Stresimi nasıl yenerim?

Electrix

Hectopat
Daha fazla  
9. sınıftayım ve öğretmenler telafi eğitim için eksikleri görmeleri adına cuma günü deneme sınavı yapalım demişler. Bunun notlara bir etkisi yok ancak ben stres oluyorum. Çünkü bildiğim şeyler yarım. Şu an ders yapmam gerekiyor ama ben stresten yapamıyorum kötü bir sonuç almak istemiyorum. Annem ve babam git diyor, abimde seviyeni görelim yazın düzeltiriz eksikleri diyor. Annem düşük not alınca kızıyor vs bir yandan bundan korkuyorum. Ne yapmam gerekir? Matematik, tarih ve dinden korkuyorum açıkçası. Matematiğe çalışmadığımdan değil anlamadığımdan yapamıyorum. Tarih ve dini ise derste iyi dinlemediğimden yapamıyorum. Taktik verirseniz güzel olur. Ayrıca stresimi nasıl yenerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
9. sınıftayım ve öğretmenler telafi eğitim için eksikleri görmeleri adına cuma günü deneme sınavı yapalım demişler. Bunun notlara bir etkisi yok ancak ben stres oluyorum. Çünkü bildiğim şeyler yarım. Şu an ders yapmam gerekiyor ama ben stresten yapamıyorum kötü bir sonuç almak istemiyorum. Annem ve babam git diyor, abimde seviyeni görelim yazın düzeltiriz eksikleri diyor. Annem düşük not alınca kızıyor vs bir yandan bundan korkuyorum. Ne yapmam gerekir? Matematik, tarih ve dinden korkuyorum açıkçası. Matematiğe çalışmadığımdan değil anlamadığımdan yapamıyorum. Tarih ve dini ise derste iyi dinlemediğimden yapamıyorum. Taktik verirseniz güzel olur. Ayrıca stresimi nasıl yenerim?
İsim soy isim yazmak zorunlu mu optiğe ? Gidip adam akıllı çözün sınavı optikteki isim soy isim yerini sallayın sonucu ve eksikleri sadece siz görün eğer aileniz sonucu sorgulamayacaksa tabii.

İsim soy isim yazmak zorunlu mu optiğe? Gidip adam akıllı çözün sınavı optikteki isim soy isim yerini sallayın sonucu ve eksikleri sadece siz görün eğer aileniz sonucu sorgulamayacaksa tabii.

Annem gerçi sınav olacağını bilmiyor söylemedim ama öyle bir şeye gerek var mı ki?

Bende senin gibiydim maalesef sınavlara girmeden korku yenilmiyor bunu biraz geç anladım ama olsun. Üniversite sınavına hazırlanırken derece sınıfındaydım sürekli sonuç karşılaştırıldığı için düşük alırım diye denemeye gitmek istemezdim. Belkide gidip kötü olduğum yerleri görseydim şuan daha iyi bir yerde olabilirdi.Buradan kendine ders çıkar artık.

Bende senin gibiydim maalesef sınavlara girmeden korku yenilmiyor bunu biraz geç anladım ama olsun. Üniversite sınavına hazırlanırken derece sınıfındaydım sürekli sonuç karşılaştırıldığı için düşük alırım diye denemeye gitmek istemezdim. Belkide gidip kötü olduğum yerleri görseydim şu an daha iyi bir yerde olabilirdi. Buradan kendine ders çıkar artık.

Tarihi nasıl hızlıca öğrenebilirim? Ve din.

Bende senin gibiydim maalesef sınavlara girmeden korku yenilmiyor bunu biraz geç anladım ama olsun. Üniversite sınavına hazırlanırken derece sınıfındaydım sürekli sonuç karşılaştırıldığı için düşük alırım diye denemeye gitmek istemezdim. Belkide gidip kötü olduğum yerleri görseydim şu an daha iyi bir yerde olabilirdi. Buradan kendine ders çıkar artık.

Aslında haklısın yanlışlarımı sınavda bulmam lazım. Sağ ol.

Zorunlu mu? Kötü örnek olmak istemem ama eğer zorunlu değilse: Senin yerinde olsam aileme kafa tutup "gitmiyorum" derdim.

Gerek yok çünkü dersler katlanarak artacak ve yanlışlarımı bulmam lazım. Zorunlu değil.
Ben sayısal öğrencisiyim tarihle hiç aram yok ama 9. sınıf sınavı olduğu için bilgi sorarlar diye tahmin ediyorum oturup ezber yapmaktan başka aklıma bir şey gelmedi maalesef.
Tamam ben derse gideyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı