Su dökülen laptop çalışmıyor

Sirceto

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, laptopa su döküldü ama fazla değil. Yine de sorun olmasın diye laptop çalışırken bataryayı çıkardım. Tekrar taktığımda ise laptop çalışmadı. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz garip bir soru olacak ama tam olarak neresinden döküldü su. Tam ortasına klavyenin olduğu kısma mı? Yandan hava kanallarının olduğu tarafa mı?

Arkadaşlar, laptopa su döküldü ama fazla değil. Yine de sorun olmasın diye laptop çalışırken bataryayı çıkardım. Tekrar taktığımda ise laptop çalışmadı. Ne yapmalıyım?
Hocam şimdi önce kasayı açın. Sonra kasanın içindekiler güzelce peçete ile kurulayın. Sonra hemen İzo propil alkol alın. Bu alkol bilgisayarınızda ki donanımlara zarar vermez ve suyu dışarı atar. Sonra cihazınızın tüm donanımlarını bileşenlerine ayırın. Yani fanı, soğutma borusunu, ekran kablosunu filan. Sonra izo propil alkol ile güzelce yıkayın hatta yumuşak tüylü bir fırça varsa onla da temizleyin. Sonra bunu saç kurutma makinası ile kurutun. Cihazınız muhtemelen çalışacaktır.

Benimde cihazıma su dökülmüştü hatta bende biraz fazla dökülmüştü. Ancak ben bu yöntemle cihazımı kurtardım. Ben bu yöntemi cihaza su döküldükten 1 ay sonra yapmama rağmen işe yaradı. Tek fark benim cihazım su döküldükten sonra (her ne kadar aniden kapanma, mavi ekran hataları, stabil olmayan çalışma, hoparlörlerin çalışmaması gibi sorunları olsa da) çalışmıştı. Yani bence deneyin en azından en kötü 100- 200 lira zarara girersiniz. Öbür türlü servis en az 1000 TL ücret çıkarır. Benden size tavsiye.

Çok uzun süre laptop kullandım. Asla ama asla Laptop'un yakınlarında sıvı bulundurma. Anakartı bozmuş olabilir. Servise götürsen iyi olur. Açmaya çalışma bilgisayarı sıvı kaynaklı arızalar tehlikeli olur ufak bir anakart cipi yanmış iken komple anakartı yakabilirsin. Deneyimleyip öğrendim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı