Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .

Çevrimiçi şifrelenmiş o yüzden konuda da yazdığı gibi imkansıza yakın kurtarmanız.
Sistemde de illegal çok fazla yazılım var. Çok lazım olanları yedek alıp format atın bu tür illegal ve gereksiz yazılımlar kullanmayın. AV kullanmayı da unutmayın bundan sonra.

Dediğin yazılım zaten kullanılıyor ancak bu şifreleme bitmeden son dosyalar genelde fazla hasar almadığından bir ihtimal kurtarma yazılımları görebiliyor. Photorec genelde kullandırıyordum ancak ilk varyantlarda işe yarıyor güncel varyantlarda işe yaraması yok denecek kadar az. Çözülme yok yani.

Rehberi tam okuyun. Gerekli cevaplar rehberde mevcut. MP3 dosyalar kolayca bulunabilir ancak kurtarmak isterseniz ihitmali var. Diğer formatlar için rehberde yazan kural geçerlidir.
Murat Bey, Bu formu 2 defa okudum. Hem de farklı zamanlarda. Yine anlayamadım sanırım. Benim dosyalarımın uzantısı -jpyi. Bu uzantı şuan kurtarılabilir mi yoksa aylar yıllar sonra mı çıkacak bunu çözemedim. Hepsini kullanmadığım bir hard diske depolayıp temiz bir format attım pc ye. kaspersky yükledim şuan pc ye. 32 günlük deneme sürümü diyor. Sizden ricam bekleyeyim mi? Formun 1. sayfasına 3. defa dönüp yapılması gerekenleri yapayım mı? Format atmayı bile resimli anlatımlarla yapıyorum. Beyin kalmamış artık bizde. Bir yol gösterirseniz sevinirim. Teşekkürler...
Murat Bey, Bu formu 2 defa okudum. Hem de farklı zamanlarda. Yine anlayamadım sanırım. Benim dosyalarımın uzantısı -jpyi. Bu uzantı şuan kurtarılabilir mi yoksa aylar yıllar sonra mı çıkacak bunu çözemedim. Hepsini kullanmadığım bir hard diske depolayıp temiz bir format attım pc ye. kaspersky yükledim şuan pc ye. 32 günlük deneme sürümü diyor. Sizden ricam bekleyeyim mi? Formun 1. sayfasına 3. defa dönüp yapılması gerekenleri yapayım mı? Format atmayı bile resimli anlatımlarla yapıyorum. Beyin kalmamış artık bizde. Bir yol gösterirseniz sevinirim. Teşekkürler...
Yani dosyalarımın uzantısı ,rumba olsa idi yapmam gerekeni biliyorum. -djvu olsa yine öyle. Ama benimki -jdyi. Çevrimdışı başlığı altında. Çevrimdışı olarak yapmam gereken neydi? Onu anlamadım.

Son düzenleme:
Çevrimdışı olarak şifrelendiyse önemli not 5 uygulayıp sonucu paylaşıp yazmanız gerekirdi.
Kurtarılıp kurtarılmaması veya zamanı Çevrimiçi olup olmadığına bağlı. Ne demek olduğu da rehberde yazılı son resmin altında.

Çevrimdışı olarak şifrelendiyse önemli not 5 uygulayıp sonucu paylaşıp yazmanız gerekirdi.
Kurtarılıp kurtarılmaması veya zamanı Çevrimiçi olup olmadığına bağlı. Ne demek olduğu da rehberde yazılı son resmin altında.
Çevrimiçi olup olmadığını nasıl anlayacağım. Son resmin altındaki yazı şu şekilde mi başlıyor?
1. Listede olmayan bir disk varsa buradan seçebilirsiniz.

Çevrimdışı şifreli copa virüslü dosyalarım var hocam şu an çözüm yok sanırsam :(
Maaleef öyle yeni varyantların keyleri daha çıkmadı ancak siz yine de denemediyseniz 1. aracı deneyin.
Rehberde denildiği gibi online olarak orj. dosya ve şifreli dosya varsa onunla da gönderip denemediyseniz deneyin.

Maaleef öyle yeni varyantların keyleri daha çıkmadı ancak siz yine de denemediyseniz 1. aracı deneyin.
Rehberde denildiği gibi online olarak orj. dosya ve şifreli dosya varsa onunla da gönderip denemediyseniz deneyin.
Her 1 2aya bir deniyorum hocam ne yazık kı sonuç alamadım umarım 1 2 sene içinde çözümü bulunur.

Geri
Yukarı