Çözüldü Su dökülen klavyeye ne yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MRainb0w

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-10105F - 16GB Ram - 1660Ti
Klavyeye bir miktar su döküldü maalesef. Klavyeyi söküp bir güzel suyu, kiri vb. temizledim ama maalesef bir tuşa başınca random atıyor veya delete bastığımda Enter'a basmışım gibi algılıyor. En son çare olarak kuruması için peteğin üstüne koydum.

Çözüm
2-3 Gün tamamen kurumasını bekleyin. Eğer mekanik klavye ise PCB'yi çıkartıp saç kurutma makinası ile süreci hızlandırabilirsiniz.
2-3 Gün tamamen kurumasını bekleyin. Eğer mekanik klavye ise PCB'yi çıkartıp saç kurutma makinası ile süreci hızlandırabilirsiniz.

Çözüm
Eskiden kafama esip klavyeleri muslukta yıkarkan de bu olay yaşanırdı, hiçbiri de düzelmedi. Umarım sende farklı olur bir tuşa basında diğerlerin random çalışması sinir bozucu olay.
Hocam belirli tuşlarda bu problemi yaşıyorum maalesef ve evet çok sinirimi bozuyor. Benim de pek umudum yok düzeleceğine dair ama bakalım.

Hocam belirli tuşlarda bu problemi yaşıyorum maalesef ve evet çok sinirimi bozuyor. Benim de pek umudum yok düzeleceğine dair ama bakalım.

Yok mu öyle çöp, möp 50-100 liralık bir klavye al geçici olarak kullan bu da 1 hafta yatsın. Belki sonra kendi kendine düzelmiş olur. Şimdi ne kadar elleşmesen o kadar iyi.

Bir ihtimal de servisinden ücretli onarım talep edebilirsin klavye yeni ise. Belki onlar çare bulur.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı