Şu anki gücüyle Türkiye, Osmanlı'nın en güçlü haliyle savaşsaydı kim kazanırdı?

Osmanlının sayıca üstün olduğunu falan mı sanıyorsunuz? Dünyanın her yerinde nüfus şu an eskisine oranla çok fazla.

Ben de Osmanlı'nın kazanacağını düşündüğümü varsayan sizin hayal gücünüze hayran kaldım.
Hiçbir zaman bu savaşın hakkında fikrimi belirtmedim.

Size Osmanlı'nın kazanacağını belirttiğinizi ben belirttim mi peki? Böyle bir olayı düşündüğünüz için hayal gücünüze hayran kaldım.

Türkiye'nin tanklara, helikopterlere vb. teknolojiye erişimi var.
Osmanlı'nın sahip olmuş olduğu en güçlü ve sayıca en büyük orduya ve sahip olmuş olduğu en gelişmiş teknolojiye erişimi var.
Bu savaş gerçekleşseydi, kim kazanırdı?
Onu bilmemde 2. dünya savaşındaki Almanya Şimdi ki Türkiye'yi yenerdi.

Size Osmanlı'nın kazanacağını belirttiğinizi ben belirttim mi peki? Böyle bir olayı düşündüğünüz için hayal gücünüze hayran kaldım.
Osmanlı'nın kazanacağını belirtiğimi belirtttiğinizi düşündüm, çünkü, mesajınızda bu sorunun cevabının, açık ve kolay bilinebilir olduğunu ima edecek bir anlatım şekli kullandınız. "Sence" derken de bana, yani konuyu oluşturan kişiye hitap ettiğiniz için, "...gücünüze" derken de bana hitap etmiş olmalısınız, ki bu, dalga geçecek bir ağız dili olduğu için, bunu gerçek anlamda söylemiş olamazsınız. Bu yüzden; fikrimle aynı görüşte olmadığımı belirttiniz, ve bu fikir de Osmanlı'nın kazanmasıydı. Çünkü, Türkiye'nin kazanması olsaydı, mesajınıza göre bu fikirle aynı görüşte olurdunuz.

Geri
Yukarı