Streamlabs OBS yayınında droidcam geriden geliyor

anacrusis

Centipat
Selam arkadaşlar. Size önemli bir sorum olacaktı. Streamlabs OBS üzerinden yayın yapıyorum. Şu anda kameram bulunmadığı için Samsung S6 Edge marka telefonu droidcam uygulaması ile webcam olarak kullanıyorum. Genel olarak durumdan memnunum. Fakat şöyle bir sorunum var. Telefon kamerasını USB üzerinden kullanıyorum. League of Legends ya da herhangi başka bir oyun oynadığımda hiçbir sorun olmadan kamera görüntüsünü aktarabiliyorum fakat yeni çıkan Call of Duty Warzone oyununun yayınını yapmak istediğimde kamera inanılmaz bir şekilde geriden geliyor.

Lobideyken bir sorun yok senkron vs gayet düzgün fakat oyun başladığı anda kamera direkt geriden gelmeye başlıyor. Alt Tab yaptığım zamanda ise bir anda sardırıyormuş gibi hızlanıyor ve senkronu tamamlıyor.

Biraz konuyu araştırmaya çalıştım fakat pek bir şey bulamadım. Birisi fullscreenden çıkarttığımda düzeliyor demiş (genel olarak bu hatayı alan birisi) fakat ben denediğimde 4-4.5K olan Bit hızım saçma bir şekilde 400 kbs hıza düşüyor.

Artık çıldırmak üzereyim. Normalde ortalama 4-4.5K Bit'e sahibim. 3600 bitrate veriyorum yayınlarımı. Webcam almayı düşünüyorum fakat alırsam ve bu sorun devam ederse beni fazlasıyla sıkıntıya sokabilir. Bu sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Alt tarafa 2 tane yayından klip koyacağım anlamanız adına. Biri lobideki durum diğeride oyun başlarken bahsettiğim geriden gelme. Lütfen yardım edin. İhtiyacınız olursa diye sistemimide alt tarafa yazıyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim zaman ayırıp yardımcı olan herkese. Cansınız.
  • Anakart: ASUS Z370F GAMING.
  • Ekran kartı: MSI 1070 Ti Gaming.
  • İşlemci: i7 8700K.
  • RAM: 16 GB.
Twitch lobide beklerken normal olduğu hali.
Twitch oyuna girdikten sonra geriden gelmeye başladığı an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyuk ihtimalle oyuna odaklandigi icin tum donanimlar DroidCam'den gelen veriyi aktaramiyor. Webcam almayi deneyin.
Peki webcam alirsam bu sorun cozulur mu? Ayni sorun onda da olmaz mi?
Yeni farkettiğim bişey var. Yayına girmeden önce geriden gelme gibi bi olay olmuyor. Gayet akıcı bi şekilde görüntüyü işliyor fakat yayına girdiğim zaman geriden gelmeye başlıyor :/

Bu durumun işlem önceliğiyle bi alakası var mıdır acaba? Call of Dutynin işlem önceliği yüksek gözüküyordu. Droidcam normal gözüküyordu. CoD'u normale çektim Droidcam'i gerçek zamanlı yaptım biraz düzelir gibi oldu fakat yine patladı. Gerçekten çıldırmak üzereyim neden böyle olduğunu anlıyamıyorum. İşlem öncelikleride devamlı kendi kendine değişiyor sanırsam. Droidcami kapayıp açtığımda tekrar normale aldı. Ne yapcağımı şaşırıyorum artık. Acaba kamera alırsam da bu durum devam edicek mi :/ Ve bu donanımla neden bu sıkıntıyı yaşıyorum cidden anlıyamıyorum. Biri lütfen açıklasın :( Teşekkür ederim tekrar <3

Kesinlikle işlem önceliği ile ilgisi var. CoD'un aşırı CPU kullanımı öyle sanıyorum ki arka plandaki diğer işlemleri baltalıyor.

Windows sürümün nedir? 2004 sürümüne geçer misin? Olmazsa webcam öneririm ben de.

Bir de işlemci sıcaklığı ne durumda?

Abi sanirsam droidcamden kaynaklanıyor. Arkadasimdan Logitech kamera alip denedim sıkıntısız çalıştı. Fakat dün farklı bir sorun yaşadım PC'yi formatladim. Şimdi bakacağım durumlara. Çok teşekkür ederim cansınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı