Strateji oyunları başlangıç önerisi

Beni sürükleyecek bir strateji oyununa başlamak istiyorum. Halihazırda Steam'de EU4 var ama bu oyunlara yeni başlayacağım. Sizce HOI4'e veya başka bir strateji oyununa para vermeli miyim (EU4 zor diyorlar) ve DLC'lere sahip değilim. Başlangıç için DLC'ye ihtiyaç var mıdır? (EU4, HOI4 vs.)

Beni sürükleyecek bir strateji oyununa başlamak istiyorum. Halihazırda Steam'de EU4 var ama bu oyunlara yeni başlayacağım. Sizce HOI4'e veya başka bir strateji oyununa para vermeli miyim (EU4 zor diyorlar) ve DLC'lere sahip değilim. Başlangıç için DLC'ye ihtiyaç var mıdır? (EU4, HOI4 vs.)

AOC 2 ile başlayın. (Yeni adı age of history 2)

Hoi4 deneyebilirsin oyun öğrendikten sonra aşırı kolay geliyor. AOC 2 bence strateji oyunu falan değil harita boyama oyunu. Direk EU4 öğrenirsen tüm Paradox oyunlarında sıkıntısız oynarsın çünkü menüleri birbirlerine benziyor.

HOI4 deneyebilirsin oyun öğrendikten sonra aşırı kolay geliyor. AOC 2 bence strateji oyunu falan değil harita boyama oyunu. Direk EU4 öğrenirsen tüm paradox oyunlarında sıkıntısız oynarsın çünkü menüleri birbirlerine benziyor.

Şu an 60 TL HOI4 kış indirimlerinde bayağı düşüyordu sanırım indirimlerde alırım kesin sağ olun. Bir de AOC2'yi pek bilmiyorum ama önermeme sebebiniz nedir?

HOI4 güzeldir ama öğrenmek zordur. Öğrendikten sonra harika saatler sizi bekler fakat oyunun "bana göre" eksikliklerinin DLC ile satılması saçma örneğin Türkiye ve balkan ülkelerinin focuslarının DLC ile satın alınması gibi. Bu sizi zorlamayacaksa ve DLC'leri alabilecek imkanınız varsa durmadan alın.

HOI4 güzeldir ama öğrenmek zordur. Öğrendikten sonra harika saatler sizi bekler fakat oyunun "bana göre" eksikliklerinin DLC ile satılması saçma örneğin Türkiye ve balkan ülkelerinin focuslarının DLC ile satın alınması gibi. Bu sizi zorlamayacaksa ve DLC'leri alabilecek imkanınız varsa durmadan alın.

Alabilirim problem değil ama yeni başlıyorum bu tarz oyunlara sıkılırsam kütüphanemin köşesinde duracak bir oyun olur diye şu anlık alamayacağım sanırım. AOC2'ye siz ne diyorsunuz hocam.

Alabilirim problem değil ama yeni başlıyorum bu tarz oyunlara sıkılırsam kütüphanemin köşesinde duracak bir oyun olur diye şu anlık alamayacağım sanırım. AOC2'ye siz ne diyorsunuz hocam.

AOC 2 bence strateji oyunu falan değil harita boyama oyunu.

Cevabı vermiş bence.
Onun yerine EU4 almak daha mantıklı tabii gene karar sizin.
Şu an 60 TL HOI4 kış indirimlerinde bayağı düşüyordu sanırım indirimlerde alırım.

İndirimlerde 15'e bile düştüğü oluyor DLC ile süslediğinizde harika olur.

Geri
Yukarı