Şu an 1080p sistem mi 1 sene sonra 2K sistem mi?

4060 yerine 6700 XT tercihiyle 2K'daki performans kaygını sonlandırabilirsin. NVIDIA'da ısrarcıysan da 2K yerine FHD'de iyi görüntü veren 24" bir monitöre gidebilirsin. 4070'e yükseltmen gerekmez böylece.

Çünkü amaç monitörden iyi bir görüntü almak olduğunda çok daha farklı detaylar var. Gerçekten ince iş. Aslında mesele çözünürlük değil. Çözünürlüğü görüntü genişliğine göre tercih etmek tek mantık. Sırf 27" genişliğinde istediğin için 2K'ya ihtiyaç duyuyorsun. 24" monitör için 1080p yine çok iyi görüntü verecek, 1440p o kadar fark etmeyecek. Önemli olan şey daha çok monitörün renk gamı ve panel kalitesi. Örnek vermek gerekirse DCI-P3 değeri yüksek olan ve panel kalitesi önde olan FHD, QHD'den çok daha iyi görüntü verir.

4060'lı sistem 2K için bir müddet götürür. 6700 XT ise 2K'da çok daha önde diye biliyorum. İnternetteki benchmark videoları incelemekte fayda var.

Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim. Düz mantık bakınca 1080p ile 1440p görüntü arasında uçurum olur sanıyordum. Önerebileceğiniz FHD, panel kalitesi iyi bir monitör var mı?

Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim. Düz mantık bakınca 1080p ile 1440p görüntü arasında uçurum olur sanıyordum. Önerebileceğiniz FHD, panel kalitesi iyi bir monitör var mı?
Ancak dönüş yapabildim. Buyrun, fiyatına göre oldukça iyidir.

Geri
Yukarı