Stok fanı sökerken Ryzen 3600X pini koptu

mylifejust

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu sabah siparişini vermiş olduğum işlemci sıvı soğutucu geldi. Ryzen 3600X işlemciye sahibim. Stok fanımı sökerken klasik AMD'de olduğu şekilde fanı yavaş çıkartmaya çalıştığım halde işlemci fana yapışmış şekilde geldi. Yavaş yavaş ileri geri yaparak işlemciyi fandan ayırdım fakat 1 adet pin kopmuş, 1 adet pin ise yamulmuş şekilde ayrıldı. Sıvı soğutma aldığıma alacağıma pişman oldum. Bütün moralim bozuldu. İşlemciyi geri taktığımda bilgisayar hiçbir şekilde çalışmadı. Daha sonra tekrar denediğimde bilgisayara elektrik geldi fakat ekran hiçbir şekilde gelmiyor. Şimdi size sormak istediğim ben bu işlemciyi garantiye yollamak istediğimde aynı şekilde olanları söylediğimde bana değişim verirler mi? Ürünü İncehesap üzerinden almıştım, pazartesi günü arayıp garantiye yollamak istediğimi belirteceğim. İnternet üzerinden baktığım kadarıyla bu işin tamirini yapan insanlar var. Fakat tamirle bu iş ne kadar sağlıklı olur, eskisi gibi olur mu? Ürün daha 4 aylık. Önceliğim garantiye gönderip şansımı denemek çünkü yavaş bir halde ürünü çekmeme rağmen pin koptu. Sizce ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan lütfen yardımcı olsun.

Öncelikle geçmiş olsun. Bu işin tamiri ince bir ustalık gerektiriyor ayrıca tamir edilse bile dikiş tutması beklenmiyor genel olarak tekrar arıza verebilir şeklinde söylüyor tamir edenler. Garantiye gönderdiğinizde olayı anlatmazsanız belki bir şans yenisini gönderirler ama zannetmiyorum. Yeni işlemci almak durumunda kalabilirsiniz.

Geçmiş olsun. Yamuk pinler rahatlıkla düzeltilebilir, kopmuş pinleri profesyonel birisi takar ama eskisi kadar sağlıklı olmaz. Garantinin bu konuda çokta az olsa yeni işlemci gönderme olasılığı var.

Geri
Yukarı