SU630 SSD %100 disk kullanımı

Jerodd01

Centipat
Adata SU630 480GB SSD kullanıyorum. PC'yi toplayalı bir sene kadar oluyor ve son zamanlarda nedenini bilmediğim şekilde %100 disk kullanmaya başladı. Masaüstünde resmen hareket edemiyorum. BIOS'um güncel. Search gibi hizmetlerim devre dışı değildi, devre dışı bıraktım. Çok araştırdım ama herkes aynı yöntemleri söyleyip duruyor, uyguladığım halde sorunum devam ediyor. Kronik bir hata olduğunu da görmüştüm, ondan da söz etmişlerdi ama bilmiyorum, yardımcı olabilir misiniz? Bunun bir çözümü yok mu? Hiçbir şey yapmadığım halde %100 kullanıyor. System özellikle çok kullanıyor, dosya konumunu açtığımda ntoskrnl adında bir dosya karşılıyor. System32 klasöründe, bunu da belirtmek istedim.

SSD'nizin yazılımı yüklü mü?
Eğer yazılımnda varsa S.M.A.R.T. verilerini kontrol edin. Firmware güncellemesi var ise yapın. S.M.A.R.T. verileri göstermiyorsa CrystalDiskInfo
ve Download Hard Disk Sentinel

Kaspersky yada ESET NOD32 ile tarama yapın.

Arkadaşlar kronik sorunlu demeniz ne işimize yaradı şimdi sorunu mu çözmüş oldunuz?

Bence virüs olma imkânı var. Güvenli moda girip deneyin.
Denedikten sonra döneceğim teşekkürler
SSD'nizin yazılımı yüklü mü?
Eğer yazılımnda varsa S.M.A.R.T. verilerini kontrol edin. Firmware güncellemesi var ise yapın. S.M.A.R.T. verileri göstermiyorsa CrystalDiskInfo
ve Download Hard Disk Sentinel

Kaspersky yada ESET NOD32 ile tarama yapın.
Adatanın kendi programı yüklü
Malwarebytes kullanıyorum tarama yaptım temiz çıktı
Teşekkürler
AV ile tam tarama yapmayı denediniz mi?
Evet anti virus programımdan tam tarama yaptım temiz çıktı teşekkürler
Arkadaşlar kronik sorunlu demeniz ne işimize yaradı şimdi sorunu mu çözmüş oldunuz?

Bence virüs olma imkânı var. Güvenli moda girip deneyin.
Denedim ve sorun hala devam ediyor
Pcnin güç şalterini kapatıp fişini çıkarıp taktığımda ve açtığımda gayet hızlı ve sağlıklı açılıyor ama aynı problem tekrar yaşanmaya başlıyor

Son düzenleme:
Bende SU630 kullanıyorum ancak 1 yılı aşkın oldu hiç bu şekilde hata almadım.Bence farklı yazılım bu soruna neden olabilir.

Geri
Yukarı