Şu anda önceden yaşadığımız hayatı tekrarlıyor muyuz?

Birisi42

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mars
Öncelikle lütfen konuyu saptırmayalım!

Benim merak ettiğim bir soru var. Ya biz önceden de yaşayıp sonradan tekrar Dünya'ya geldiysek. Örneğin önceki vücudumuz ve ruhumuzda mutluyduk, zengindik; sonrasında tekrardan Dünya'ya gelmek istedik ve önceden yaşadığımızı unutmak istedik. Sonrasında bizim yapamayacağımız bir güç diğerleriyle eşit olmamız için bu sefer bizi biraz daha az mutlu ve biraz daha fakir veya öksüz yarattı. Sonra ölünce eski vücut ve ruhumuza geri döneceğiz ve bunun gibi bir döngü olacak.

Aklıma bunun gibi şeyler geliyor ve ben de burada bir konu açmak istedim. Başlığa çok takılmayın, başlık bulamadım.

Senin mantığınla düşünelim.
Şu anda, zengin insanlar fakir insanlardan çok daha az.
Bu da yine senin mantığınla bir önceki yaşamda fakir insanların daha az ve çoğunluğun zengin olduğunu ifade eder. Tamamen zenginlerin olduğu bir Dünya'da kimsenin yaşadıklarını unutmak isteyeceğini düşünmüyorum ki böyle bir dünya olduğunu da düşünmüyorum sonuçta insanlar daha zengin olmak ister diğerlerine göre ve böylece zengin insanlar sadece akıllı insanlar olur ve yine nüfus dengesi azalır ve bu sefer Dünya'ya yine aynı şekilde zengin olarak geliriz çünkü işte öyle sen sor diye.

Bilincin varsa sen 'sensin. Bilincin yoksa yaşamanın ne anlamı var? Eski bilincini yitirdiysen o sen mi oluyorsun? Şu an sahip olduğum bilinci kaybedersem ben ölmüş olurum. Tekrar sıfırdan bir bilinç ile doğarsam bu eski ben olamam çünkü eski ben ölmüş oldu. İki farklı bilinç iki farklı insan olur.

Geri
Yukarı