşlemciye yük bindiği zamanlarda arada bir sıcaklıkları kontrol et, sorun yoksa kafaya takma.
Yük altında 70 derece de çalışıyor şuan da. Normalde de 65 70 çalışırdı. Bir sıkıntı yok şuana kadar ısı değerlerin de.
İşlemciye yük bindiği zamanlarda arada bir sıcaklıkları kontrol et, sorun yoksa kafaya takma.
Uzun kullanım testi yapmadan belli olmuyormuş meğerse boştayken şuan 50 derece gibi değerleri görmekteyim oyunda iken ise 85'i bulmakta değerlerim ve FPS kaybı yaşadım oyunlarda. Yeni bir tane almak şart sanırım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı