Stresten bir haftada 5 kilo vermek

Makaleler
1
Daha fazla  
Bir haftadır stresten ve azaptan sadece akşam yemeği yiyebiliyorum o da iki üç lokma anca. Bunun bir zararı olur mu? Hala iştah yok bu daha bir iki hafta devam eder galiba.

350-400 kalori bile almıyorsunuz. 14 ile 25 yaş arası bir erkeğin günlük 2000-2200 kalori alması gerektiğini varsayarsak durum vahim. Kilo kaybı en iyi ihtimal, uzun vadede baş dönmesi sıklıkla mide bulantısı ve baygınlığa kadar gidebilir.

Hocam abartmayın lütfen. Üzüntülerinizi vb. yemek yemekten çıkarmayın.
Hocam yemek yemeye utanır oldum. Mesela Korona dönemi neredeyse hiç etkilememişti beni. Hatta o zaman amcamı, çok sevdiğim dayımı kaybettim hiç bir damla göz yaşı dökmedim. Yaşlılardı yolları burada bitmiş dedim yasin okuyup geçtim de. Bu dönem inanılmaz bir dönem. Bu dönem kadar hiçbir zaman içime kapanmadım ağlama krizi geçirmedim. Nasıl atlatacağım bilmiyorum iştah tamamen gidik yani şu an.

350-400 kalori bile almıyorsunuz. 14 ile 25 yaş arası bir erkeğin günlük 2000-2200 kalori alması gerektiğini varsayarsak durum vahim. Kilo kaybı en iyi ihtimal, uzun vadede baş dönmesi sıklıkla mide bulantısı ve baygınlığa kadar gidebilir.

Sadece kalori olarak hesaplamak doğru değil. En az 3 kilosu ödemdir onun.

Ödem galiba bende var hocam uzun zamandır. Genelde de çok yemiyorum ama bu aralar neredeyse hiç yemiyorum. Ona rağmen hep 80 kilo olarak kalmıştım ama bu hafta 75 kiloya düştüm.
Ani kilo kaybı ciddi sağlık sorunları demek hocam. Depremden dolayı kendinizi suçlamanın bir manası yok, vücudunuza işkence yapmayın.

Beslenme düzeniniz oturunca o 2-3 kiloyu geri alırsınız.

Bugün toparlanmış gibi hissediyorum ancak hala kabus görmeye devam ediyorum. Onu da çözdüm mü tamam.

85'den 72'ye düştük ip gibi olacağım yakında diyetle veremediğim kiloyu sinirle anksiyeteyle stresle verdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı