Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
ID: 2nrs1wflmapuerıdsyfdfgdg7kvl0cxpbounpwrj Online olarak şifrelenmişsiniz hocam, @Murat5038 hocam kalkhan av, kendi patenlediğimiz yerli ve milli antivirüs yazılımımız. Bu konuda elinizde veya konuda mağdur olan kişilerin Online ve offline dosyalarını paylaşması taktirde şifre oluşumu veya mevcut kendi şifrelerimiz ile açma desteğini sağlayabiliriz. Bu konuda Türkiye genelinde 500+ üzerinde referans ve anlık demo sunabiliyoruz. Bizim böyle bir projemiz aktif olarak bulunduğundan dolayı sizinde belirttiğiniz kalemleri dikkate alıp gelişimimize yeni adımlar ekleyebiliriz.

@JeaLeusy gün içinde demonuzu işleme alıp, size buradan gönderim (upload) sağlayacağım.

Günlerdir deniyorlar deepwebde paylaştılar muhtemelen üzerinden 4-5 gün geçti.

1706354613349.png

2.jpeg

Son düzenleme:
ertesi gün yabancı sitelerde youtube da falan eqza ile alakalı konular yazılmış.
Tespiti sonrası reklam siteleri vb. yerler türüyor bunlara aldırış etmeyin ve çözümü yok. Tek tek dosyalarla uğraşıp kopya gödnerenler oluyor onlara da aldıırış etmeyin toplu şekilde çözebilen yani deşifre edebilen bir yazılım yok çünkü anahtar sadece saldırganda olur. Çözüm aracı vereceğim diyen birine inanmayın saldırgandna başkası değildir.

Bu konuda Türkiye genelinde 500+ üzerinde referans ve anlık demo sunabiliyoruz.
Demo değil, deşifre aracı yayınlamanız gerekir. Kimliğe göre. Bu tür her kişiden birkaç adet resim kurtardım diyip diğer dosyaları tek tek veya belirsiz şekilde çözmeyi vaat eden kuruluş veya yazılımlara itibar etmiyoruz. Konuyu da daha fazla kirletmeyip kendi konuzu açıp vaatlerinizi oradan sürdürebilirsiniz kurallara uygun şekilde.

Tespiti sonrası reklam siteleri vb. yerler türüyor bunlara aldırış etmeyin ve çözümü yok. Tek tek dosyalarla uğraşıp kopya gödnerenler oluyor onlara da aldıırış etmeyin toplu şekilde çözebilen yani deşifre edebilen bir yazılım yok çünkü anahtar sadece saldırganda olur. Çözüm aracı vereceğim diyen birine inanmayın saldırgandna başkası değildir.

Hah iste bu saldirganlarin bazilari parayi verenlere bu cozum anahtarini paylasiyorlar ve bu cozum anahtarini da alanlar da daha dusuk ucretle internete koyup zararlarini minimize etmeye calisiyorlar. En son da bu tip anahtarlar Emsisoft gibi sitelere dusuyorlar. AVG, Avast, Kaspersky, trend Micro falan bu anahtarlarin bir kismini sitelerine koyuyorlar. Bu bahsettigim sitelerin linkine tek tek atmayacağım onu da bulabilirsiniz sanirim. Neyse bunlar haricinde Emsisoft'un bir de Online sifre cozme araci var. Once sisteme sifrelenmis dosyayi yukluyorsun ardindan yine tekrar sisteme bu kez sifrelenmis dosyanin orijinal halini yukluyorsun ve eger sisteme kayitli ise virusunuz Emsisoft size kendi sifre cozucusunu veriyor falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim iş ne oldu hocam 4-5 gün geçti çevrilemiyor mu :)

Technopat sürekli aylık haftalık banladığı için gönderemedim.

Murat hocam, Emsisoft'a da biz key sağlıyoruz. Emsisoft'un başındaki o decrypterleri yazan arkadaş kullanıcı adı demonslay335 - michael gillespie ile olan birkaç konusmayı ek halinde bırakıyorum.

Stop djvu türünün dışındaki dekoderleri de gönderip incelenmesini sağlıyoruz hocam. Size belirttiğim gibi demolari bir alana yükleyip gönderirseniz işleme alıp private key olusturabiliriz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240131-132443.png
    Screenshot_20240131-132443.png
    154,8 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20240131-132507.png
    Screenshot_20240131-132507.png
    234,2 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20240131-132536.png
    Screenshot_20240131-132536.png
    148,5 KB · Görüntüleme: 57
Hocam merhaba qqkk malware 2022 de maruz kaldım dosyalar hala o şekilde ZIP'li duruyor. Kurtarma şansımız var mıdır?

Hah iste bu saldirganlarin bazilari parayi verenlere bu cozum anahtarini paylasiyorlar ve bu cozum anahtarini da alanlar da daha dusuk ucretle internete koyup zararlarini minimize etmeye calisiyorlar. En son da bu tip anahtarlar Emsisoft gibi sitelere dusuyorlar.
Bu dediğiniz yanlış bilgi içeriyor. Bu zararlıdan bahsettiğimize göre bu zararlının kişiye özel anahtarı bulunur ve internette sızması halinde başka bir kullanıcıya yardımı dokunmaz.
Rehberi okumadığınız için diğer yazdıklarınız geçersiz kalıyor.

Murat hocam, Emsisoft'a da biz key sağlıyoruz. Emsisoft'un başındaki o decrypterleri yazan arkadaş kullanıcı adı demonslay335 - michael gillespie ile olan birkaç konusmayı ek halinde bırakıyorum.
O sağladıklarınızı zamanında kendi aracıyla zaten kırma işlemi bizde yapıyorduk. Rehberini de yayınlamıştım :) Yeni uzantıların çevrimdışı anahtarlarına dair verilerden örnekler göstermenizi beklerdim ancak bunu edemeyeceğinizi de bildiğimden dediğim hala geçerli. Farklı konu açıp kendi ürün veya tanıtımlarınızı veya çözümlerinizi sunabilirsiniz.
Vaatleri veya vaatleriniz gerçeği yansıtıyorsa kendi konunuzdan devam edip yardım edebilirsiniz. Bu konu Dünyada tek bilindik olan deşifre aracına desteği içeriyor. Bu yazılıma veya şirkete vb. katkınız olacaksa Bleeping ile iletişime geçip katkınızı sunmaya devam edebilirsiniz.

Hocam merhaba qqkk malware 2022 de maruz kaldım dosyalar hala o şekilde ZIP'li duruyor. Kurtarma şansımız var mıdır?
Güncel olarak çevrimdışı anahtar hala sunucuya yüklenmiş gözükmüyor, o yüzden hala çözümü mevcut değil maalesef. Konu sonlarındaki alternatif araçları deneyebilirsiniz yedeklerinizi koruyarak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı