Şu an doğmamış bebekler şu an ne yapıyor?

2025'te doğacak bebekleri oluşturacak hücreleri oluşturan atomlar doğada şu an.

Nasil bir cevap almayi bekliyorsun bu konuyu acarak?

Azot , karbon vb gibi rutini belli bir suru dongu var dogada, seni - beni olusturan atomlar da bu dongunun bir parcasi olarak takiliyorlar iste, bunda bir gizem yok.

Seni olusturan atomlar da periyodik olarak yenileniyor; dogdugun zaman vucudunda var olan parcaciklarin %99'u artik baska parcaciklarla degismis durumda, hayat dongusu.

Nasil bir cevap almayi bekliyorsun bu konuyu acarak?

Azot , karbon vb gibi rutini belli bir suru dongu var dogada, seni - beni olusturan atomlar da bu dongunun bir parcasi olarak takiliyorlar iste, bunda bir gizem yok.

Seni olusturan atomlar da periyodik olarak yenileniyor; dogdugun zaman vucudunda var olan parcaciklarin %99'u artik baska parcaciklarla degismis durumda, hayat dongusu.
Pardon?

Şu an doğmamış bebekler şu an ne yapıyor? Diyelim ki 2025 yılında doğacak, o zamana ışınlanmış gibi bir şey olacak ama bizim için zaman normal akışında ilerleyecek. Tam olarak anlatamadım ama anlayan olacaktır.
İşte bilim geldiğimiz ve öldüğümüzde gittiğimiz noktada tıkanıyor. Buna boşluk dyen var, ruh diyen var.

Şu an doğmamış bebekler şu an ne yapıyor? Diyelim ki 2025 yılında doğacak, o zamana ışınlanmış gibi bir şey olacak ama bizim için zaman normal akışında ilerleyecek. Tam olarak anlatamadım ama anlayan olacaktır.
Daha var olmadılar. Sperm sürekli üretilir ve mastürbasyon gibi yollarla vücuttan uzaklaştırılır ve ölür. 2025 yılında doğacak çocuğun kim olduğu da belli değildir. Milyonlarca sperm arasından kimin yumurtalara ilk varacağına göre değişir :) yani doğmamış bebekler şu anda yok. Öldükten sonra da biz yok olacağız. Aynı uyku gibi ama rüya görmeyeceğiz. Derin ve sonsuz bir karanlık...

Allah daha ruhlarını vermemiş tek hücreli bile değiller neden bir şey yapmaları mümkün olsun ki ?

Bazıları vitamin vb. diyor ama onlar o bebeklerin kendisi değil.
Sadece yeni bir bedeni oluşturmak için bekleyen hücreler.

Bedenler ya da hücreler o bebeklerin kendileri değiller bedenleri oluştuktan sonra Allah onlara ruh verir.

Ruhu olmayan insan doğsa bile kendisi yok sayılır çünkü önünde ceset gibi durur hiç bir şey hissetmez varlığını bile hissetmez.
Yalnız hocam dininize göre insanlara ruh daha zaman olgusu var olmamışken veriliyor. Sizin savunduğunuz nokta daha çok dinsizliğe kayıyor haberiniz olsun :D ( Kuranda ruh üflemek gibi bir şey olarak geçiyordu meal okurken görmüştüm)

Yalnız hocam dininize göre insanlara ruh daha zaman olgusu var olmamışken veriliyor. Sizin savunduğunuz nokta daha çok dinsizliğe kayıyor haberiniz olsun :D ( Kuranda ruh üflemek gibi bir şey olarak geçiyordu meal okurken görmüştüm)
Zaten sözümün arkasında ruhları üflemesi var.
Millet ne anlar ruhları üflemesinden diye düşündüm.
Ben Allah'ın ruh üflediğini elbette biliyorum ama başkası da anlamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı