Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
wrui içinde bi ilerleme yok sanırım. 3 sene oldu hala beklemedeyim
Maalesef gelişme yok.

Hocam uazq. Uzantılı dosya var nasıl düzeltiriz bir bilginiz var mı bir sürü evrak var.
Zararlıyı silmek için sağlam bir AV kullanabilirisniz rehberde yazdığı gibi. Ancak dosyaları deşifre etmek istiyorsanız yapabileceğiniz çok bir şey yok rehberde yazanlardan başka.

"faust ransomware" adlı fidye yazılımından kurtulmanın bir yolu var mı?
Phobos olan farklı bir ransomware zararlısının yeni bir varyantına yakalanmışssınız. Stop ransomwareden farklı bir yol izler bu zararlı.
Sizin durum daha geniş çaplı olabilir. Bağlı olduğunuz ağları kontrol edin server vb. kullanıyorsanız bunlara da yayılma eğilimi vardır.
Zararlıyı temizleyin eğer temizlemdiyseniz. Çözüm olarak Stop'dan farklı çalıştığı ve şifrelemesi farklı ilerlediğinden zaman zaman çözümleri çıkabilmektedir. Şuanlık bir çözüm bulamazsınız yedekleriniz yoksa.

Son düzenleme:
Konu içinde paylaştığım yöntemlerle, uzun uğraşlarla tek tek dosyaları deşifre değil, çözümleyerek işlem gerçekleştiren bir iki yazılım var onlarla yapabiliyorlar. Her dosya türünde de işlem yapılamıyor medya dosyalarının bazılarında geçerli bir durum. Örneğin bir pdf veya ofis dosyalarında vb. data olanlarda başarısız olacaklardır. Kısayoldan para kazanma derdi olanların işleri bunlar, bunları kendiniz de konu içinde araştırırsanız bulabilirsiniz verdiğim yazılımları.
Garantisi yok dediğim gibi.

İnternetten bir dosya değil hocam, PDF ve PNG dosyalarıydı.

İnternetten bir dosya değil hocam, PDF ve PNG dosyalarıydı.
Dediğinizi anlamadım. İnternetten dediğin nedir?
PDF ve data gibi dosyalar için yukarıda bahsettim. Bunlarda başarı şansı çok düşük. Toplu bir deşifre aracı yok denilebilir tüm dosya uzantıları için.
Tek tek uğraşıp ediliyor bu tür şeyler.
Yine de güvendiyseniz size kalmış yukarıda garantisi olmadığını belirttim.

@Jynaris YouTube'da ben de bulmuştum .5 dolar istedi farklı bir siteye yönlendirip. Sanırım o da fidye virüsleri yapan biriydi. Vazgeçtim. Ben de bekleyenlerdenim.
Wiaw uzantılı Mart ayında yeni çıkmış o da beni buldu

Yanlış anlamayın hocam ben sadece meraktan sordum. İnternetten değil derken kastettiğim kendi cihazımdan oluşturup düzenlediğim PDF dosyası vs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…