Şu an sistem alınır mı?

Gapirkont

Kilopat
Son 2 günde doların artmasıyla beraber sistem fiyatları epey arttı. Artmaya devam eder mi, sistem fiyatları ne olur bilemiyorum. Daha iki gün önce İtopya'da 12.000TL olan RX 6600'lü sistem şu an 17.000TL olmuş durumda. 12.000TL bütçem var ve pek de iyi sistemler alınmıyor bu paraya. Açıkçası iki gün önce RX 6600 + Ryzen 5 5500'lü sistemi 12.000TL'ye gördükten sonra RTX 3050 + i3 10100F gibi sistemlere aynı parayı, hatta daha fazlasını vermeye içim pek el vermiyor. 12.000TL'ye 3050'li sistem aldıktan birkaç hafta sonra fiyatlar düşerse ve bu paraya daha iyi sistemler görürsem gerçekten üzülürüm, bundan da korkuyorum. Sizce şu an RTX 3050 + i3 10100F gibi bir sistem mi almak mantıklı yoksa biraz daha bekleyip indirime giren bir sistem olursa veya fiyatlar düşerse almak mı?

Fiyatlar düşmez, artar. Çünkü dolar artmaya devam edecek. 2 gün önce 12.000den satılan sistemin bugün 17.000e çıkması zaten reprezil bir durum. Sınırlı stokla paylaşılan hazır sistemlerden yakalamaya çalışın derim. 1650 laptop ile idare ediyorum ben ama nereye kadar..

Çok zor soru, ben elendim.

Ekran kartı fiyatları düşüşte ama dolar kuru çok oynak.

Evet, bende aşırı derecede kararsız kaldım. Şu an dolar artmış olmasaydı hem Bitcoin'in düşüşüyle hem ekran kartlarının stok sorununun bitmesiyle birlikte kart fiyatları epey bir düşecekti. Ancak dolar sağ olsun... İki haftadır fiyatlar çok güzel ancak tam sistemi almadan önce dolar arttı. Şansımı seveyim.

Fiyatlar düşmez, artar. Çünkü dolar artmaya devam edecek. 2 gün önce 12.000'den satılan sistemin bugün 17.000e çıkması zaten reprezil bir durum. Sınırlı stokla paylaşılan hazır sistemlerden yakalamaya çalışın derim. 1650 laptop ile idare ediyorum ben ama nereye kadar.

Hocam doların artacağı kesin mi, yani tekrar düşme şansı yok mu? Donanım Arşivi ayın 14'ünde sistem çıkaracakmış ona heyecanlanmıştım ancak o da forumdakilere özelmiş. Yine hüsran... 3050'li sisteme 12.000₺ vermek istemiyorum. Dediğiniz gibi sınırlı stoklu hazır sistem kovalayacağım.

Evet, bende aşırı derecede kararsız kaldım. Şu an dolar artmış olmasaydı hem Bitcoin'in düşüşüyle hem ekran kartlarının stok sorununun bitmesiyle birlikte kart fiyatları epey bir düşecekti. Ancak dolar sağ olsun... İki haftadır fiyatlar çok güzel ancak tam sistemi almadan önce dolar arttı. Şansımı seveyim.
Şu an alabilecekken alın hocam en iyisi, genelde dolar gördüğünü unutmuyor.

Hocam doların artacağı kesin mi, yani tekrar düşme şansı yok mu? Donanım Arşivi ayın 14'ünde sistem çıkaracakmış ona heyecanlanmıştım ancak o da forumdakilere özelmiş. Yine hüsran... 3050'li sisteme 12.000₺ vermek istemiyorum. Dediğiniz gibi sınırlı stoklu hazır sistem kovalayacağım.
Tabi ki bir kesinliği yok bunun ama ben artacağını düşünüyorum düşse bile ki düşmez etkisini biz görmeyiz. :D

Hocam sistem aldıktan sonra daha iyisini görürseniz yapacak bir şey olmadığı için üzülmemelisiniz. Aslında üzülmemek zor ancak dediğim gibi elinizde olmayan bir durum. Dolar 15,30 olmuş 1 gün içinde 30 kuruş arttı. Daha ne olacak bilemiyorum, şirketler de hazır sistemlerin fiyatını artırdıkça artırıyor. LHR'nin kırılmasından dolayı 1 ay sonra fiyatlar biraz yükselir ancak çip kıtlığı neredeyse bittiği için fiyatlar aynı kalır ya da azalır diyen birisini dinlemiştim. Şu dolar kurunda neyin ne olacağı cidden belli değil. Kimse de size kesin bir şey söyleyemez...

Son 2 günde doların artmasıyla beraber sistem fiyatları epey arttı. Artmaya devam eder mi, sistem fiyatları ne olur bilemiyorum. Daha iki gün önce İtopya'da 12.000TL olan RX 6600'lü sistem şu an 17.000TL olmuş durumda. 12.000TL bütçem var ve pek de iyi sistemler alınmıyor bu paraya. Açıkçası iki gün önce RX 6600 + Ryzen 5 5500'lü sistemi 12.000TL'ye gördükten sonra RTX 3050 + i3 10100F gibi sistemlere aynı parayı, hatta daha fazlasını vermeye içim pek el vermiyor. 12.000TL'ye 3050'li sistem aldıktan birkaç hafta sonra fiyatlar düşerse ve bu paraya daha iyi sistemler görürsem gerçekten üzülürüm, bundan da korkuyorum. Sizce şu an RTX 3050 + i3 10100F gibi bir sistem mi almak mantıklı yoksa biraz daha bekleyip indirime giren bir sistem olursa veya fiyatlar düşerse almak mı?

Hocam alsanız bir dert almasanız ayrı bir dert bence. Şimdi almazsanız ileride daha çok pahalanabilir, şimdi almanız pek mümkün değil çok pahalı falan. Cevap verebilmek için çok düşünmek lazım.

Hocam bence 3050'e razı olup alın sistemi. Bu piyasa adeta bir kumar. Alsan bir dert almasan bir dert...

Yeni konular

Geri
Yukarı