Şu an kullandığınız internet tarayıcısı

Tarayıcı?

• Chrome

Oy: 78 55,3%
  • Firefox

Oy: 15 10,6%
  • Opera

Oy: 38 27,0%
  • Edge

Oy: 3 2,1%
  • Diğer

Oy: 7 5,0%

• Oy verenlerin toplamı
    141
@acv Slimjet tarayıcısını öneririm. Bellek tüketimi çok düşük. Ayrıca otomatik bellek optimize etme seçeneği var. Ayarladığın süre içinde, gereksiz belleği temizliyor. Varsayılan olarak 10 dakika da bir temizleme yapıyor. Ayrıca resim vb. sıkıştırma ayarları ile, sayfa açılış hızları iyi seviyede diyebilirim.
Ek olarak Chrome oturum açma seçeneği ve google çeviri özelliklerini sunuyor.

Ben Brave baya aktif kullanıyorum. Nightly sürümünü de takip ediyorum. Nightly sürümüne Türkiye için BAT kazanma desteği geldi. Tek sıkıntısı bellek sızıntısı var. Şu ana kadar gördüğüm en yüksek bellek tüketen tarayıcı olabilir.

@acv Slimjet tarayıcısını öneririm. Bellek tüketimi çok düşük. Ayrıca otomatik bellek optimize etme seçeneği var. Ayarladığın süre içinde, gereksiz belleği temizliyor. Varsayılan olarak 10 dakika da bir temizleme yapıyor. Ayrıca resim vb. sıkıştırma ayarları ile, sayfa açılış hızları iyi seviyede diyebilirim.
Ek olarak Chrome oturum açma seçeneği ve google çeviri özelliklerini sunuyor.

Ben Brave baya aktif kullanıyorum. Nightly sürümünü de takip ediyorum. Nightly sürümüne Türkiye için BAT kazanma desteği geldi. Tek sıkıntısı bellek sızıntısı var. Şu ana kadar gördüğüm en yüksek bellek tüketen tarayıcı olabilir.

Slimjet veya Brave kullanmayı düşünmüyorum. Ublock varken, varsayılan reklam engelleyicisi benim için bir anlam ifade etmiyor. Chromium üstüne bantla yapıştırılmış gibi duran turuncu arayüzünü de sevmedim. Ayrıca her ne kadar hatalarını düzeltmiş olsalar da, bu olaydan sonra biraz daha uzaklaşmış durumdayım.

Cyberfox'tan Firefox Developer Edition'a geçtim ve bunun daha hızlı olduğuna karar verdim :D Bu arada size aşağıdaki eklentiyi öneriyorum. Firefox için.
Eki Görüntüle 456733
Eki Görüntüle 456734

Bir sürü özellik getiriyor YouTube'a ve gayet stabil.
Türkçe dilinden İngilizceye çevirmede sıkıntı var sanki bende hocam. Mozilla Firefox Developer Edition sürümünde diğer dillere geçiş yapamadım.

Opera GX nedense hoşuma gitmedi. Chrome kadar hızlı bulmadım. Bir ara Chromium kullanan Microsoft Edge Chromium'a geçiş yaptım. Fakat ilk açılış hızlarında Chrome yine bir tık öndeydi. Sistem kaynaklarını da artık o kadar kullanmadığı kanaatindeyim. Oyun oynarken arkaplanda birkaç sekme açık olsa dahi ani FPS düşüşü falan olmuyor.

Chrome kullanıyordum bir ay öncesine kadar. Yeni sistem topladıktan sonra Opera GX kullanmaya başladım ve şimdi vazgeçilmezim oldu. Görünüm on numara özelikle oyuncular için. Sosyal medya hesaplarının yan tarafta kısayollarının olması ise mükemmel.

Bayadır Microsoft Edge Chromium kullanıyorum. Bir süredir YouTube'da Upload yaparken yükleme barı saçmalıyordu ve yükleme bir başlıyor bir duruyordu. Sorunun sebebi Kaspersky imiş. Kaspersky'den güvenilir uygulama olarak ekledim Edge'i ve sorun çözüldü.
Büyük ihtimalle de Edge Chromium'u bırakmayacağım gibi görünüyor.

Tam diyorum Chrome'dan vazgeçeceğim diye Opera'ya dönüyorum,bir de bakmışsın Chrome'a geri dönmüşüm.
Olay bundan ibaret.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı