Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Hocam merhaba online .zobm için çözüm var mı? Bıktım artık 2 3 senedir gözümün önünde ama çözülmüyor üzüyor. @Murat5038
Maalesef çevrimdışıda var ancak çevrimiçide yol yok maalesef. Emsisoft ile iletişime geçebilirseniz belki yardım ederler ancak sanmıyorum.

Hocam gelecekte hiç mi ihtimal yok? Bütün anılarım kaldı.
Bu yazılımla desteklediği dosyaları manuel çok lazım olanlrı deneyebilirsiniz ancak bunun dışında bir yol gözükmüyor. Kurtarma merkezleri ile şansınızı deneyebilirsiniz ancak düşük ihtimal.

Bu yazılımla desteklediği dosyaları manuel çok lazım olanlrı deneyebilirsiniz ancak bunun dışında bir yol gözükmüyor. Kurtarma merkezleri ile şansınızı deneyebilirsiniz ancak düşük ihtimal.
Peki çok teşekkürler.

Aynen Ransomware zararlısının amacı belgelerinizi şifreleyip açılamaz hale getirmektir. Şifre çözücü yazılımla anahtarının girilip deşifre edilmesi gerekmektedir. Bu anahtar kişiye özel genelde olduğu için çözümü herkes için olmuyor bu yüzden. Çevrimdışı olanlar genel oluyor ancak bunlar da yine anahtarı bulmak gerekiyor çözülmesi için.
Formatla sadece zararlının etkisinden kurtulabilirsiniz yayılma yöntemi kullanmıyorsa. Bu yüzden rehberdeki gibi AV ile sistemi sonra depolama kısımlarını taratıp zararlıyı temizlemek sonrasında şifrelenmiş dosyları yedek alıp format atmaktır sağlıklı olan.

Aynen Ransomware zararlısının amacı belgelerinizi şifreleyip açılamaz hale getirmektir. Şifre çözücü yazılımla anahtarının girilip deşifre edilmesi gerekmektedir. Bu anahtar kişiye özel genelde olduğu için çözümü herkes için olmuyor bu yüzden. Çevrimdışı olanlar genel oluyor ancak bunlar da yine anahtarı bulmak gerekiyor çözülmesi için.
Formatla sadece zararlının etkisinden kurtulabilirsiniz yayılma yöntemi kullanmıyorsa. Bu yüzden rehberdeki gibi av ile sistemi sonra depolama kısımlarını taratıp zararlıyı temizlemek sonrasında şifrelenmiş dosyları yedek alıp format atmaktır sağlıklı olan.

Çok teşekkür ederim. Bana da dün bulaştı bu lanet olası uzunca araştırdım ki bir çözümü yok bunu kabullenip mecbur her şeyi sileceğim. Bir sürü programlar bir sürü fotoğraflar ve bir sürü eskiye dayalı videolar hepsi gitti en çok da bunlara üzüldüm. Bu kişiler iletişim adreslerini de vermiş olsa gerek ki klasörlerin içinde read me yazan yerde bize ulaşın ücret karşılığında bu sorundan kurtulun gibi bir şey yazıyordu. Bende kaybımı kabullenip format atıp geçeceğim artık, bunu yapanların Allah belasını versin. Milleti ne zor duruma sokuyorlar.

Bende kaybımı kabullenip format atıp geçeceğim artık, bunu yapanların Allah belasını versin. Milleti ne zor duruma sokuyorlar.
Bunlar durduk yere olmuyor, indirdiğiniz çalıştırdığınız yazılımlardan kaynaklı genelde oluyor mailden gelen dosyalarla vb. İllegal, crack, warez içerik, güvensiz mail dosyası vb. bunları kullanmasanız açmasanız olmazdı bunun dışında rehberde belirttiğim gibi sağlam bir güvenlik önlemi alsanız korumanız olurdu.
Öğretemiyoruz millete koruma şart bu zamanda diye. Hala çok bilmişlik edip kullanmayanlar başına geldiğinde feryat ediyor maalesef. İş işten geçince yapacak bir şey kalmıyor.
Bir sürü programlar bir sürü fotoğraflar ve bir sürü eskiye dayalı videolar hepsi gitti en çok da bunlara üzüldüm.
Foto ve bazı media dosyaları için birkaç konu arkada belirttiğim manuel tek tek denenebilir araçlar mevcut uğraşmak isteyen deneyebilir şifrelenmiş yedekleri alıp tekrar yedek alıp üzerinde çalışabilirsiniz.

Geri
Yukarı