STOP: 0x000000F4 Mavi Ekran Hatası

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arakdaşlar minidump klasör ve dolayısıylada .dmp dosyalarına ulaşamıyorum çünkü bilgisayar masaüstünde kitleniyor ve yaklaşık 3 dakika debelendikten sonra mavi ekran patlak veriyor. Bende en fazla ilkel olarak fotoğrafını çektim buraya koyuyorum belki sebebi çıkartabilir abilerimiz. Buyrun:

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de vardı. Bilgisayar kilitlenip mavi ekran verirdi. Kilitlendiği an dikkat et kasadan tak diye ses gelirse, HDD'den geliyor bu. Direk garantiye yolla HDD'yi. Bad sector taraması yaptır diske. Kalan ömrünü falan da gösterir bu tarz programlar.

Gelişmiş sistem ayarları şu şekilde olmalı:

93V2Y.png

Abi bugün bir dosya yüklerken bir de program silerken gene mavi ekran verdi. Ayarlar senin verdiklerinle aynı fakat tek fark ''Otomatik Bellek Dökümü'' yerine Çekirdek Bellek Dökümü seçeneği seçili ve onun dışında sadece ''Küçük Bellek Dökümü (256 KB)'' seçeneği var. Bu ayarlar olmasına rağmen mavi ekrandan sonra C>Windows'a minidump veya .dmp uzantılı bir dosya gelmedi. Gizli dosyaları göster seçeneğide seçili. Abi bence HDD gidik. Bozuk kısımlara denk gelince tak gidiyor. Bir de bu sapıtma olayı ben hep uzun süre oyun oynayınca yani sistem belli bir süre yük altındayken oluyor. Bi tadını çıkaramadım şu ekran kartımın ya. Her taraftan patlak veriyor bir şeyler. Technopat'ın ilkesine güveniyorum arkadaşlar halledicez inşallah. Çıldırmak üzereyim ya bir yandan siyah ekran bir yandan mavi ekran bir yandan dalgalanma bir yandan da sapıtma bi rahat bırakmadı peşimi körolasıca...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı