Şu an dershaneye başlayabilir miyim?

Akeron

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Kendimce Detaylar: İlk başta ailevi sorunlar, akabinde COVID-19 ve ardından imamhatipe düşmem ve okuldaki insanların berbat biri olması sebebiyle, açık öğretime geçmemle birlikte öğrenim hayatıma son damga vuruldu; bitti. Bende diğer insanlar gibi bir şeyler öğrenmek istiyorum, üniversite sınavına hazırlanmak istiyorum, geleceğim için çabalamak istiyorum, kısaca çanta takıp derse gitmek istiyorum abi.

Soru: Bildiğiniz gibi son üniversite sınavı 6. ayda oldu yani bu yeni insanların / yerleşmeyenlerin sonraki sınav için 2 ay öncesinden çalışmaya başladığını gösteriyor. Diğer öğrenciler önümüzdeki sınav için 2 aydır çalışıyorken ben şimdi gidersem nasıl onların konularına yetişirim? Üstteki kendimce detaylar kısmında anlattığım sebepten dolayı temelim sıfır ve hiçbir şey bilmiyorum. Dershanelerin temeli öğrettiği söyleniyordu, bana da toplama çıkarmadan başlayıp anlatılması ve temelimin oluşturulması lazım. Diğer insanlar bunu çoktan yapmıştır 2 ay geçti sonuçta üniversite sınavı biteli, onlar temeli öğrenmişken ben bir şey bilmiyorum. Bana özel olarak mı anlatacaklar? Nasıl temeli öğrenebilirim? Yoksa şimdi yazılmayıp gelecek seneyi mi beklemeliyim sırf 2 ay için? Umarım anlamışsınızdır..
(Not: Açık öğretim lisesinden mezun olmak üzereyim, yani bir sonraki üniversite sınavına girmem gerek anladığınız üzere.)

Kimse yardım etmediği için harekete geçemiyorum, bilen biri yanıt verebilir mi konuya? Hiç yanıt gelmezse mecbur çıkıp bir dershaneyle konuşurum.

Son düzenleme:
Hiç temelin yoksa, toplamayı çarpmayı anlatmazlar. Kendini hazır görmüyorsan bu sene Antrenmanlarla Matematik gibi kitaplarla matematik temeli, diğer derslerin temelini oturtmaya bak.

Ya da hedefin daha basit şeyler ise bu sene başlasam yaparım dersen zaman kaybetmeden başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı